„Litgrid“ įsteigė Atsinaujinančios energetikos centrą

 • Teksto dydis:

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ įsteigė Atsinaujinančios energetikos centrą.

Spalio 1 dieną įsteigtas centras koordinuos naujų atsinaujinančios energetikos elektrinių ir baterijų projektų prijungimą prie Lietuvos elektros perdavimo tinklo, pranešė bendrovė.

Centrui laikinai vadovaus „Litgrid“ perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas, nuolatinio vadovo atranka bus paskelbta spalio mėnesį. Atsinaujinančios energetikos centre dirbs 10 specialistų.

„Per artimiausius kelerius metus Lietuvos elektros perdavimo sistemoje vyks lūžis – iš elektros energiją importuojančios valstybės tapsime gamintojais (...). Šiam proveržiui įgyvendinti keičiame įmonės struktūrą įsteigdami specializuotą, tik atsinaujinančios energetikos projektams dedikuotą padalinį, kuris vienoje komandoje apjungs atsinaujinančios energetikos plėtojimui reikalingas kompetencijas ir užtikrins sklandų darbą su atsinaujinančios energetikos vystytojais, atsakingomis institucijomis ir partneriais“, – pranešime teigė „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis.

Pasak „Litgrid“, šiuo metu Lietuvoje atsinaujinančių energetinių išteklių instaliuota galia siekia 1223 megavatus (MW) ir sudaro trečdalį visos šalyje esančios generacijos.

„Litgrid“ skaičiuoja, kad iki 2031-ųjų atsinaujinančius energetinius išteklius naudojančių elektrinių suminė įrengtoji galia augs 6 kartus ir sieks daugiau nei 7 gigavatus (GW). Vis dėlto, pasak R. Masiulio, prognozuojamas dar spartesnis šios generacijos augimas, kai 2030-iesiems iškeltus atsinaujinančios energetikos tikslus šalis pasieks jau 2025 metais.

Energetikos ministras Dainius Kreivys rugsėjo viduryje teigė, jog siekiant suvaldyti sparčiai augančius atsinaujinančios energetikos pajėgumus elektros perdavimo ir skirstymo įmonės „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įkurs atsinaujinančios energetikos centrus. NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Nereikėjo turimus pajėgumus griaut, tai nereiktų naujų ieškot. Matosi , tai tikslinga ekonominė diversija.

Gg

Gg portretas
Tai Kreivys su Rokučiu kurs ir prikurs dar daugiau centrų, centrinių su savo gudrų čia iš, kas visai susukti visiems smegenis. Nes taip ir neaišku kodėl Ignotas investavo ir statė Lenkijoje o ne Lietuvoje kai čia trūksta elektros, o Kreivys iš Lenkijos net ordiną gavo. Gal Kreivys gali pasakyti kai sekasi jo papildomai priimtiems į ministeriją rūšiuoti elektrą ir atskirti kad nebūtų iš Astravo sėdint kabinete.

Kiek

Kiek portretas
ta proga pabrangs kilovatvalande!?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių