Pereiti į pagrindinį turinį

Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą

2024-11-06 09:36
DMN inf.

Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai nė nesusimąstome.

Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą / Pexels nuotr.

Įsivaizduokite: trečdalį savo gyvenimo praleidžiate prisiglaudę prie pagalvės. Tuo metu oda aktyviai dirba – atsinaujina, kvėpuoja ir kaupia viską, ką randa ant pagalvės, ant kurios saldžiai miegate. Ant jos kaupiasi dulkės, bakterijos ir negyva oda (nemalonu, bet tai tiesa).

O kaip dar netaisyklinga miego pozicija, kuri gali įtakoti net raukšlių atsiradimą. Bet neskubėkite išmesti savo pagalvės. Tinkama pagalvė ir jos užvalkalas gali turėti didelę įtaką odos būklei, padėti išvengti raukšlių ir odos problemų. 

Šilkinis pagalvės užvalkalas

Pirmasis atradimas, kuris gali pakeisti naktinius grožio ritualus, yra šilkinis pagalvės užvalkalas. Tai ne prabangi užgaida, o tikras odos gelbėtojas! Šilkas nesugeria brangių naktinių kremų (nepamiršk, kad Black Friday akcijos – puiki proga juos įsigyti pigiau) ir padeda išvengti raukšlių. Pasirinkus šilką, ne tik praturtinama miego kokybė, bet ir kartu papildomai pasirūpinama veido oda.

Dažnas užvalkalo keitimas

Ar pakankamai dažnai keičiate pagalvės užvalkalą? Jį keisti turėtumėte kas 3–4 dienas. Taip, tai atrodo pernelyg dažnai ir skamba kaip dar vienas namų ruošos darbas, bet jūsų oda padėkos! Švarus užvalkalas sumažina bakterijų ir dulkių kaupimąsi, taip pat apsaugo nuo įvairių odos problemų.

Naktinė grožio rutina

Naktinė odos priežiūros rutina yra būtina, tačiau kartais perlenkiama lazda. Nereikėtų pamiršti, kad mažiau yra daugiau. Užtenka vos kelių minučių kokybiškai nuvalyti makiažo priemones, kruopščiai jas nuprausti ir užtepti naktinį kremą. Kokybiškos makiažo priemonės – geriausia investicija jūsų odai.

Svarbiausia, kad oda būtų švari ir pasiruošusi per naktį atsistatyti. Taip, naktį oda ne tik ilsisi, bet kartu ir atsistato bei regeneruojasi.

Tinkama miego pozicija

O dabar įdomiausia dalis – ar žinojote, kad miego poza gali išduoti charakterį ir paveikti grožį? Miegančios ant pilvo dažniau susiduria su paakių maišeliais, nes šioje pozicijoje skysčiai kaupiasi aplink akis. Be to, ši poza gali sukelti papildomą spaudimą veido odai, todėl ji gali būti labiau pabrinkusi.

Miegančios ant šono gali greičiau sulaukti raukšlių skruostuose. Šios pozicijos metu oda gali būti nuspausta ir pažeista, ypač jei pagalvė nėra pakankamai minkšta. Tačiau miegas ant šono turi savų privalumų – jis gali padėti sumažinti knarkimą ir pagerinti kvėpavimą, o tai irgi prisideda prie geresnės miego kokybės.

Įdomu tai, kad miegas ant nugaros yra laikoma viena iš geriausių pozų odai. Tokiu būdu veidas nėra spaudžiamas, o oda gali laisvai kvėpuoti ir atsistatyti. Be to, ši poza padeda išlaikyti stuburo liniją ir gali sumažinti nugaros skausmus.

Sprendimai

Tinkama miego pozicija ir kelios gudrybės gali padėti išvengti miegančiosios gražuolės, ar dar kitaip pagalvės sindromo:

● Įsigykite specialią ortopedinę pagalvę, už tai padėkos ne tik oda, bet ir kaklas.

● Pamėginkite miegoti ant nugaros. Iš pradžių gali būti kiek nepatogu, bet tikrai verta.

● Kruopščiai nuvalykite odą nakčiai.

● Investuokite į kokybiškas makiažo priemones, kurios naktį atliktų savo darbą.

Stebėkite pokyčius

Pastebėsite, kad laikantis minėtų patarimų, ne tik miegas taps gilesnis, bet ir oda bus skaistesnė. Galima daryti prielaidą, jog švari pagalvė = ramus miegas = graži oda.

Nenusiminkite, jei iš karto nepavyks pakeisti visų įpročių. Pradėkite nuo mažų žingsnelių. Galbūt šiandien tiesiog pakeisite pagalvės užvalkalą, o rytoj jau pagalvosite apie šilkinį užvalkalą, bei kruopštų veido valymą nakčiai. Tegul pagalvė būna ne priešė, o grožio bendrininkė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų