Prezidentas ragina Vyriausybę nenuleisti rankų dėl Astravo elektros

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina Vyriausybę „nenuleisti rankų“ dėl Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros, Lietuvai toliau teigiant, kad Latvijos ir Estijos vienašališkai patvirtinta metodika leidžia į Baltijos šalių rinką patekti baltarusiškai energijai.

„Rinkimų pažadai galėjo išsitrinti atmintyje, pritilo antiastravinio sąjūdžio būgnai, tad primenu, kad Astravo elektra vis dar gali patekti į Lietuvą“, – antrojoje savo metinėje kalboje Seime antradienį sakė G. Nausėda.

„Kviečiu Vyriausybę nenuleisti rankų ir kuo greičiau pasiekti susitarimą dėl bendros Baltijos šalių elektros energijos prekybos su trečiosiomis šalimis metodikos“, – ragino jis.

Prezidentas atkreipė dėmesį į siūlymą spartinti elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa ir būtinybę jau 2023 metais atlikti izoliuotą Baltijos šalių elektros energijos sistemos darbo bandymą.

„Šiandien neturime kito pasirinkimo kaip tik toliau stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę“, – pabrėžė šalies vadovas.

Energetikos ministras Dainius Kreivys yra sakęs, kad dabartinė Talino ir Rygos vienašališkai patvirtinta trišalė prekybos elektra su Rusija metodika ne tik leidžia patekti į Baltijos šalių rinką Astravo elektrai, bet ir sukelia elektros kainas Lietuvoje.

Lietuvos elektros sistemos perdavimo operatorės „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis praėjusią savaitę interviu BNS sakė, kad Lietuva už Baltarusijoje pagamintą elektrą šiemet jau sumokėjo 16 mln. eurų.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) planuoja pirmoje birželio pusėje baigti tyrimą dėl metodikos, pastaroji yra apskųsta ir Europos Komisijai (EK).

Energetikos ministerija skelbė, kad Latvijos ir Estijos vienašališkai taikoma prekybos su Rusija metodika Lietuvos vartotojams papildomai gali kainuoti apie 100 mln. eurų per metus. Lietuva, tarpininkaujant EK, siekia naujos metodikos.NAUJAUSI KOMENTARAI

zigmas

zigmas portretas
Štai pabudo barsukas iš žiemos miego, o ką nuveikiai dėl Astravo atominės elektrinės kai buvo valdžioje Karbauskis -Skvernelio šutvė

kauniete

kauniete portretas
Nausėda gal gana šuda malti su tuo nukaršusiu seniu ir durninti tauta es komisijos pripažino kad astravas viena iš saugiausiu

Anonimas

Anonimas portretas
jeigu butu prezidentė LIETUVOS ŽMONIU IŠLAIKYTINĖ CIELHANOVSKAJA, tai mano manymu ta atominė butu saugiausia pasaulyje
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių