V. Čmilytė-Nielsen: siūlymus dėl gynybos finansavimo liberalai planuoja pateikti kitą savaitę

Valdančiąją koaliciją sudarančio Liberalų sąjūdžio tarybai šeštadienį diskutuojant apie gynybos išlaidų finansavimo šaltinius, partijos vadovė Viktorija Čmilytė–Nielsen sako, kad konkrečių liberalų siūlymų dėl gynybos finansavimo galima tikėtis kitą savaitę.

„Šiandien aš pristatysiu gaires (galimiems gynybos finansavimo šaltiniams – ELTA), tikėtina, kad dėl jų mes balsuosime artimiausiomis dienomis elektroniniu būdu (...) Manau, kad vėliausiai kitos savaitės pradžioje, pirmadienį, mes turėsime tam tikrą nutarimą ir dėl konkrečių priemonių“, – prieš Liberalų sąjūdžio organizuojamą gynybos forumą šeštadienį Eltai sakė V. Čmilytė–Nielsen.

„Norime apsibrėžti tuos principus, gaires gynybos finansavimo kontekste, kurios liberalams yra priimtinos, kur mes esame pasirengę imtis lyderystės. (...) Kalbėsime apie tai, ką galima padaryti dar iki pavasario sesijos pabaigos“, – akcentavo ji.

Partijos tarybos nariai, anot Seimo vadovės, teiks siūlymus mišriam gynybos finansavimo modeliui, taip pat spręs dėl specialaus gynybos fondo kūrimo, konkrečių mokesčių tarifų didinimo. Tarp mokesčių bus peržiūrimas, V. Čmilytės-Nielsen teigimu, pelno mokestis, akcizai, galimybės pratęsti bankų laikinojo solidarumo įnašą.

Liberalų partijos vadovė taip pat pabrėžė siūlysianti peržiūrėti ir papildyti tarp partijų sudarytą Nacionalinį susitarimą dėl gynybos, į jį įtraukiant strateginį tikslą Lietuvai gynybai skirti 4 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP).

Kviesti partijas įtraukti 4 proc. strateginį tikslą į nacionalinius susitarimus Seimo vadovės dar gegužės pradžioje prašė į iniciatyvą „4 procentai“ susibūrę Lietuvos verslai.

„Bet tam, suprantama, reikia labai plataus sutarimo. Sutarimo ne tik mūsų partijoje, ne tik Seimo daugumoje, bet ir apskritai tarp politinių partijų“, – kalbėdama apie galimybes partijoms sutarti dėl 4 proc. pabrėžė V. Čmilytė–Nielsen.

Anot iniciatyvos internetinės svetainės, šiuo metu už iniciatyvą yra pasirašę 52 tūkst. asmenų.

ELTA primena, kad balandžio viduryje įvyko premjerės Ingridos Šimonytės surengtas politinių partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo. Po jo premjerė pranešė, kad poreikiams susijusiems su papildomu gynybos finansavimu siūloma steigti specialų fondą, kuris akumuliuos lėšas.

Taip pat, anot I. Šimonytės, politikai, verslo atstovai bei nevyriausybinės organizacijos linkusios sutarti dėl papildomo gynybos finansavimo pakėlus pelno mokestį ir PVM po 1 proc. punktą.

Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.

Savo pasiūlymus gynybos finansavimui yra pateikusi ir Laisvės partija. Anot jos vadovės Aušrinės Armonaitės, siūloma perskirstyti gyventojų pajamų mokestį (GPM) iš savivaldybių, taip pat kelti akcizus kurui – mazutui, angliai, dyzelinui, gazoliui žemės ūkyje, taip pat alkoholiui ir tabakui, be to, pelno mokestį kelti vienu procentiniu punktu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

matome BOBAS , kurios

matome BOBAS , kurios portretas
" stiprins" Lietuvos saugumą--VYRAI , ar t i k i t e , jog BOBOS gali išsaugoti ramybę?- Istorija sako , jog visais laikais ŠEIMA būdavo saugi --už VYRO pečių.

Cha

Cha portretas
Stribų palikuoniai

negalima leist nieko

negalima leist nieko portretas
priimt, sųtas seimas turi eiti lauk!!!!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių