Automobilių – vis daugiau, bet kiemai – ne guminiai

 • Teksto dydis:

Transporto priemonėmis užkimšti daugiabučių namų kiemai ir įvažos į juos sudaro daug nepatogumų specialiosioms tarnyboms – medikų, ugniagesių ar komunalinių paslaugų teikėjų. Automobilių šeimininkai gali sulaukti nemalonumų.

Ratais – ant vejos

Draudimo bendrovės BTA ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis atkreipia dėmesį, kad vis dar gajus asmeninio patogumo mentalitetas, kai į kitus eismo dalyvius ir bendrą situaciją atsainiai numojama ranka.

"Parkavimo vietų trūkumas aktualus tankiau apgyvendintuose miestuose. Tai gali būti ir senos statybos, ir visiškai naujų rajonų problema. Šeimos turi ne po vieną automobilį, palikti jo mokamose vietose nenori, todėl bet kokia kaina stengiasi įsisprausti į šalia namų esančias erdves: palieka ant vejos, šaligatvio, užstato kitų vairuotojų automobilius, įvažas, atliekų konteinerius. Taip apsunkinamas darbas medikams, ugniagesių tarnyboms ar atliekų tvarkytojams, kurie net negali įvažiuoti į kiemą arba būna priversti jame pavojingai manevruoti", – sakė A.Žiukelis.

Transporto priemonė gali būti priverstinai nuvežta, net jei konkrečioje vietoje jai stovėti galima.

Pasak jo, po vasaros sugrįžus atostogavusiems gyventojams ši problema – ypač aktuali. Vairuotojams patariama stebėti perspėjamuosius ženklus, užrašus ir žymėjimus, tačiau net ir tai gali neišgelbėti nuo pažeidimo.

Nuveš priverstinai

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nurodoma, kad transporto priemonė gali būti priverstinai nuvežta, net jei konkrečioje vietoje jai stovėti galima.

Tai taikoma, jeigu užstatytą erdvę trukdo valyti ir tvarkyti savivaldybės įgaliotoms institucijoms, atlikti gelbėjimo darbus, likviduoti avarijos padarinius arba kai automobilį reikia patraukti dėl rengiamo oficialaus vizito.

Už automobilio palikimą neleistinoje vietoje ar trukdymą specialiosioms tarnyboms vairuotojai rizikuoja užsidirbti baudą, o trukdžiusio automobilio atsimti gali tekti vykti į specialią aikštelę.

Už priverstinį automobilio nuvežimą ir saugojimą taip pat teks susimokėti.

Draudikai, vertindami žalų atvejus, susiduria su situacijomis, kai specialiosios tarnybos uždelsia atvykti dėl joms sudarytų kitų vairuotojų trukdžių – užstatyto privažiavimo ar kliūčių kelyje. Pasitaiko atvejų, kai dėl to policijos pareigūnai nespėja operatyviai reaguoti į iškvietimą apie vagystę.

Išeičių yra

Susidūrus su parkavimo vietų trūkumu, A.Žiukelis pataria ieškoti galimų išeičių ir nesistengti įtilpti į kiemą bet kokia kaina.

Pavyzdžiui, Vilniuje, centrinėje miesto dalyje gyvenantiems žmonėms registracijos adresas suteikia galimybę už simbolinį mokestį tam tikru atstumu nuo gyvenamosios vietos palikti automobilį mokamose vietose gatvėse.

Galbūt derėtų įvertinti ir turimų transporto priemonių skaičių ar galimybę rinktis alternatyvius judėjimo būdus.

"Į pagalbos ar paslaugų teikimą susitelkusios tarnybos, tikėtina, nepuls pirmiausiai rinkti parkavimo pažeidimo įrodymų, bet tai nereiškia, kad galima tuo piktnaudžiauti. Pagalvokime apie tai, kad medikų, ugniagesių pagalbos, kai svarbi kiekviena minutė ar net sekundė, kitą kartą gali prireikti ir jums. Taip pat nemalonu gyventi šalia perpildytų atliekų konteinerių, kurių nepasiekia vežėjai. Jei gyventojai nuo tokių dalykų pavargo, jie turi tikrai plačias galimybes pranešti apie automobilių statymo pažeidimus, todėl nenustebkite, jei pareigūnai jus perspės arba informuos apie iškeltą administracinio nusižengimo bylą ir galiausiai skirs baudą", – perspėjo specialistas.NAUJAUSI KOMENTARAI

"vairuotojams gajus asmeninio

"vairuotojams gajus asmeninio portretas
patogumo mentalitetas"? Ir jie stato automobilį bet kur ir bet kaip?:))O ma n atrodo, kad SAVIVALDYBĖJE gajausias nieko neveikimo ir įsipatoginimo mentalitetas. KIEK LAIKO gyventojai ūžia- projektuokite naujas aikšteles , ypač senuose rajonuose, darykite laikinas ant vejos iš plastmasinių korių. KUR AIKŠTELIŲ ĮRENGIMO VAJUS ???:) Kai renovaciją prakišt, tai ir ministerijų pinigai eina, ir lankstinukai spausdinami ir reklamas savivaldybės daro, PROJEKTUS VELTUI PARENGIA, o kai aikštelę padaryti, kiemą suremontuoti tai savivaldybių klerkai, merai- letargo miege.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių