„Būtent refinansavimo proceso palengvinimas, padarymas nemokamu vartotojui yra vienas svarbiausių pokyčių, galbūt net per dešimtmetį būsto paskolų reglamentavimo rinkoje“, – LRT radijuje pirmadienį sakė G. Šimkus.
Jo teigimu, svarbu, kad kredito įstaigos konkuruotų ne tik dėl naujų klientų, bet ir dėl esamų, be to, nauja tvarka užtikrins, kad paskolą turintys klientai netaptų „užrakinti“.
„Tokie refinansavimo pokyčiai (...) atrakina, leidžia geriau subalansuoti derybines galias šitoje (būsto paskolų – BNS) rinkoje, kur gal ir norėtume mažesnės (kreditorių – BNS) koncentracijos, bet tai taip pat atveria kelius naujiems rinkos dalyviams įeiti į šitą rinką“, – kalbėjo LB valdybos pirmininkas.
Pasak G. Šimkaus, mitas yra tai, kad Lietuvos rinkoje yra labai mažai bankų.
Būtent refinansavimo proceso palengvinimas, padarymas nemokamu vartotojui yra vienas svarbiausių pokyčių (...)
„Taip, yra keli didesni žaidėjai, bet užsienio bankų skyrių yra arti 20. Tie mažesnieji kaip tik dažniau veikia mažmenoje (...). Dar yra apie 60 kredito unijų, kurios iš principo veikia regionuose ir teikia mažmenines paslaugas pagal apibrėžimą“, – teigė jis.
Praėjusį šeštadienį įsigaliojus naujam būsto paskolų refinansavimo reglamentavimui, paskolą suteikęs bankas privalės nemokamai pateikti duomenis kitam bankui, o žmonės galės refinansuoti paskolą iš esmės bet kada, nemokėdami išankstinio grąžinimo mokesčio.
Centrinio banko teigimu, gyventojai turės daugiau derybinės galios tariantis su bankais dėl būsto kredito, kurios jiems iki šiol stigo. Daugiausia iš refinansavimo sutaupys žmonės, kuriems dar liko grąžinti daug paskolos.
Naująją tvarką įteisinusios su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisos Seime priimtos pernai spalį.
LB duomenimis, pernai buvo persitarta dėl apie 8 proc. viso būsto paskolų portfelio.
Naujausi komentarai