Ministrė: sunkiausiai gyvenantiems šildymo išlaidos bus kompensuojamos

 • Teksto dydis:

Didėjant būsto šildymo kainoms, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nepasiturintiems šalies gyventojams, kaip ir anksčiau, mokesčiai už šildymą bus kompensuojami.

„Šildymo kainos sugrįžta į buvusį 2018–2019 metų kainų lygį. Mes skaičiuojame, kad šį šaltąjį sezoną paramos gavėjų skaičius bus panašiai toks pats, kaip buvo prieš dvejus trejus metus. Kaip bebūtų, sunkiau besiverčiantys senjorai, šeimos su vaikais, neįgalieji nebus palikti likimo valiai, nes kompensacijų skaičiavimo formulė sukonstruota taip, kad, kiek beaugtų šilumos kainos, nepasiturintys gyventojai finansinės naštos nepajus – bus skirta didesnė kompensacija“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kam priklauso kompensacija už būsto šildymą?

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. nėra skirtumo, ar būstas šildomas centralizuotai, ar kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).

Nepasiturintiems gyventojams kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir VRP dydžio.

Nepasiturintiems gyventojams kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir VRP dydžio. Iš šeimos gaunamų pajamų „į rankas“ per mėnesį atimamas 1 VRP dydis (128 eurai), padaugintas iš šeimos narių skaičiaus, o iš vieno gyvenančio asmens gaunamų pajamų per mėnesį atimama 1,5 VRP dydžio (192 eurai).

Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas:

kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) vienas gyvenantis asmuo – 50 kv. m; kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) šeima: pirmam šeimos nariui – 38 kv. m, antram – 12 kv. m, trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 kv. m.

Pavyzdžiui, nepasiturinčiai keturių asmenų šeimai būtų kompensuojamos būsto šildymo išlaidos už ne didesnį nei 70 kvadratinių metrų naudingąjį būsto plotą.

Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį, – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Kur kreiptis dėl kompensacijų skyrimo?

Gyventojai dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę (prašymai priimami ir seniūnijose), taip pat elektroniniu būdu www.spis.lt

Karantino ir ekstremalios situacijos metu (bei 6 mėnesius po jų atšaukimo) nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (t. y. socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) jų turimas turtas nevertinamas.

Statistika: kiek gyventojų gavo būsto šildymo išlaidų kompensacijas?

2020 m. duomenimis, vidutiniškai per mėnesį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo 93,7 tūkst. žmonių, t. y. apie 3,3 proc. visų Lietuvos gyventojų. Palyginti su 2019 m., gavėjų skaičius sumažėjo daugiau nei penktadaliu (nuo 120,52 iki 93,7 tūkst. asmenų). Didžioji dalis gavusių kompensaciją – žmonės, gyvenantys centralizuotai šildomame būste (virš 76 tūkst. asmenų).

Vidutinis būsto šildymo išlaidų kompensacijos dydis vienam asmeniui būstą šildant centralizuotai – apie 16 eurų (2019 m. – 27,2 euro), kt. energijos ir kuro rūšimis – 43 eurai (2019 m. – 51 euras).

Kompensacijoms 2020 m. išleista apie 13 mln. eurų, ir, lyginant su 2019 m., išlaidos sumažėjo beveik trečdaliu.

Šiemet pirmo pusmečio duomenimis, vidutiniškai per mėnesį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo 95,2 tūkst. žmonių, t. y. 3,4 proc. visų Lietuvos gyventojų. Didžioji dalis gavusių kompensaciją – žmonės, gyvenantys centralizuotai šildomame būste (beveik 78 tūkst. asmenų).

Vidutinis būsto šildymo išlaidų kompensacijos dydis vienam asmeniui būstą šildant centralizuotai – apie 24,46 euro (2020 m. pirmą pusmetį – 16 eurų), kt. energijos ir kuro rūšimis – 43,27 euro (2020 m. pirmą pusmetį – 43 eurai).

Kompensacijoms išleista virš 10 mln. eurų, ir, palyginus su 2020 m. pirmu pusmečiu, išlaidos išaugo daugiau kaip 35 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

pašalpiniams

pašalpiniams portretas
Lietuvoje yra arti 30tūkst laisvų darbo vietų...

tokia yra realybė

tokia yra realybė portretas
kam sunkiai dirbti ir vargti, jei galima tiesiog vaizduoti dirbantį, po to gauti kompensacijas ir gyventi geriau už visą gyvenimą dirbusį

Tiksliau -

Tiksliau - portretas
mažytė kainos dalis bus kompensuojama. Bet prieš tai žmogus turės pats ateiti, žemai nusilenkti ir nuolankiai paprašyti. Net kai tai daugybę NEPERTRAUKIAMO darbo metų sovietmečiu atidirbęs žmogus. Jo pensija maža dėl to, kad dabartinės valdžios požiūris į kai kurių profesijų žmones nesiskiria nuo sovietų požiūrio. Sovietai tokiems itin mažas algas mokėjo (nežiūrint, kad aukštojo išsilavinimo reikalavo), o mūsiškiai pensijas mažas moka, nes jis, ,,niekšas", mažai mokesčių sumokėjo :) O kad jis visą gyvenimą skurdo dėl tokios algos - nusispjaut. Sąlygas viską žinoti apie žmogaus finansus mūsų valdžia IT amžiuje turi - ir registrą, kur žmogaus turtas registruotas, ir ką Sodra jam moka, ir ar jis vienišas, ir keliuose bankuose kokių sąskaitų turi... Visus duomenis suvedus belieka tik BE ŽEMINIMO, be vertimo maldauti pagalbos, pavesti SODRAI ar kt. soc. rūpybos įstaigai automatiškai su pensija pervesti jam ir šildymo priedą! Bet kur tau.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių