LBCOIN monetą, kaip nurodoma Lietuvos banko pranešime, sudaro šeši skaitmeniniai žetonai ir viena fizinė kolekcinė sidabro moneta. Taisyklėse nustatyta, kad Lietuvos bankas išleis 4 tūkst. LBCOIN monetų, t. y. 24 tūkst. skaitmeninių žetonų ir 4 tūkst. fizinių kolekcinių sidabro monetų.
Moneta skiriama 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Aktui ir dvidešimčiai jį pasirašiusių signatarų. Tad kiekvienas skaitmeninis žetonas vaizduoja vieną iš dvidešimties signatarų. Skaitmeniniai žetonai suskirstyti į šešias kategorijas pagal signatarų veiklos sritis (kunigai, prezidentai, diplomatai, pramonininkai, akademikai, savivaldybininkai) – po 4 tūkst. kiekvienos kategorijos vienetų.
Asmuo, pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, gaus šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, o surinkęs šešis visų kategorijų žetonus galės juos išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą. Jis tai galės atlikti per pirmus 24 mėnesius nuo monetos išleidimo į apyvartą dienos imtinai. Nuo 25 iki 30 mėnesio į fizinę monetą bus keičiami bet kurios kategorijos bet kurie šeši skaitmeniniai žetonai, o po 30 mėnesių skaitmeniniai žetonai į monetas nebus keičiami, el. parduotuvė bus uždaryta, pabrėžia Lietuvos bankas.
Siekiant užtikrinti LBCOIN monetų įsigijimo prieinamumą didesniam pirkėjų skaičiui, per pirmas šešias pardavimo dienas vienas pirkėjas galės įsigyti tik vieną LBCOIN monetą, o nuo septintos pardavimo dienos jų pardavimas nebus ribojamas. Pirkti LBCOIN monetas galės tik fiziniai asmenys, įskaitant ir nepilnamečius nuo 14 iki 18 metų amžiaus, kurie tai galės daryti su tėvų arba rūpintojų sutikimu.
Taisyklėse taip pat nustatyta pirkėjų registracijos į el. parduotuvę, jų nuotolinio asmens tapatybės identifikavimo ir patikrinimo, ar jie neįtraukti į Europos Sąjungos ir JAV asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašus, tvarka. Taip pat išsamiai aprašyta pirkėjų asmens duomenų apsaugos tvarka.
Skaitmeniniai žetonai nėra mokėjimo ar atsiskaitymo priemonė, jie skirti tik juos išsikeisti į fizines monetas ir atlikti operacijas (dovanoti ar keistis su kitais kolekcininkais, pervesti į NEM viešajame blokų grandinės tinkle esančią skaitmeninių žetonų piniginę). Fizinė kolekcinė moneta, kurios nominalas 19,18 euro, turės mokėjimo priemonės statusą Lietuvoje kaip ir visos kitos eurų kolekcinės monetos, tačiau, kaip pažymi Lietuvos bankas, šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.
Blokų grandinės technologijos pagrindu Lietuvos banko kuriama inovatyvi moneta – pirmoji tokia moneta pasaulyje. Įgyvendindamas šį unikalų sumanymą, centrinis bankas siekia įgauti neįkainojamos patirties ir žinių skaitmeninių pinigų kūrimo srityje. Be to, tikimasi, kad skaitmeninė kolekcinė moneta atvers kokybiškai naują puslapį Lietuvos numizmatikos istorijoje ir paskatins daugiau žmonių, ypač jaunimo, susidomėti monetų kolekcionavimu.
Naujausi komentarai