Seimas leido atverti dar daugiau įmonių svarbių duomenų

  • Teksto dydis:

Seimas pagerino duomenų prieinamumą ir platesnį jų naudojimą – tikimasi, kad tai padės kurti naujas ir plėtoti esamas elektronines viešąsias paslaugas ir produktus, paskatins spartesnę verslo plėtrą.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Teisės gauti informaciją ir duomenų pakartotinio naudojimo įstatymo pataisas.

Įstatymas dėl svarbių duomenų atvėrimo nuo lapkričio 1-osios bus taikomas visoms 274 uždarosioms akcinėms ir akcinėms bendrovėms, kurias valdo valstybė arba savivaldybės. Jų atviri duomenys bus inventorizuojami ir skelbiami  Lietuvos atvirų duomenų portale.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad iki šiol verslas ir piliečiai galėjo parsisiųsti tik dalies tokių  įmonių, teikiančių viešąsias paslaugas dujų, šilumos tiekimo, vandentvarkos ir transporto sektoriuose – atvirus duomenis,

„Jau netrukus galės būti atverti visų Lietuvoje veikiančių ir kitas viešąsias paslaugas teikiančių bendrovių, tokių kaip „Invega“ ar „Litexpo“ turimi duomenys. Tai prisidės prie atvirų duomenų rinkos plėtros Lietuvoje, kurios mastas 2025 metais gali siekti 125 mln. eurų, o 2026-aisiais – 285 mln. eurų“, – pranešime sakė A. Armonaitė.

Viceministrės Erikos Kuročkinos teigimu, atvirų duomenų naudotojai jau nuo lapkričio galės teikti prašymus Lietuvos atvirų duomenų portale bendrovių duomenų rinkiniams atverti.

Pagal Europos Komisijos paskelbtą reglamentą didelės vertės duomenis Europos Sąjungos valstybės narės turi atverti iki 2024 metų birželio 9 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių