Seimas po svarstymo pritarė prezidento siūlymams, kaip neįleisti Astravo elektros

Seimas antradienį po svarstymo pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui, kaip į Lietuvą neįleisti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) pagamintos elektros.

Už Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, o susilaikė du – socialdarbiečiai Artūras Skardžius ir Rimantė Šalaševičiūtė. 

Pataisos numato, kad įmonės negaus leidimų elektros importui iš Baltarusijos, be to, vyriausybinei strateginių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai nustačius, kad importuotojas kelia grėsmę šalies saugumui, bus stabdoma jo licencija.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius yra sakęs, kad nuo baltarusiškos elektros padės apsisaugoti Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizavimas su Europa ir atsijungimas nuo BRELL sistemos, kurioje liks tik Rusija ir Baltarusija.

Seimas yra priėmęs įstatymą, draudžiantį pirkti elektrą iš nesaugių jėgainių.

2017 metais Seimas pripažino, kad Astravo AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Baltarusija atmeta Lietuvos priekaištus, kad statoma elektrinė yra nesaugi. Minskas teigia, kad branduolinis kuras pirmajam jėgainės reaktoriui bus atgabentas iki šių metų pabaigos, o pati elektrinė pradės veikti 2020-ųjų sausį.  


Šiame straipsnyje: Astravo AEelektros importas

NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
BBALTARUSIJOS PIETINIAI RAJONAI JAUČIA ELEKTROS STYGIŲ , TAIP , KAD TURĖS KUR DĖTI , GALIT NAVERKŠLENT .

Iš šalies

Iš šalies portretas
Iš tiesų taip svarbu neįsileisti elektros iš Astravo, tokiu būdu didinant elektros kainas gyventojams nuo Naujųjų metų. Tokia štai didžiųjų avingalvių politika kurianti "gerovės" Lietuvą.

Kęstas

Kęstas portretas
Kariausim su elektronais iki paskutinio lietuvio. Iš kiekvieno karo kažkas turi naudos. O kas bus, jei Lietuva tikrai sukiš 2,5 proc. BVP į kariuomenę? Jei atsiras daugiau auksinių šaukštų, atsiras ir daugiau valgytojų. "Maždaug pusė Vakarų Europos gynybos išlaidų skiriama atlyginimams ir pensijoms, o ne sugebėjimui kariauti." Mes Lietuvoje irgi užsiauginsime dar vieną storą riebių parazitų sluoksnį, tik daug greičiau. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių