Kuo didesnė konfiskuotų prekių vertė – tuo didesnis priedas pareigūnui (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

Kuo didesnė konfiskuotų prekių vertė – tuo didesnis priedas pareigūnui (papildyta)

2014-03-07 13:28
Kuo didesnė konfiskuotų prekių vertė – tuo didesnis priedas pareigūnui (papildyta)
Kuo didesnė konfiskuotų prekių vertė – tuo didesnis priedas pareigūnui (papildyta) / VSAT nuotr.

Pareigūnai vėl bus skatinami geriau kovoti su kontrabanda, jiems mokant 1 proc. konfiskuotų nelegalių prekių vertės, sako premjeras. Tačiau realiai premijas jie gaus tik kitais metais. Be to, kovojant su „šešėliu“, vėl atsigręžta į turgavietes bei alkoholio ir cigarečių banderolių apsaugą.

„Buvo pritara, kad grįžtam prie tam tikros motyvacijos Muitinės departamento, pasienio ir policijos pareigūnams aktyviau kovoti su šešėline ekonomika ir kontrabanda, mokant papildomas lėšas jiems už sulaikytas prekes, mokant 1 proc. nuo išieškotos sumos už tas prekes“, - penktadienį žurnalistams Vyriausybėje sakė Algirdas Butkevičius.

Jis pirmininkavo komisijos, kuri koordinuoja valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, posėdžiui.

A.Butkevičius sakė, kad už šiemet sulaikytą kontrabandą pareigūnai premijas gaus tik kitąmet, tačiau 2015 metais premijos bus mokamos iš karto, sulaikius nelegalias prekes.

„Yra dabar sutarta, kad šiais metais nėra numatyti asignavimai biudžete, bet sutarta, kad nuo šių metų liepos 1 dienos pradėsim fiksuoti, įvertinsim, kas kontrabandą sulaikė, kokie asmenys, kokia vertė buvo kontrabandos ir šios lėšos bus kaupiamos iki sausio 1 dienos, jos bus patvirtintos kitų metų biudžete kaip asignavimai ir išmokėta kitais metais, o po to jau bus daromi einamieji mokėjimai“, - aiškino premjeras.

Be to, nutarta, kad turgaviečių administracijoms bus taikoma didesnė atsakomybė dėl prekybos turguose.

„Manome, praktiškai visi pasisakė už tai, kad būtų atsakingi ir turgaviečių administratoriai dėl nelegalių prekių realizavimo turgavietėse, taip pat yra priemonė, kuri turėtų būti kuo greičiau įgyvendinta - tai banderolių technologinės apsaugos priemonių taikymo“, - aiškino ministras pirmininkas.

A.Butkevičius negalėjo pasakyti, kiek lėšų tikimasi „ištraukti“ iš šešėlinės ekonomikos. Jis aiškino, kad pernai tokiu būdu gauta 337 mln. litų papildomų pajamų.

„Kalbant apie atskiras mokestinės kontrolės priemones, papildomai yra priskaičiuota 337 mln. litų“, - sakė A.Butkevičius.

Muitinės departamento vadovas Antanas Šipavičius teigė, kad nelegalios rinkos dalis vis dar yra ganėtinai didelė, todėl galima papildomai „ištraukti“ pinigų iš šešėlio.

„Nelegali tabako gaminių rinka, taip pat naftos produktų rinka, tie masteliai ir informacija, kurią turime, rodo, kad neblogi išaiškinimo rezultatai, tačiau nėra labai kuo džiaugtis. Tad populiariai kalbant, „ištraukti“ iš šešėlio pinigus dar yra iš kur“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Šipavičius.

Jis tikino, kad taip pat palaiko idėją papildomai paremti pareigūnus: „Bet koks skatinimas už sulaikytą kontrabandą taip pat paskatins pareigūnus kovoti efektyviau“.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis teigė, kad anksčiau jau buvo taikyta skatinimo sistema pareigūnams.

„Tai principe yra grįžimas prie tvarkos, kuri buvo - porą metų egzistavo. Tai yra tikrai efektyvi sistema, nes pareigūno, kaip žmogaus faktorius, išaiškinant stambiąją kontrabandą, kur rizika kyla pačiam pareigūnui, papildomas motyvavimas tik sveikintinas“, - penktadienį Vyriausybėje sakė A.Stončaitis.

Anot jo, pareigūnams seniau būdavo papildomai išmokama apie 5 mln. litų per metus.

Anot A.Stončaičio, reikia siekti, kad nusikaltėliai negalėtų išvengti bausmių. Jis teigė, jog Vilniaus Halės turguje kontrabandinėmis prekėmis prekiaujančiai moteriais jau skirta 1,9 mln. litų baudų, Klaipėdos gyventojui - 1,8 mln. litų, tačiau dėl spragų įstatymuose baudų jie nemoka.

„Bus kompleksiškai artimiausiu metu žiūrima, nes tie piliečiai nemoka baudų, tačiau sėkmingai naudojasi visomis išmokomis, sėkmingai gauna bedarbio pašalpą, nors daro sąmoningą veiksmą prieš valstybę“, - kalbėjo pareigūnas.

Iš nelegalios apyvartos pernai išimta 190,5 tūkst. vienetų cigarečių (3 proc. daugiau nei 2012 metais), 158 tūkst. litrų nelegalių alkoholinių gėrimų (19 proc. daugiau), 324 tonos naftos produktų (3 proc. daugiau). 

Per metus pradėta 419 ikiteisminių tyrimų, susijusių su šešėline ekonomika, nustatyti 3267 neteisėtai dirbę asmenys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra