„Maxima“ atskleidė, kodėl nepranešė apie salmonelėmis užkrėstą mėsą

Prekybos tinklas „Maxima“, prekiavęs salmonelėmis užteršta „Biovelos“ mėsa, sako delsęs apie užkratą informuoti Maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), nes laukė tyrimų rezultatų.

„Norėdami būti visiškai įsitikinę, laukėme tyrimų rezultatų, kurių mėginiai buvo priduoti sausio 31 dieną (mėsos galiojimas – vasario 5 diena). Jų sulaukėme vasario 7 dienos rytą. Rezultatai dar kartą patvirtino, kad galimai nesaugi yra būtent iš „Biovelos“ gauta mėsa ir marinuoti pusgaminiai“, – BNS komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak jos, pirmieji savikontrolės tyrimai iš „Maximos“ parduotuvės mėsos cecho Elektrėnuose laboratorijai buvo atiduoti dar sausio 28 dieną, o atsakymai, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša, gauti vasario 3 dieną.

„Apie gautus rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti“, – teigė „Maximos“ atstovė.

Vėliau E. Dapkienė BNS patikslino, kad uždaryti šį parduotuvėje veikusį cechą buvo nutarta dar pernai lapkritį, nes trūko mėsininkų. Mėsos cechas buvo uždarytas ne dėl salmonelių.

Apie gautus rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti.

Kiti mėginiai laboratorijai buvo atiduoti sausio 29 dieną iš Pilaitėje esančios mėsinės. Rezultatai, patvirtinantys mikrobiologinę taršą, gauti vasario 4 dieną, o Maisto tarnyba informuota vasario 5 dieną.

„Kilus įtarimų dėl taršos, mėsinėje buvo atliktas generalinis valymas ir darbo vietų dezinfekcija“, – teigė E. Dapkienė.

„Matydami pasikartojančius tyrimų rezultatus dėl nesaugios mėsos, ėmėmės griežtesnių priemonių nei rekomenduoja VMVT. Vasario 7 dieną nedelsiant iš parduotuvių prevenciškai pašalinome visą šviežią mėsą ir jos pusgaminius, dėl galimos kryžminės taršos valėme ir dezinfekavome parduotuves ir mėsos cechus“, – aiškino E. Dapkienė.

Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį pranešė, kad „Maxima“ apie taršą mėsoje žinojo dar vasario 3 dieną, tačiau apie tai tarnybą informavo tik vasario 7 dieną.

Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, nesaugi mėsa parduotuvių lentynose, tikėtina, buvo keletą dienų. Anot jo, į rinką iš viso pateko trys nesaugios „Biovelos“ mėsos partijos – apie 20 tonų.

„Biovelos“ atstovai išsamiau kol kas nekomentuoja ir laukia, kol bus baigtas tarnybos tyrimas. Pirmuosius jo rezultatus ji turės šios savaitės pabaigoje.

„Maxima“ dėl mikrobiologinės taršos salmonelėmis „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje prekybą visa šviežia ir marinuota mėsa sustabdė praėjusį penktadienį. Šeštadienį prekyba buvo atnaujinta.NAUJAUSI KOMENTARAI

T

T portretas
Matomai tu smegenyse tu salmoneliu turi kad tokias nesamones rasineji.

Baikit meluot-

Baikit meluot- portretas
Kiekviena višta ar gaidys turi salmoneliu, jei tu padaru skerdienu neįkiši į kokį nors amoniaką ar kita bruda, tol ta zaraza neišnyks. Paprasčiausiai reikia gerai išvirti ar iškepti vištiena, tai nebus jokių problemu. Asilams, jei tie mėgsta “žalia” mėsa nieks nepades. Nes jie IDIOTAI.

A

A portretas
Retai ten einu,dabar visai neisiu,mesa buna neblogos kokybes tai Norfoj.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių