Jie pristato 4 požymius, rodančius, kad šaldytuvas sklandžiai tarnaus jau nebeilgai. Nepražiopsokite šių prietaiso skleidžiamų signalų.
#1 – kaupiasi vandens lašai
Vandens lašai ant išorinių šaldytuvo sienelių rodo, kad šaldytuvas netinkamai vėsinamas. Nors iš pradžių gali atrodyti, kad tai smulkmena, vis tik pastebėjus vandens lašus, visų pirma ekspertai pataria patikrinti šaldytuvo durelių gumą – apžiūrėkite, ar ji nesusidėvėjusi, ar ant jos nėra vandens lašų, pelėsio.
O jei pastebite lašelius ant vidinės šaldytuvo sienelės, problema dar rimtesnė. Tikėtina, kad netinkamai veikia šaldytuvo temperatūros nuostatos. Tokiu atveju maistas laikomas nepastovioje temperatūroje, todėl jis greičiau genda.
#2 – veikia triukšmingai
Jei šaldytuvas veikia tinkamai, mes turėtume net nepastebėti, kada šaldytuvas įsijungia ir išsijungia. Tačiau kai šaldytuvo veikimo garsas pranoksta kitus namų rutininius garsus, pats laikas pasikonsultuoti su šaldytuvo remonto specialistu.
Žinovai sako, kad nors šaldytuvai nėra patys tyliausi buities prietaisai, veikiančio šaldytuvo keliamas triukšmas turi būti nepastebimas. Ypač, jei tai naujausios kartos šaldytuvas su linijiniu inverteriniu kompresoriumi, sumažinančiu triukšmingumą 25 proc.
#3 – greičiau genda maistas
Dar vienas ženklas, rodantis, kad šaldytuvas veikia netinkamai – greičiau gendantis maistas. Geras to indikatorius – gėrimų buteliukai. Jei pastebite, kad pastaruoju metu prireikia daugiau laiko gėrimus atvėsinti, šaldytuvas tikrai nebeveikia kaip turėtų.
Iš pradžių tai gal neatrodo rimta problema: maistą galima laikyti kiek trumpiau, o gėrimus vėsinti ilgiau. Tačiau, anot „Senukų“ profesionalų, svarbu tai, jog šaldytuvas, kuriame maisto produktus atvėsinti reikia daugiau laiko, suvartoja daugiau energijos. Taigi teks daugiau mokėti už elektrą, be to, patirsite ir kitokių nuostolių, nes dalį maisto produktų tikriausiai reikės išmesti.
#4 – formuojasi ledo sluoksnis
Šaldytuve atsirandantis ledo sluoksnis – dar vienas požymis, kad šaldytuvas jums tarnaus jau nebeilgai. Jis susidaro dėl pažeistos šaldytuvo izoliacijos.
Ledo kalnai šaldiklyje – taip pat rimtas signalas apie netinkamą įrenginio veikimą, ypač, jei jį atitirpinote visai neseniai. Ieškant naujo šaldytuvo, ekspertai rekomenduoja rinktis modelius su automatine atitirpinimo funkcija. Tokiu atveju rankinį atitirpinimą galėsite užmiršti visiems laikams.
„Senukų“ nuotr.
Kaip išsirinkti naują šaldytuvą?
Specialistai pastebi, kad šiandieniniai klientai drąsiau improvizuoja su spalvomis. Naujausios tendencijos rodo, kad žmonės vis dažniau renkasi pilkos ar juodos spalvos šaldytuvus, o norintys išskirtinumo – netgi raudonus.
„Virtuvės vis dažniau sujungiamos su svetaine ir tampa bendra namų erdve. Tad renkantis šaldytuvą, klientams rūpi ne tik jo pagrindinė funkcija. Šiuolaikinis šaldytuvas turi būti ir stilingas arba įmontuojamas, taip jį paslepiant ir išlaikant vientisą patalpos interjerą“, – klientų pasirinkimą komentuoja Elona Uckutė, „Senukų“ atstovė.
Jos teigimu, klientai vis dažniau ieško ir nestandartinio dydžio, platesnių, didesnių šaldytuvų.
„Karantinas pakoregavo žmonių gyvenimą – nemaža dalis jų išsaugojo įprotį vienu kartu apsipirkti ilgesniam laikotarpiui, tad ir šaldytuvų ieško talpesnių. Populiarėja erdvūs dviduriai šaldytuvai, tačiau ir įmontuojami šaldytuvai gali būti talpūs. Dauguma gamintojų plonina įmontuojamų šaldytuvų sieneles, taip didindami jų erdvę“, – kalba E. Uckutė bei priduria, kad klientai pastaruoju metu atrado ir šaldytuvus be šaldiklio, taip daugiau vietos skiriama šaldytuvo erdvei, o šaldiklis įrengiamas atskirai.
Anot prekybos tinklo atstovės, klientams taip pat daro įspūdį naujausios technologijos, padedančios ne tik ilgiau išsaugoti maisto šviežumą, tačiau ir suteikiančios patogesnes jo valdymo galimybes.
„Kiekvienas pirkėjas tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu ieško geriausiai jo poreikius atitinkančio įrenginio. Mėgstantys vis varstyti šaldytuvo duris, domisi technologijomis, palaikančiomis pastovią vidaus temperatūrą, daržovių ir vaisių mėgėjams itin svarbi ideali aplinka šių gėrybių laikymui. O dažnai keliaujantys nori nuotoliniu būdu valdomo įrenginio“, – vardija E. Uckutė.
Ji pabrėžia, kad šaldytuvų komplektacijos vystosi drauge su besikeičiančiais poreikiais ir aktyviu gyvenimo tempu, kuris skatina gamintojus vis tobulinti technologijas.
Naujausi komentarai