„Pagal mūsų modeliavimus, šiandien prognozuojama antrojo pusmečio rinkos kaina galėtų sudaryti apie 170 eurų už megavatvalandę, kas iš esmės leistų turėti antrojo pusmečio visuomeninę elektros energijos tiekimo kainos ribą apie 28–29 centus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Pocius.
„Mes prognozuojame, kad jau antrąjį pusmetį pati (visuomeninės elektros kainos – BNS) riba galėtų būti apie 28–29 centus be kompensacijos“, – pridūrė jis.
Dar sausio pradžioje reguliuotojo vadovas teigė, kad visuomeninis tarifas nuo liepos gali išlikti panašus arba dar kiek padidėti. Ketvirtadienį jis patikslino tuomet turėjęs galvoje 28 centų tarifą, koks dabar yra su valstybės kompensacija.
Tuo metu gamtinių dujų tarifai, pasak VERT pirmininko, nuo liepos gali didėti 40 proc., jei valstybė nemokėtų kompensacijų. Tačiau, R. Pociaus teigimu, subsidijų už dujas, tikėtina, reikės, tuomet kaina augs mažiau.
„Pagal dabartinę situaciją, jeigu gamtinių dujų kainos nebūtų kompensuojamos, tai gamtinių dujų tarifai augtų apie 40 proc. nuo šiandien kompensuojamos kainos“, – teigė R. Pocius.
„Dujų atveju yra šiek tiek kitaip, ten nėra liberalizuotos rinkos, ten aiškiai reguliuojama kaina. Bent jau pagal šiandien turimas prognozes mes matome, kad kompensacijų dujų atveju greičiausiai reikės“, – sakė VERT pirmininkas.
„Jeigu Vyriausybė priims sprendimą kompensuoti, tai tas augimas gali būti mažesnis arba jo apskritai nebūti“, – pridūrė jis.
Dujos buitiniams vartotojams nuo sausio pabrango beveik 2,5 karto, tačiau su 99 centų valstybės kompensacija jų tarifai padidėjo 17–37 proc.
Visuomeninė elektros kaina, kurią moka tik dalis vartotojų, nuo sausio padidėjo beveik du kartus iki 56,5 cento. Tačiau su 28,5 cento valstybės kompensacija ji padidėjo 17 proc. iki 28 centų (su PVM). Kompensacija taikoma ir vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą tiekėją.
Naujausi komentarai