Apdovanoti „Lietuvos Maximalistai“: prezidentas linkėjo smalsumo ir ryžto

 • Teksto dydis:

Šventinį penktadienio vakarą Vilniuje 17-ąjį kartą buvo apdovanotas rekordinis skaičius gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Visus juos vienija maksimalizmas – tiek sunkiai dirbant, tiek leidžiant laisvalaikį, tiek svajojant apie ateitį. Tarp nugalėtojų yra ir kauniečių: tai – Lukrecija Slavinskaitė, Aleksandras Lisovskis, Tomas Kvietkauskas, Gabija Vasiliauskaitė, Luknė Viržintaitė, Radvilas Rumšas, Kristina Užgalytė bei Dovilė Rimkutė.

Lukrecija mėgsta ne tik šokti, bet ir kurti šokius. Ateitį taip pat sieja su šokiu. Aleksandras laisvalaikiu kuria eiles, dainas bei jas atlieka. Užaugęs svajoja tapti mokslininku bei mokslo publicistu.

Gabija domisi geografija, geomokslais. Mėgsta kurti žemėlapius, tyrinėti, dalyvauti įvairiuose projektuose.

Luknės vienas svarbiausių pomėgių – meninė gimnastika. O sportas jau tapo gyvenimo dalimi. Laisvalaikį leidžia su draugais ir šeima.

Radvilas yra aplankęs daugelį šalių. Dievina kurti muziką. Užaugęs nori tapti matematiku, nes tai – visų mokslų pagrindas.

Kristina mėgsta bendrauti su žmonėmis, stebėti pasaulį, klausytis muzikos bei daug mąstyti. Stipendiją atsidės ateities studijoms. Dovilė laisvalaikį leidžia gamtoje, važinėja dviračiu, daug vaikšto. Didžiausią džiaugsmą suteikia žmonės, palaikantys, tikintys ir skatinantys kiekviename žingsnyje

Gabiausius jaunuolius kartu su lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generaline direktore Kristina Meide apdovanojo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič. Savo sveikinimu pasidalijo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Šiandien Jūs esate mūsų ateities Lietuva, kupina gražiausių svajonių, idėjų, tikslų, įdomių atradimų ir pažinimo džiaugsmo. Rytoj būsite tie, kurie savo darbais ir laimėjimais garsins mūsų šalį pasaulyje. Nuoširdžiai linkiu Jums šiame kelyje plataus akiračio, smalsumo ir ryžto“ – sakė prezidentas.

Organizatorių nuotr.

Šiemet lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko net 96 talentingiausius, sumaniausius ir gabiausius šalies jaunuolius. „Lietuvos Maximalistams“ prekybos tinklas visus ateinančius mokslo metus skirs stipendijas, kurių bendras fondas siekia 70 tūkst. eurų.

„Daug „Maximalistų“ jau užaugo, tačiau jie nesiliauja siekti maksimaliai aukštų tikslų. Dalis jų – mums puikiai pažįstami veidai, kuriantys Lietuvą ir jos istoriją. Tai pradeda daryti ir šių metų laimėtojai. Jie kuria ir dirba ne tik dėl savo, bet ir dėl mūsų geresnio rytojaus. O mes džiaugiamės galėdami bent mažuoju piršteliu prisidėti prie šio darbo“, – sakė K. Meidė

Apdovanojimus moksleiviams įteikė komisijos nariai: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Antanas Mikalauskas, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, VGTU strateginės partnerystės prodekanė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Justina Aglinskaitė ir „Maximos“ atstovai.

Vykdant šią programą buvo renkami mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų ir pažangumo sričių „Maximalistai“. Jiems visus ateinančius mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 eurų stipendijos.

Iš viso šiais metais „Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. „Maximalistais“ anksčiau yra tapę Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko bei kiti savo srityje žinomi žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių