Dezinfekcinis rūkas skleidžiamas ir mokymo įstaigose

 • Teksto dydis:

Tai veiksminga priemonė kovojant su įvairiais virusais. Tokia dezinfekcinė priemonė ne tik nepalieka pėdsakų, nekenkia elektronikos prietaisams, tačiau ir veikia efektyviau nei įprasta dezinfekcinio skysčio čiurkšlė. Dezinfekcinį rūką jau išbandė ir mokymo įstaigos, siekiančios užtikrinti saugumą žmonėms, kai bus leista sugrįžti mokytis.

Speciali technologija

Patalpų dezinfekavimu besirūpinantys naikintojai.lt specialistai aiškino, kad patalpų dezinfekcija galima keliais būdais – purškiant skystį įprastais purkštukais arba naudojant ypač smulkaus rūko generatorius. Pastarieji turi gerokai daugiau pranašumų, nes nereikia baimintis, kad didelė skysčio srovė sugadins elektronikos prietaisus, todėl rūką saugu naudoti įvairiose patalpose.

"Dezinfekcijai naudojame specialius rūko generatorius, kurie po visą patalpą skleidžia labai smulkų rūką. Tai iki 5 mikronų aerozolio lašeliai, kurie plika akimi praktiškai nematomi. Tas dezinfekuojančios priemonės rūkas padengia visus paviršius, kur įprastai dezinfekuojant ne visada galima prieiti. Rūko generatoriaus skleidžiamos dulksnos mikrosluoksniu padengiamos visos patalpos ir jose esantys paviršiai. Šis mikrosluoksnis visiškai nepažeidžia paviršiaus, tačiau inaktivuoja virusus", – apie naudojamą rūko technologiją pasakojo naikintojai.lt vadovas Kęstutis Šmigelskis.

Jis aiškino, kad rūko generatoriaus skleidžiama dulksna nepažeidžia elektronikos prietaisų, todėl nereikia baimintis, kad dėl didelės drėgmės vėliau kils problemų dėl įrenginių korozijos ar kitų pažeidimų.

Rūko generatoriaus skleidžiamos dulksnos mikrosluoksniu padengiamos visos patalpos ir jose esantys paviršiai. Šis mikrosluoksnis visiškai nepažeidžia paviršiaus, tačiau inaktivuoja virusus.

"Pripildžius rūku visą patalpą ir perbraukus delnu per paviršius, nejaustumėte, kad tas paviršius sudrėkęs. Purškiant patalpoje rūką, ji giliai dezinfekuojama, pasiekiami net atokiausi kampai, tačiau nepažeidžiamas paviršius", – kalbėjo K.Šmigelskis.

Jis aiškino, kad rūko paskleidimas – paskutinė dezinfekcijos stadija.

Prieš tai atliekami paruošiamieji veiksmai, apie kuriuos klientai informuojami iš anksto. Kuo patalpos švaresnės, tuo mažiau kenksmingas medžiagas galima naudoti. Tačiau, reikalui esant, kai kurie paviršiai gali būti apdorojami ir agresyvesnėmis medžiagomis.

Vidutinei patalpai, kurios plotas apie 100 kv. m, dezinfekuoti skiriama apie pusantros valandos. Dar po to, priklausomai nuo naudotos medžiagos, reikia skirti laiko vėdinimui. Jei dezinfekcija atlikta gyvenamosiose patalpose arba biuruose, kur būna daug žmonių, po dezinfekcijos naikintojai.lt papildomai rūku paleidžia probiotikų. "Tam, kad dar padėtume patalpoms atgauti teigiamą mikroflorą, papildomai išpurškiame gerosiomis bakterijomis. Tai užtrunka dar apie pusvalandį", – tęsė pašnekovas.

Nekenkia aplinkai

Atliekant patalpų dezinfekciją naikintojai.lt siekia užtikrinti, kad į aplinką nepatektų per didelis cheminių medžiagų kiekis.

"Stengiamės patalpų dezinfekciją atlikti kuo atsakingiau, neužteršiant aplinkos. Dezinfekuojant patalpas rūko generatoriumi, nenaudojamas perteklinis skystis. Priemonių išnaudojama minimaliai, tačiau pasiekiamas labai geras rezultatas", – apie tai, kad, naudojant rūko generatorių, nešvaistomos dezinfekcinės priemonės, kalbėjo K.Šmigelskis.

Jis nurodė, kad gyvenamųjų patalpų arba biurų patalpoms dažniausiai naudojamas vandenilio peroksidas, papildytas sidabro jonais. Tai priemonė, kuri nepasilieka ant paviršių, todėl negali sudirginti odos.

Tirpalas skyla į vandenį ir deguonį, todėl ir aplinkoje nelieka kenksmingų cheminių junginių.

"Naudojant kitas dezinfekavimo priemones, po to visus paviršius reikia papildomai nuvalyti, nes buvo atvejų, kai, panaudojus agresyvias priemones, vaikams išbėrė rankas. Naudojant vandenilio peroksidą su sidabro jonais, tokių problemų nekyla. Ko gero, tai pats ekologiškiausias būdas dezinfekcijai atlikti, nes mažiausiai kenkia žmogui ir aplinkai", – sakė naikintojai.lt vadovas.

"Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos patvirtintą tvarką, nurodoma, kad vandenilio peroksidas yra tinkama priemonė paviršiams dezinfekuoti ir nuo koronaviruso. Tačiau kadangi mes jį naudojame dar ir su sidabro jonais, visa dezinfekcija veikia kompleksiškai ir turi ilgalaikį poveikį", – apie priemonės veiksmingumą pridūrė K.Šmigelskis.

Laukia sugrįžtančių

Dezinfekcinio rūko sklaidą išbando ne tik biurai ar gyventojai, nusprendę dezinfekuoti gyvenamąsias patalpas, bet ir mokymo įstaigos.

Nuo pirmadienio bus galima atnaujinti įprastą mokymo procesą, todėl įstaigos suskubo pasirūpinti patalpų saugumu ir apsaugoti tiek į darbo vietas grįžtančius darbuotojus, tiek mokytis sugrįžti ketinančius asmenis.

Energetikų mokymo centro vadovas Vaidas Mugauskas "Kauno dienai" sakė, kad, prieš sugrįžtant į įprastą darbo ir mokymosi ritmą, teko pasirūpinti žmonių saugumu. Įvairiose mokymo centro vietose gausu rankoms skirto dezinfekcinio skysčio, informacinių plakatų, vienkartinių pirštinių, darbuotojai aprūpinti apsauginėmis veido kaukėmis ir skydeliais. Dabar atėjo eilė visas patalpas paskandinti ir dezinfekcinio skysčio rūke, kuris pasklinda auditorijose, darbo kabinetuose ir išnaikina virusus.

"Kada vėl atversime duris, labai priklauso nuo Vyriausybės sprendimų, tačiau tam ruošiamės, nes, pagal dabartinį planą, nuo gegužės 25 d. galima vykdyti įprastus mokymus, kai jų neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu arba kai jie vykdomi individualių užsiėmimų principu.

Būtent tam, kad sugrįžimas į įstaigą būtų saugus ir nebūtų ant paviršių palikta jokių virusų, kreipėmės pagalbos dezinfekuojant patalpas", – kalbėjo Energetikų mokymo centro vadovas ir pridūrė, kad, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, teko dezinfekuoti ne vieną patalpą.

Štai didžiojoje auditorijoje vienu metu gali tilpti daugiau nei 20 žmonių, vidutinėje – apie penkiolika, o mažojoje – dar apie dešimt energetikos, statybos mokslus kremtančių ar atestuojamų žmonių.

Mokymo centro vadovas pasakojo, kad teko nemažai pasidomėti, kaip atliekama patalpų dezinfekcija, kokios priemonės veiksmingiausios. Po paieškų nuspręsta pasirinkti rūko generatorius.

"Kiek teko domėtis, purškiant skystį įprastais purkštukais, paviršiai lieka lipnūs, dėmėti. Tada po tokio dezinfekavimo reikia kviesti vos ne visą valymo įmonę ir daryti generalinį valymą. Todėl pasirinkome patalpas dezinfekuoti rūku ir taip sutaupyti savo laiko ir išlaidų. Patalpose buvo šioks toks kvapas, bet jis nedirgino kvėpavimo takų ir greitai prasivėdino", – apie mokymo centre naikintojai.lt naudotą dezinfekcinį rūką pasakojo V.Mugauskas.

Pasiruošę: V. Mugauskas pasakojo, kad patalpos saugios, pasirūpinta ir kitomis dezinfekcinėmis priemonėmis, todėl laukia sugrįžtančių.

"Dabar tikrai esame pasiruošę atsidaryti, patalpos dezinfekuotos. Kai atsidarysime ir toliau dėsime visas pastangas, kad būtų užtikrinamas tiek personalo, tiek ateinančių klientų saugumas. Klientus aprūpinsime dezinfekciniu skysčiu ir dalysime vienkartines pirštines, visur pasitiks informaciniai plakatai, kaip elgtis, saugoti save ir kt. Saugomės maksimaliai ir laukiame visų sugrįžtant", – pridūrė Energetikų mokymo centro vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naikintojai.lt

Naikintojai.lt portretas
baikit juokus būtent tuo ir skiriasi mūsų paslauga, kadangi nei paviršiai sudrėksta nei chloras papuola į mūsų naudojamų medžiagų sąrašą.

baikit cirkus

baikit cirkus portretas
chlorkalkėm nulieja laiptines taip,kad vanduo teka per sienas.O paslaugų kaina kosminė.

Efa

Efa portretas
Manau mokyklas ir darzelius senai reikejo dezinfekuoti ty pastoviai ,o ne su skuduriukais valyti ......
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių