Naujo verslo atsiradimąlėmė karantinas
Pasak Deivydo, UAB „Amandus LT“ vadovo, jei ne karantinas, greičiausiai nebūtų sugalvojęs šio naujo projekto. Nuo kovo 15-osios griežtai apribojus maitinimo įstaigų veiklą, teko ieškoti sprendimų, tad „Amandus“ restorano šefas su savo komanda tuo laikotarpiu nesėdėjo rankas sudėję.
„Išgyventi nebuvo paprasta, – prisiminė D.Praspaliauskas. – Turėjome didelę komandą, sprendėme skausmingus klausimus, palaikėme vieni kitus. Bandėme užsiimti skirtingomis su maitinimu susijusiomis veiklomis, bet restoranas ir mūsų produktas be realaus sąlyčio su svečiu – neįsivaizduojamas. Tad karantiną išnaudojome naujiems projektams ir produktams kurti. Ieškojome alternatyvių veiklų ir atidarėme restoraną naujoje vietoje, o krautuvėlę perkėlėme į dukart mažesnes patalpas greta restorano.“
Pasak verslininko, šis restoranas – jo penktas projektas per 8–9 metus. Kuriant kiekvieno koncepciją ir atidarant kiekvieną restoraną teko susidurti su naujais iššūkiais, bet kaskart tai buvo labai įdomu. D.Praspaliauskas atskleidė, kad dabartiniam projektui atrinkti ir sujungti sėkmingiausi ankstesnės veiklos modeliai.
Karantiną išnaudojome naujiems projektams ir produktams kurti. Ieškojome alternatyvių veiklų ir atidarėme restoraną naujoje vietoje, o krautuvėlę perkėlėme į dukart mažesnes patalpas greta restorano.
„Klausiate, kuo šis restoranas išsiskiria? Aš tolyn nuo savęs nebėgu. Visą laiką koncentravausi į degustacinę vakarienę. Modelis patogus tuo, kad visi svečiai ateina vienu metu ir aš juos visus galiu ir pasitikti, ir visus vienu metu pamaitinti tos pačios kokybės patiekalais. Labai daug bendraujame. Visada dalyvauju pats, pasakoju apie tai, ką jie valgo, kaip viskas paruošta“, – pasakojo pripažintas virėjas.
Ką tik atidaryto restorano „Amandus“ šefo teigimu, nors dar jaučiamas atsargumas dėl COVID-19 situacijos, užklausų dėl apsilankymo srautas ir rezervacijų skaičius maloniai nustebino. Jau pirmąją savaitę liepos mėnesį, kai socialiniuose tinkluose buvo paskelbta apie naujo restorano atidarymą ir galimybę rezervuoti vietas, jos ėmė sparčiai tirpti.
„Labai džiaugiuosi, kad nepabūgau ir startavau. Susiklosčius tokiai situacijai optimizmo tikrai netrūksta. Nebūna, kad iš 20 staliukų užimti vos penki. Būna užimta ir 15, ir 18, ir visi 20. Žmonės nori gerai praleisti laiką, apsilankyti restorane – tai labai smagu“, – džiaugėsi D.Praspaliauskas.
Restoranui sukurtiprireikė paskolos
Deivydas svečius pasitinka savo ir komandos rankomis įrengtose restorano erdvėse. Jis sako, norėjęs tokio interjero, kuriame būtų ir šiek tiek pajūrio, ir kaimo. Sukurta tokia aplinka, kur būtų ir svečiui jauku, miela apsilankyti, ir patogu bei malonu patiems restorano darbuotojams dirbti.
Tačiau naujam projektui pradėti, kai dėl COVID-19 protrūkio veikla buvo apribota, labai reikėjo kredito. Tokiai nedidelei įmonei, kaip UAB „Amandus LT“, patraukliausia buvo pasinaudoti nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) finansine priemone „Alternatyva“, kuria siekiama finansuoti verslo investicijas ar padengti apyvartinio kapitalo trūkumą. Dėl paskolos D.Praspaliausko bendrovė kreipėsi į vieną iš finansinių tarpininkų – „Noviti Finance“.
„Paprašėme suteikti 25 tūkst. eurų kreditą. Jį panaudojome naujiems baldams pirkti, už dalį virtuvės įrangos ir pirmuosius pirkimus sumokėti,“ – pasakojo žinomas virtuvės šefas.
Mažoms įmonėms svarbi finansinė pagalba
INVEGA projektų vadovė Ieva Petkevičiūtė, „Kauno dienos“ paklausta, kuo finansinė priemonė „Alternatyva“ patraukli, palyginti su kitomis, paaiškino, kad ji verslui suteikia galimybę greitai gauti reikiamą finansavimą per alternatyvaus finansavimo teikėjus. Šiai priemonei valstybė skyrė 50 mln. eurų. Finansavimas verslui gali būti teikiamas kaip paskola, faktoringas ar finansinė nuoma (lizingas).
„Priemonė „Alternatyva“ svarbi tuo, kad smulkusis ir vidutinis verslas gali pasiskolinti iki 200 tūkst. eurų iki 2 metų, – komentavo I.Petkevičiūtė. – Alternatyvūs finansuotojai greitai priima sprendimus suteikti paskolas. Tai yra atsvara bankiniam skolinimuisi, kuris dabar yra sugriežtėjęs. Skolinimas per nebankinio sektoriaus finansuotojus vyksta rinkos sąlygomis ir tai padeda mažoms įmonėms, kurios nori pasiskolinti nedideles sumas ar pinigų reikia labai greitai.“
Pasak jos, dažniausiai finansavimo kreipiasi nedidelės įmonės, kurios teikia įvairias paslaugas (pavyzdžiui, renginių organizavimo įmonės, autoservisai ir pan.).
Norint pasinaudoti šia kreditavimo galimybe reikia kreiptis į finansų tarpininkus, su kuriais
INVEGA yra pasirašiusi sutartis dėl priemonės „Alternatyva“. Tai – UAB „I asset management“, „Noviti finance“, FINO (UAB „BnP Finance“), UAB „SME finance“, UAB „Sutelktinio finansavimo fondas“, UAB „Finansų bitė verslui“ (Finbee) ir UAB „Išmanusis finansavimas“.
Pinigai – per dieną
Vieno iš finansų tarpininkų, teikiančių paskolas pagal priemonę „Alternatyva“, bendrovės „Noviti finance“ direktorius Linas Armalys teigė, kad jų įmonė paprastai teikia paskolas iki 50 tūkst. eurų, tačiau vidutinė suma siekia iki 10 tūkst. eurų.
„Dažnai matome, kad nedideliems verslams reikia 10–15 tūkst. eurų paskolos. Labai daug įmonių kreipiasi pagal priemonę „Alternatyva“. Šios finansinės priemonės ypatumas tas, kad galima gauti nedideles sumas ir greitai“, – teigė „Noviti finance“ vadovas.
L.Armalys teigė, kad, skaičiuojant visas besikreipusias įmones, teigiamo sprendimo dėl paskolos jų bendrovėje sulaukia ganėtinai didelė dalis verslo. Be to, „Noviti finance“ ir paraišką įvertinti, ir paskolą gali išduoti net tą pačią dieną.
„Gavę paraišką kliento paprašome pateikti standartinius dokumentus, balansą, pelno ir nuostolio ataskaitą, sąskaitos išrašą, – pasakojo bendrovės vadovas. – Jei juos pateikia, mes įsipareigojame per 8 darbo valandas pateikti jam pasiūlymą.“
Naujausi komentarai