Eltai perduotame komentare SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis tikslaus laiko, kada bankas pradės teikti tokią paslaugą, nenurodė, tačiau sakė, kad tai įvyks „artimiausioje ateityje“.
Jo teigimu, SEB šiuo metu prioritetą skiria momentinių mokėjimų paslaugos vystymui.
„SEB banko klientai nuo rugsėjo jau gali naudotis momentinių mokėjimų eurais, pervedamų iš kitų ES ar Europos ekonominės erdvės šalių bankų, įskaitymo paslauga.
Be to, šiuo metu vyksta intensyvios derybos tarp bankų, kad būtų sukurta ir mobiliųjų mokėjimų infrastruktūra (P2P), kuri leis daryti mokėjimus tarp skirtingų bankų klientų žinant tik gavėjo telefono numerį. Sprendimas veiks išmaniuosiuose telefonuose tiek su „Android“, tiek iOS operacinėmis sistemomis, taip pat prisijungusių bankų interneto banko sistemose. Todėl pirmiausia diegiame momentinius mokėjimus“, - nurodė V. Žagūnis.
Tuo metu „Luminor“ komunikacijos vadovė Giedrė Bielskytė nurodė, kad „Luminor“ planuoja momentinius mokėjimus, tačiau tikslių datų kol kas sakė negalinti įvardyti.
Antradienį „Swedbank“ pristatė paslaugą, kuri suteiks galimybę už prekes ar paslaugas atsiskaityti atrakinus savo telefoną ir pridėjus jį prie bekontakčio kortelių skaitytuvo. Siekiant užtikrinti šių mokėjimų saugumą, atsiskaityti telefonu nepavyks, jei jo ekranas nėra aktyvuotas ar neįvestas jo užrakto kodas. Vienos atsiskaitymo telefonu operacijos limitas siekia iki 150 eurų.
ELTA primena, kad bekontaktė kortelė leidžia už prekes ir paslaugas atsiskaityti priglaudus kortelę prie skaitytuvo, nesurenkant PIN kodo. Didžiausia suma, kuria galima atsiskaityti bekontakčiu būdu, yra 25 eurai.
Trys mobiliojo ryšio operatoriai prieš mėnesį taip pat pristatė mobiliųjų mokėjimo platformą „MoQ“, kuri leis vartotojui telefonu atsiskaityti už prekes ir paslaugas bei atlikti pervedimus nemokamai.
Naujausi komentarai