Ministerija nepritaria 13-ajai pensijai: išmokai prireiktų 180 mln. eurų

Vyriausybė trečiadienį svarstys Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtą išvadą, kurioje ministerija nepritaria 200 eurų dydžio vadinamosios 13-osios pensijos skyrimui, tačiau sutinka su siekiu gerinti socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų finansinę padėtį.

Pasak ministerijos, įvertinus tai, kad įstatymo projektu siūloma vienkartinę išmoką vieną kartą per metus mokėti socialinio draudimo pensijų ar šalpos išmokų gavėjams, nevertinant jų gaunamų pajamų, darytina išvada, kad siūloma teisinio reguliavimo priemonė nebūtų efektyvi.

„Vienkartinė išmoka iš esmės nepagerintų su skurdu ir socialine atskirtimi susiduriančių socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjų padėties, o, priešingai, sudarytų prielaidas sumažinti pasitikėjimą socialinio draudimo sistema, nes nurodytoms problemoms spręsti reikia imtis kompleksinių priemonių“, – teigia SADM.

Priešingai, sudarytų prielaidas sumažinti pasitikėjimą socialinio draudimo sistema, nes nurodytoms problemoms spręsti reikia imtis kompleksinių priemonių.

Ministerija taip pat nurodo, kad šiam įstatymui įgyvendinti prireiktų 180 mln. eurų, o tokių finansinių galimybių nėra.

„Atsižvelgiantį dėl COVID-19 pandemijos išaugusį neapibrėžtumą, pagal atnaujintą šalies ekonominės raidos scenarijų 2021 metais numatomas mažesnes pajamas, didesnį valdžios sektoriaus deficitą ir skolą, (...) 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nenumatyta skirti papildomų lėšų įstatymo projektu siūlomoms teisinio reguliavimo nuostatoms įgyvendinti. Darytina išvada, kad prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų, susijusių su įstatymo projektu siūlomų teisinio reguliavimo priemonių įgyvendinimu, galimybių nebus“, – nurodo SADM.

SADM duomenimis, Lietuvoje iš viso yra apie 615 tūkst. senatvės pensininkų, apie 160 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų, beveik 98 tūkst. valstybinių pensijų gavėjų, apie 30 tūkst. našlaičių pensijų gavėjų. Praėjusių metų lapkričio mėnesio pensijoms išmokėta 288,8 mln. eurų.

ELTA primena, kad ankstesnis Seimas po pateikimo pritarė siūlymui dėl 13-osios pensijos.

Tuometiniai valdantieji teigė, kad 13-oji pensija padėtų skatinti vartojimą, tačiau siūlymą kritikavo ekonomistai ir tuometinė opozicija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi elektromobilius

Taigi elektromobilius portretas
Liberalusis Gentvilas jau ir verslui kompensuos . Lyg 3,5 milijonų skirta . Ten pagal klases vieniems už naujus 4000 eurų , kitiems 10 000 eurų . Kokie pensininkai ? :) Pensininkai ir kiti už savo mašinytes mokės taršos mokestį . " Valstiečiai " siūlė mokėti vienkartinį perkant auto ( kaip dažnai keičiat auto ? ) . Koks buvo klykimas . Dabar mokėsi ar perki ar neperki :) Narkotikų dekriminalizavimas net gruodžio 22 d posėdyje prasidėjo .

pensininkė

pensininkė portretas
jei po 200 eurų valstybei per brangu tai nors po 100 eurų gal būtų išgalėję pagelbėti pensininkams ne taip skaudu būtų suprasti kad nors kiek rūpime valdžiai bet pensininkai nepamirš kai ateis kiti rinkimai turėkite tai omeny

Taigi reikia

Taigi reikia portretas
pinigų gentvilioko sugalvotam planui - senų auto keitimui į elektromobilius. Visoje Lietuvoje. Gal turi draugelį katras turi šitą verslą?:D).O žinant kokios kosminės tų mašinikiu kainos aišku kad be įvairių proceso studijų ir jų propagandos priemonių, reikės kažkiek kompensuoti iš biudžeto ir įsigyjančių tokius elektromobilius, kainai ?Krc. vėl milijonai. Ne pensininkams ir ne vaikams.
VISI KOMENTARAI 53
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių