Mėsos perdirbimo įmonėje – daugybė pažeidimų: laikinai sustabdyta veikla

 • Teksto dydis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad reaguojant į kaimyninėse valstybėse susidariusią sudėtingą situaciją paukštininkystės sektoriuje dėl paukščių gripo protrūkių, Lietuvoje nuo šių metų sausio vykdoma sustiprinta valstybinė kontrolė mėsos perdirbimo ir prekybos įmonėse, turgavietėse. Siekiama užkirsti kelią galimai prekybai neapskaitytais (nelegaliai parduodamais) paukštienos ir kitos mėsos produktais. Po vieno tokių patikrinimų laikinai sustabdyta bendrovės „Eimasa“ (Marijampolės r.) veikla. Uždrausta naudoti ir nurodyta utilizuoti nelegaliai (be įsigijimą ir kilmę patvirtinančių dokumentų) tvarkytus 1 925 kg mėsos žaliavų.

Griežtas sprendimas priimtas Marijampolės VMVT inspektoriams nustačius daug grubių pažeidimų. Įmonėje nebuvo užtikrinamas mėsos produktų atsekamumas, vienoje šaldymo kameroje rastos dėžės su atvirai laikomais neaišku iš kur įsigytais, nupjaustytais kaulais, rūkytais viščiukų broilerių ketvirčiais ir gamybai skirta žaliava (šaldyta kiaulienos šonine, šonkauliais, kiaulienos karka). Šaldiklis su neaiškios kilmės mėsa (1 925 kg) užplombuotas, jame saugomus produktus ir žaliavas uždrausta realizuoti ar naudoti tolimesnėje gamyboje. Tikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje netinkamai buvo tvarkomi šalutiniai gyvūniniai produktai (ŠGP), neįrengta vieta atskirai jiems laikyti. Įmonėje taip pat tvarkyta elniena, neturint leidimo tokiai veiklai. Iš elnienos pagaminti produktai buvo deklaruojami kaip jautienos gaminiai.

Gamybos patalpose ant paviršių kaupėsi pelėsiai ir kondensatas, šių patalpų sienos, durys, šaldymo įrenginiai neatitiko higienos reikalavimų. Tikrinimo metu pastebėta kenkėjų buvimo pėdsakų produkcijos fasavimo, pakavimo medžiagų patalpose bei šaldytuve. Gamybinėse patalpose ant grindų mėtėsi nuodų graužikams pakuotės, prie apgraužtų jaukų buvo matyti graužikų išmatų.

Įvertinus visų pažeidimų galimą įtaką maisto saugai, įmonės veikla laikinai sustabdyta, atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės nuobaudos, jiems nurodyta pašalinti pažeidimus, atlikti patalpų, įrangos ir inventoriaus generalinį plovimą – dezinfekavimą. Įmonė galės pradėti veiklą tik po pakartotinio VMVT inspektorių patikrinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

reiškia , kad Lietuvos vet.TARNYBA dirba aplaidžiai,

reiškia , kad Lietuvos vet.TARNYBA dirba aplaidžiai, portretas
jeigu ne paukščių gripas LENKIJOJE, Marijampolės įmonė dirbo ir toliau būtų g a m i n u s i mėsos gaminius ANTISANITARINĖMIS sąlygomis. Tad šį kartą mus išgelbėjo nuo nekokybiškos produkcijos paukščių GRIPAS Lenkijoje.--Tai kiek tokių m a i s t o įmonių šalyje GAMINA produkciją pažeidžiant gamybos technologią?--Juk tai neretas Lietuvoje atvejas, kada m a i s t a s gaminamas pažeidžiant sąlygas.---Kas UŽDĖS vet tarnybai p a d i d i n i m o AKINIUS,kad pažeidimą pastebėti laiku,-- ko gero,tarnybos vadovas nusipelnė gero"SPYRIO", kad padidinti atsakomybę.

vadas

vadas portretas
Labiausiai juokina pasakymas-nurodyta utilizuoti.Reikia konfiskuoti ir patiems tikrintojams utilizuoti,o tai imone duos kysi utilizavimo imonei uz popieriu,o mesa patilikais parduos turguose ir privaciuose parduotuvelese.Visur mizniai,tik del akiu dirbantys uz mokesciu moketoju pinigus,.Utilizuosim asilai jus tikrintojus,o ne mesa....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių