Arbatpinigių padavėjui galima palikti ir telefonu

 • Teksto dydis:

„Ech, neturiu grynųjų“, – jei patiko aptarnavimas nuo šiol tai nebe kliūtis palikti arbatpinigių. Pirmosiose kavinėse ir restoranuose Lietuvoje atsirado galimybė arbatpinigių padavėjams ir baristams palikti telefonu. Atsidėkoti telefonu galima su ryšio operatorių sukurta programėle „MoQ“. Padėkoti aptarnavusiam darbuotojui išmaniai jau galima kavinių tinkluose „Caif Cafe“, „Can Can“, „Jurgis ir Drakonas“, o netrukus – „Huracan Coffee“, „Sushi Express“ bei kitose vietose.

Programėlės kūrėjai, bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija, įgyvendino sprendinius, leidžiančius Gyventojų pajamų mokesčiui (GPM) nuo skirtų arbatpinigių nukeliauti į VMI sąskaitą automatiškai, o arbatpinigius gaunančiam darbuotojui metų pabaigoje beliks tik pateikti pajamų deklaraciją. Preliminari deklaracija jau bus suformuota.

„Asociacijos nariai džiaugiasi, kad jų lankytojams atsiranda galimybė telefonu ne tik atsiskaityti, bet ir palikti arbatpinigių. Tai dalinai sprendžia ilgus metus trunkančią diskusiją dėl arbatpinigių apmokestinimo. Be to, technologijoms sparčiai žengiant į priekį, žmonės turi vis mažiau grynųjų pinigų ir dažnai nepatogiai jaučiasi, kai neturi smulkių arbatpinigiams. Manau, šis atsiskaitymo būdas vis labiau populiarės tiek tarp svečių, tiek tarp padavėjų“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pasak „MoQ“ vadovės Monikos Rimkūnaitės-Bložės, skaitmeninių arbatpinigių potencialas didelis, nes jie gali būti pritaikyti visose srityse, kuriose svarbi aptarnavimo kokybė: sveikatingumo, grožio salonuose, be to, palikti „arbatos“ juk galima ir greitai siuntą pristačiusiam kurjeriui.

Arbatpinigiai telefonu yra gera išeitis tiems, kurie nesinešioja grynųjų, bet visada turi savo išmanųjį.

„Prieš kurdami sprendimą atlikome namų darbus, kurie mums parodė, kad grynųjų pinigų neturintiems pirkėjams kartais būna sudėtinga atsidėkoti už malonų aptarnavimą. Arbatpinigiai telefonu yra gera išeitis tiems, kurie nesinešioja grynųjų, bet visada turi savo išmanųjį. Verslui tai irgi gera žinia, nes arbatpinigiai telefonu tarsi grąžina status quo – visi, kurie nori palikti arbatpinigių, gali tai ir padaryti. Pirkėjas atsidėkoti gali tiek savo pinigais, tiek ir naudodamas savo ryšio operatoriaus suteiktą atidėtą mokėjimą, kuris vėliau bus pridėtas prie sąskaitos už ryšį“, – sako „MoQ“ vadovė.

„MoQ“ tikisi, kad šis sprendimas pridės skaidrumo kavinių ir restoranų darbuotojams deklaruojant arbatpinigiais gautas pajamas.

„Norėjome, kad išmaniuoju palikti arbatpinigiai nevirstų papildoma administracine našta nei įmonei, nei darbuotojui, todėl kurdami sprendimą konsultavomės ir konsultuojamės su VMI. Mūsų pasirinktas kelias leidžia arbatpinigiams nukeliauti tiesiai į aptarnaujančio darbuotojo „MoQ“ sąskaitą. Darbuotojui nereikės galvoti, kaip deklaruoti šias pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojo pajamų mokestį į valstybės biudžetą – viskas atliekama automatiškai“, – paaiškina M. Rimkūnaitė-Bložė.

Dvejopas apmokestinimas

Lietuvoje galioja dvejopas arbatpinigių apmokestinimas. Pirmasis tarifas – 15 proc.  – taikomas, jeigu arbatpinigius padavėjas ar barista gauna tiesiogiai į savo sąskaitą arba kišenę. Tuomet minėtus 15 proc. darbuotojas turi sumokėti pats. Antrasis apmokestinimo būdas taikomas, kai arbatpinigiai iš pradžių įskaitomi į įmonės sąskaitą (pvz., sumokėjus mokėjimo kortele) ir tik tada paskirstomi darbuotojams. Tokiu atveju įmonei sumokėjus mokesčius, darbuotojui lieka apie 50 proc. paliktos sumos.

Atsiskaityti su „MoQ“ šiuo metu galima beveik 1500 fizinių atsiskaitymo vietų ir per 95 proc. lietuviškų interneto parduotuvių bei savitarnos svetainių. Kas ketvirtam mokėjimui telefonu pirkėjai naudoja ryšio operatorių suteiktą atidėtą mokėjimą, kuris vėliau pridedamas prie sąskaitos už ryšį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Julius

Julius portretas
O aš tyčia nepalieku arbatpinigiu, žmones turi gauti atlyginima, o ne būti priklausomi nuo kažkieno išmaldos. Nes dabar dirba už minimumą, kai ateis į pensija, jie taipogi galės sedeti prie bažnyčios ir rinktis arbatpinigius. Ir žinoma kaltinti valdžia, kad pensija maža, už jų minimalu atlyginima visa gyvenimą, nors realiai patys sutinka taip dirbti. Ir nuo to tik išlošia jų vergvaldys.

idomu

idomu portretas
kodel padavejams privalu palikt arbatpiniugiu? Jie ka, algu negauna ar kokiai privilegijotu kastai prklauso? Gydytojams aciu pakanka, o cia mat arbatpinigiu duot. Sekanti karta pasielgsiu kaip anekdote: vaziuoja ciukcia taksi. Islipdamas duoda paketeli cukraus taksistui ir sako o cia jums arbatai

NU

NU portretas
Gydytojams už gerą darbą negalima duoti, nes tai kyšis, o padavėjams už gerą darbą reikia duoti. Tai kaip suprast? Kodėl jie yra išimtis
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių