Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta fotografijų paroda „Sakuros Lietuvoje“

  • Teksto dydis:

Birželio 15 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Japonijos ambasados organizuoto nuotraukų konkurso „Sakuros Lietuvoje“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Renginyje dalyvavo Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki, Nacionalinės bibliotekos direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, kultūros ministras Simonas Kairys.

Lietuvos gyventojai konkursui atsiuntė per 300 nuotraukų, vertinimo komisija atrinko 20 pačių geriausių darbų, eksponuojamų parodoje Nacionalinėje bibliotekoje.

Susirinkusius į išskirtinį renginį pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas. Jis pažymėjo, kad kartu su fotografijų paroda „Sakuros Lietuvoje“ šiemet minime ir istorinius įvykius – draugiškų atkurtos Lietuvos valstybės ir Japonijos diplomatinių santykių 30 metų sukaktį ir Vilniaus sakurų parko 20-metį.

Pavasarį Japonijoje galima pamatyti rožinį kalnų peizažą, tikiuosi, kad Lietuva ir Japonija tęs draugystę ir Lietuva pavasarį irgi nusidažys rožine spalva.

„Per visus šiuos metus Lietuvoje buvo pasodinta daugybė šalių draugystę simbolizuojančių sakurų medelių. Jie prigijo, lietuviams sakuros tapo savos. Tai liudija parodos dalyvių gausa, sakurų sodų geografija ir, žinoma, atsiųstose nuotraukose užfiksuotas žiedų grožis. Nacionalinė biblioteka, aktyviai veikianti kultūrinės diplomatijos srityje, maloniai priėmė Japonijos ambasados pasiūlymą savo erdvėse eksponuoti parodą „Sakuros Lietuvoje“, – sakė prof. dr. R. Gudauskas.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje S. Yamasaki nuoširdžiai dėkojo fotografijų konkurso dalyviams, organizatoriams ir rėmėjams. „Japonijoje po žiemos pirmosios pradeda žydėti slyvos, po to – sakuros. Lietuvoje būtent sakuros sužydi pirmos, mums tai – malonumas ir garbė. Sugalvojome šį fotografijų konkursą norėdami paskatinti Lietuvos žmones pažinti sakuras ir padidinti jų mylėtojų gretas. Pavasarį Japonijoje galima pamatyti rožinį kalnų peizažą, tikiuosi, kad Lietuva ir Japonija tęs draugystę ir Lietuva pavasarį irgi nusidažys rožine spalva“, ­– sakė diplomatas.

V. Juozaičio nuotr.

Ponia D. Nausėdienė padėkojo už Japonijos ambasadoriaus ir jo žmonos iniciatyvas plėtojant labdaros ir meno projektus, kurie suartina žmonių širdis, kultūrines bendruomenes ir universitetus, pasidžiaugė bendrais japonų ir lietuvių medikų projektais.

„Lietuvoje žydi jau ne vienas sakurų sodas. Sakuros mūsų tautai yra ir gamtos atgimimo, ir nuolat naujais žiedais pražystančios draugystės su Japonija simbolis, puošiantis Lietuvos ir Japonijos bendrystę bei žmonių bendradarbiavimą įvairiose srityse“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė ponia D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pasveikino konkurso nugalėtoją Kšyštofą Jankunecą ir įteikė jam apdovanojimą.

Konkurso nugalėtojams buvo įteikti žinomos japonų kompanijos „Canon“ vertingi prizai – fotoaparatai. Dvidešimt geriausių konkurso nuotraukų iki liepos 22 d. eksponuojamos Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Vėliau planuojama šią parodą pristatyti ir kitose šalies bibliotekose, kad maloniai visiems primintų apie sustabdytas šių metų sakurų sezono akimirkas Lietuvoje.

Vertinimo komisiją sudarė ponia D. Nausėdienė, kultūros ministras S. Kairys, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas, asociacijos „Lietuvos bonsai“ vadovas Kęstutis Ptakauskas, profesionalus fotografas Žygimantas Gedvila, Japonijos ambasadorius S. Yamasaki.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių