„Norime nuraminti verslą – darbdavius, kurie sukuria darbo vietų, kad iki pat sausio 1 d. galioja subsidijų už prastovas mokėjimo tvarka. Prastovos tęsiamos ta pačia schema: 90 proc. mokama subsidija atlyginimams iki MMA, arba 70 proc. iki 1,5 MMA. Ta pati tvarka galioja ir mažųjų bendrijų nariams. Žmonėms, kurie neteko darbo ir kreipėsi į užimtumo tarnybą, mokamos nedarbo išmokos, o darbo paieškos išmokos mokamos iki gruodžio 31 d. imtinai“, – pranešime cituojama Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.
Verslas turės galimybę atidėti mokesčių mokėjimą iki kovo mėnesio. Tie, kuriems šis priemonė aktuali, turėtų kreiptis tiesiogiai į VMI.
Kalbant apie papildomą pagalbą verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19 antros bangos metu, Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi siūlyti Vyriausybei dirbti panašia schema kaip kilus pirmajai bangai.
„Reikia suprasti, kad dalinis karantinas įvedamas ne visose savivaldybėse, o ir jo trukmė skiriasi. Taigi manydami, kad tai yra trumpalaikis veiklos ribojimas ir tik kai kuriuose sektoriuose, skaičiuojame, kurių sričių verslas nukentėtų labiausiai, ir kam tos pagalbos tikrai reikia.
Manome, kad šiuo atveju tinkamiausias variantas būtų panaudoti priemones, taikytas kilus pirmajai bangai, nes jos pasiteisino – tai lengvatinės paskolos ir subsidijos, bet galutinį sprendimą turėtų priimti Vyriausybė. Tarsimės su verslu ir socialiniais partneriais bei operatyviai reaguodami į susidariusią situaciją teiksime Vyriausybei pasiūlymus dėl paramos verslui“, – teigia J. Rojaka.
Vyriausybė pritarė karantino režimo paskelbimui Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono savivaldybėse.
Karantino režimas prasidės pirmadienį ir numatyta, kad tęsis dvi savaites – iki lapkričio 6 d.
Naujausi komentarai