Dėl nuolatinės netvarkos uždaryta odų perdirbimo įmonė Šiauliuose

 • Teksto dydis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento direktoriaus įsakymu dėl pasikartojančių pažeidimų ir nelegalios veiklos panaikinta ūkio subjekto veiklos registracija UAB „TDL oda“. Įmonė nuolatos nepaisė šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo, šalinimo, higienos ir ženklinimo reikalavimų, o po veiklos sustabdymo toliau veikė nelegaliai.

„Jau nebe pirmą kartą ši įmonė atsiduria tikrintojų akiratyje, tačiau į pastabas nereaguojama. Net ir sulaukusi griežtos sankcijos – veiklos sustabdymo – įmonė nenustojo dirbusi. Toks įžūlumas tikrai netoleruotinas, todėl buvo priimtas sprendimas panaikinti ūkio subjekto veiklos registraciją bei numerį“, – sako VMVT Šiaulių departamento direktorius Arūnas Teišerskis.

Pasak direktoriaus, praėjusiais ir šiais metais UAB „TDL oda“ tikrinta net keturis kartus. Kiekvieną kartą nustatomi pasikartojantys pažeidimai – odų bei kalių apdorojimo procese atsirandantys šalutiniai gyvūniniai produktai – įvairios biologinės atliekos laikomos neženklintose talpose, nevalomose ir nedezinfekuojamose patalpose kuriose daug pašalinių daiktų, apdorota produkcija maišosi su neapdorota, gamybos atliekos laikomos kartu su gaunama žaliava, todėl yra didelė tikimybė kryžminei taršai.

„Šalutinių gyvūninių produktų laikymas ir šalinimas yra svarbus sanitariniu požiūriu, kad per neapdorotą žaliavą neplistų užkrečiamos ligos. Technologinio proceso metu atsirandančius šalutinius gyvūninius produktus privaloma utilizuoti, nes biomasė tampa palankia terpe veistis bakterijoms. Be to, atliekamo administracinio nusižengimo tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad ūkio subjektas, neturėdamas teisės vykdyti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo veiklos, visgi vykdė veiklą, todėl privalėjome imtis griežtesnių sankcijų“, – konstatuoja VMVT Šiaulių departamento direktorius A. Teišerskis.

Nustačius faktines aplinkybes, patvirtinančias, kad ūkio subjektas vykdė uždraustą veiklą po to, kai buvo sustabdytas jo veiklos įregistravimas ir kontrolės subjektas per nustatytą laikotarpį nepašalino trūkumų, dėl kurių buvo sustabdytas įregistravimas, be to, vykdė nelegalią veiklą, 2022 m. sausio 27 d. VMVT Šiaulių departamento direktoriaus įsakymu panaikintas ūkio subjekto įregistravimas vykdyti veiklą ir įregistravimo numeris, atsakingam asmeniui skiriama administracinė nuobauda už padarytus nusižengimus. Tęsiant nelegalią veiklą bendrovei gresia baudžiamasis persekiojimas. Naują prašymą dėl veiklos įregistravimo VMVT galima pateikti ne anksčiau kaip po metų, įvykdžius visus teisės aktų reikalavimus, būtinus vykdyti šiai veiklai, bei pašalinus visus nustatytus trūkumus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
bus pamirštos pamatinės technologijos... reikia jieškoti investuotojo ar paprasčiau kokioj Turkijoj nusipirkti?... batų siuvimo gamykla irgi bankrutavo? nubėra lietuviškų batų,- norėjau nusipirkti, bet, pasirodo, jau nebėra... o kaip ten su linų ir kanapių pluošto perdirbimu?... ačiū Dievui dar bitininkystė laikosi,- tik ar ilgai dar?...

Antanas

Antanas portretas
Jeigu rimtai, tai įsigyjant daiktą būtina žinoti, ką su juo darysi. Šiuo atveju - įsigyta, bet nežinota. Rezultatas - kaip ir viskas ant Lietuvos. Pažymėtina, kad išsilaiko ir sustiprėja tik naujai sukūrtos įmonės bei verslai. Senieji - privatizuotieji - tuo nepasižymi. Galima drąsiai teigti: Privatizavimas buvo atliktas taip, kaip nereikėjo daryti!

Anonimas

Anonimas portretas
Ale tai kaip nevalos
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių