Lietuvoje – saulės elektrinių diegimo proveržis

Paprasčiau, greičiau ir patogiau prijungiami saulės elektrinių naudotojai muša visus statistikos rekordus. Šiemet per 7 mėnesius (gegužę-lapkritį) prijungta daugiau negu 1800 saulės elektrinių klientų, kai per visus 2015-2018 m. iš viso prijungta tik apie 1100 saulės elektrinių. Kaip pranešė ESO, paprastesnės, mažiau dokumentų reikalaujančios procedūros, supaprastinta prijungimo tvarka leido pasiekti saulės elektrinių diegimo proveržį.

„Pakoregavome procedūras, įstatymų leidėjas – teisės aktus ir tai leido pasiekti, kad saulės elektrinių gamintojų skaičius viršija rekordus. Klientams nebereikia pateikti leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimo gaminti elektros energiją. Tai leido sutrumpinti ne tik procedūrų laiką, bet ir prijungimo trukmę“, – pranešime sako ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.

ESO primena, kad būtina nepamiršti prieš įsirengiant elektrą gaminančią elektrinę kreiptis į ESO dėl prijungimo sąlygų gavimo.

Rekomenduojama dar prieš įrengiant saulės jėgainę būtinai pasitikrinti, ar ji gali būti prijungta prie ESO skirstomojo tinklo ir kokiomis sąlygomis. Pasak pranešimo, ESO operatyviai išduodamose sąlygose bus detaliai nurodyta, ar skirstomasis tinklas galės priimti saulės elektrinės pagamintą elektrą. 

Skirstomasis tinklas skaičiuojamas ir įrengiamas skirtingai priklausomai nuo to, ar prijungiami elektros energijos vartotojai, ar gamintojai, todėl klientai neteisingai įvertina elektrinės prisijungimo galimybes sutapatindami leistinosios naudoti (įvado) galios dydžius ir leistinosios generuoti (elektrinės) galios dydžius. O tai reiškia nemenkas investicijas – priklausomai nuo konkrečios situacijos, tinklo rekonstrukcijos sąmata siekia nuo 10 iki 50 tūkst. eurų. Šią investiciją turi sumokėti jėgainės savininkas.

Kai elektrinės prijungiamos savavališkai, dėl savavalių darbų, pasak ESO, be elektros lieka tiek pats elektrinės savininkas, tiek aplinkiniai kaimo, miestelio ar regiono gyventojai. „Tokios aplinkybės susiklosto, kai rangovas nesivargina, o jėgainės savininkas nežino, kad prieš diegiant elektrinę būtina suderinti diegimo sąlygas su ESO“, – sakoma pranešime. Atlikus darbus, rangovai turi pateikti deklaraciją ESO, kad elektrinė sumontuota tvarkingai ir veiks tinkamai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

:]

:] portretas
Absoliuti propaganda ir feikas. Prisiplanavo 24'000 "ginančių vartotojų" iki 2020, turi nepilnus 3000 ir ploja katučių. Gal ir nebloga iniviatyva, tačiau mėgėjiškas žlugęs įgyvendinimas. Kaip ir dauguma LE "padegėjų" iniciatyvų

bankrotas neišvengiamas

bankrotas neišvengiamas portretas
Valdžia bankrutuos.....mažiau pirks elektros.......dydins kainas vartotojams, kad padengti nuostolius...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių