Mokesčių pertvarkoje – keturi GPM laipteliai Pereiti į pagrindinį turinį

Mokesčių pertvarkoje – keturi GPM laipteliai

2025-04-16 10:36

Mokesčių pertvarkos projektą trečiadienį registravusi Finansų ministerija pasiūlė nustatyti keturis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus, taip siekiant jį padaryti progresyvesnį.

Mokesčių pertvarkoje – keturi GPM laipteliai
Mokesčių pertvarkoje – keturi GPM laipteliai / freepik.com nuotr.

GPM tarifai būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno.

Metinėms pajamoms iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) būtų taikomas 20 proc. tarifas, nustatant kai kurias išimtis.

Pajamoms iki 60 VDU būtų taikomas 25 proc. tarifas, iki 120 VDU – 32 proc., o visoms tai viršijančioms pajamoms – 36 proc.

Tuo metu metinėms individualios veiklos pajamoms iki 42,5 tūkst. eurų siūloma taikyti 20 proc. mokesčio tarifą, iki 20 tūkst. – 15 proc. mokesčio kreditą.

Tarp išimčių – metinei pajamų ne iš darbo santykių daliai bei ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir ilgalaikio darbo išmokų daliai iki 12 VDU būtų taikomas 15 proc. tarifas, o metinei ne individualios veiklos pajamų, gautų pardavus atliekas, daliai iki 12 VDU – 5 proc.

Siūloma nustatyti mažėjantį mokesčio kreditą, kurį taikant GPM tarifas pasiektų 15 proc. 35 tūkst. eurų apmokestinamųjų pajamų sumai, 20 proc. – 42,5 tūkst. eurų sumai, o pajamoms, viršijančioms šią sumą, taikyti pagrindinius GPM tarifus.

Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS minėjo, kad didžioji dirbančiųjų dalis – vidurinės klasės atstovai – tarifo išaugimo nepajus.

„Mes įgyvendinam socialinio teisingumo principą, kad ne mažiausias pajamas ir ne vidurinės klasės atstovai, o būtent turtingiausi visuomenės nariai svariau prisidės prie mūsų biudžeto formavimo“, – BNS sakė ministras.

Jis taip pat teigė, kad mažų pajamų gavėjams, pavyzdžiui, iš individualios veiklos uždirbatiems iki 35 tūkst. eurų, apmokestinimas niekaip nepasikeis.

„Didesnes pajamas gaunantiems – nuo 35 tūkst. iki 42 tūkst. – mokesčio tarifas pamažu didės, kol pasieks 20 proc.  Ir jau virš 42 tūkst. gaunantiems įsijungia progresinis apmokestinimas kartu su kitom pajamom“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad svarbios išlygos yra gaunantiems socialines pašalpas arba išmokas iš ilgalaikio darbo fondo, honorarus, palūkanas. Jiems išlieka 12 VDU limitas, iki kurio pajamų mokestis išlieka 15 proc., kaip ir dabar.

Ministerija nurodo nesiūlanti progresinio apmokestinimo taikyti pajamoms iš paskirstytojo pelno, siekiant skatinti investicijas, ekonomikos augimą ir kapitalo plėtrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Rūtenis

Prispauskite uodegas mūsų didžiosioms šou žvaigždėms, kurios šluoja tūkstančius už savo bezdžionėlių diskotekas kaimiečiams, o mokesčių beveik kaip ir nemoka arba, galima sakyti, moka simbolinius mokesčius.
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų