Trečdalis šalies gyventojų nėra apdraudę savo būsto

  • Teksto dydis:

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas gyventojų tyrimas rodo, kad 31 proc. būstą valdančių asmenų neturi draudimo.

Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Jo metu buvo apklausti 1009 Lietuvos gyventojai, gyvenantys įvairiose šalies vietose ir atstovaujantys amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.

Kaip pastebi „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis, šio tyrimo rezultatai parodo vieną opią problemą, kurią dar labiau išryškino šių metų pradžioje fiksuoti dideli gaisrai sostinės Viršuliškių rajone, Panevėžyje ir kituose šalies miestuose.

„Reikšminga šalies gyventojų dalis rizikuoja savo gerove, nes valdydami nekilnojamąjį turtą, kuriame dažniausia ir gyvena, nėra pasirūpinę jo draudimu“, − sako A. Juodeikis.

Žemesnio išsimokslinimo, mažesnių ir vidutinių pajamų apklaustieji nurodo, kad neturi draudimo. Kad neturi jiems priklausančio būsto dažniausiai nurodo 18-35 m. amžiaus atstovai, kurie gyvena didmiesčiuose, remiantis tyrimo duomenimis.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2023 m. iš viso buvo registruota 36 tūkst. būsto draudimo žalų – vidutiniškai apie 100 įvykių per vieną dieną. Bendra išmokų suma būsto žaloms kompensuoti siekė 31 mln. eurų arba apie 86 tūkst. eurų kasdien.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Susidūręs su draudimais

Susidūręs su draudimais portretas
standartiniai atsakymai apsidraudusiam nelaimės atveju: įrodyk, kad tau atsitiko nelaimė; pagauk ir atvesk į policiją nusikaltėlį. Jeigu nelaimėliui pavyksta įrodyti draudiminį įvykį arba pagauti nusikaltėlį, standartimis atsakymas - išsimušk iš nusikaltėlio; še tau 10 proc. nuostolių padengimui. Dažniausiai nelaimėlis gauna špygą taukuotą. Na bet paguoda tokia - tarp draudikų - daug naujų milijonierių, kaip ir pensijų fondų atvejais

Anonimas

Anonimas portretas
Kiek jau būčiau sukišęs pinigų į tą draudimą per 40 metų.....o naudos jokios.

Tai kad nedraudžia.

Tai kad nedraudžia.  portretas
Seno, bet normaliai prižiūrėto namo nenori drausti.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių