Aplinkosaugininkai visą balandį tikrins automobilių dirbtuves

 • Teksto dydis:

Aplinkosaugininkai visą balandį tikrins autoservisus ir automobilių dirbtuves garažuose, ar šios veikia teisėtai ir ar patalpos šildomos nenaudojant atliekų.

Kaip informavo Aplinkos ministerija, akcija „Garažiukas – Kaminiukas“ siekiama, kad sumažėtų aplinkos teršimas transporto priemonių atliekomis, o žmonės suvoktų, kokios neteisėtai ar netinkamai vykdomos veiklos pasekmės, žala aplinkai ir žmonių sveikatai.

Aplinkosaugininkai, siekdami išaiškinti pažeidėjus, bendradarbiaus su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais. O prireikus į pagalbą bus pasitelkiami policijos pareigūnai.

Antrasis akcijos „Garažiukas – Kaminukas“ etapas vyks lapkritį.

Šį mėnesį aplinkosaugininkai kreips dėmesį ne tik į įmones, vykdančias šias veiklas, bet ir į asmenis, garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir gamybinėse patalpose vykdančius transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančius ir ardančius eksploatuoti netinkamas transporto priemones.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas šia veikla užsiimantiems nelegaliai. Taip pat akcijos laikotarpiu visuose šalies regionuose bus tikrinama, ar asmenys ir įmonės, užsiimančios automobilių priežiūra, remontu arba ardymu, šildymui naudoja tinkamą kurą, kaip tvarkomos susikaupusios atliekos.

Pasak aplinkosaugininkų, pasitaiko atvejų, kai kūrenamos po remonto susidariusios atliekos – skudurai, plastikas, tepalai, pavojingi skysčiai ar kitos medžiagos, taip teršiamas oras ir kenkiama žmonių sveikatai.

Be to, bus tikrinama, ar šias nenaudojamas transporto priemones surenkantys, apdorojantys asmenys turi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) ar Taršos leidimą.

Pasak ministerijos, akcijos tikslas ne bausti, bet skatinti veiklą vykdyti neteršiant aplinkos, tai įmanoma tik sudarius sutartis su teisėtais atliekų tvarkytojais.

Ministerija primena, kad automobilių ardymas neturint leidimo ar nesilaikant turimo leidimo sąlygų užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 300 iki 1700 eurų, kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Juridiniams asmenims ardant netinkamus naudoti automobilius be leidimo numatyta bauda nuo 10 tūkst. iki 30 tūkst. eurų, o pažeidžiant turimo leidimo sąlygas – 1–2 tūkst. eurų.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus fiziniams asmenims taikoma atsakomybė nuo įspėjimo iki 4100 eurų.

Juridiniams asmenims, perdavusiems pavojingas atliekas nelegaliems atliekų tvarkytojams, gresia bauda nuo 150 iki 55 tūkst. eurų, o atliekų apskaitos pažeidimai gali užtraukti baudą nuo 150 iki 1,4 tūkst. eurų.


Šiame straipsnyje: Garažiukasaplinkosaugaservisai

NAUJAUSI KOMENTARAI

kodel

kodel portretas
aplinkosauga netikrina sodu, ten betvarke, visi nuotekas i drenazus pasijunge, nuoteku irenginiu nepriziuri, ypyle tas isbego...jei dar isviso kas turi nuoteku irenginius,,,o i upelius viskas bega, i kanalus viskas bega,,,kur ta jusu aplinkosauga? :D dar patikrinkitu ta aplinkosauga bendrus siukslynus, ten siuksles visokios, visko yra, ka atveza, niekas nieko netikrina,,,taigi taip iseina, kad valstybei legaliai gali siukslinti i siukslynus vezdama ir pasitikedama kad siuksliu maisuose yra geros siuksles (lyg tai butu), ir dar imdamos mokesti,,,ko pasekoje tie siukslynai LT kalnai siuksliu dar yra, yra potencialiai tarsus, gruntas, vanduo uztersiami...meginiai ten netikiu kad buna tvarkingi prie siukslynu...daug betvarkiu, bet niekas nieko nedaro,,,be to, kodel vieniems galima masinas kieme plauti savo su kuo nori ir i grunta bega bala zino kas i zeme, o kiti is to versla daro su mobiliom plovyklom :D...na bejeristai ta valdzia lietuvos...tikra muilo opera...

Roma

Roma portretas
VMI turėtų patikrinti Dagas. Nes panašu, kad šie meistrai labai linkę kai kuriems klientams prirašyti neatliktų darbų ir nekeistų detalių. O kas daugiau juos apgins tokiose situacijose? Žinoma, kartą šimtą ar daugiau permokėjęs žmogus antrą kartą pas juos nebesikreips, bet kodėl vėl ir vėl turi nukentėti nauji žmonės?

Anonimė

Anonimė portretas
Gal geriau pradžioje privačius namus Žaliakalnyje ar kitur sužiūrėkite. Smirdina ora nesvietiškai.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių