A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ vėl švenčia pavasario pradžią

 • Teksto dydis:

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ sugrįžta su vienu populiariausių ir gražiausių savo projektų – „Pavasario lygiadienio“ koncertu ir  kviečia visus drauge išsinerti iš žiemos drabužio kovo 22 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje.

Pavasario lygiadienis švenčiamas tada, kai visame pasaulyje (išskyrus užpoliarę) diena susilygina su naktimi. Po jo dienos ilgėja. Nuo seno šis lūžio taškas laikomas astronomine pavasario pradžia ir buvo lydimas daugybės tradicijų ir ritualų.

Metams bėgant lietuvių tradicija praustis ryte upėje, pjauti gaidį arba auštant bėgti laukais tiesiai į saulę išnyko, tačiau grupė „Skylė“ sukūrė savo tradiciją – lygiadienį paminėti specialiu, tik šia proga rodomu koncertu.

Šio ritualo jie laikosi jau vienuoliktus metus. Tiesa, su viena maža išimtimi – pernai dėl pateisinamų priežasčių „Pavasario lygiadienio“ koncerto nebuvo, rašoma organizatorių pranešime. „Prieš tai buvo labai intensyvus kūrybinis laikas – rašėme miuziklą „Eglė žalčių karalienė“, miuziklą vaikams „Kakės Makės gimtadienis“. Po to pertrauka įvyko natūraliai, nes jautėme, kad mums jos labai reikia. Nesame tie, kurie koncertus gimdo per prievartą. Turime pajusti, kad nuotaika tinkama, tuomet ir koncertas bus puikus“, – prisiminė R. Radzevičius.

„Tačiau šiemet kaip niekad esame pasirengę pavasario lygiadieniui ir grįžtame su dviguba jėga“, – sako jis. Ir žada vieną gražiausių lygiadienio koncertų, koks tik yra buvęs. Kiekvienais metais lygiadienio koncerto programa šiek tiek keičiasi, prijungiama naujų dainų, bet esmė ir nuotaika lieka ta pati. Tai šviesūs, kupini pakilios nuotaikos ir vilties koncertai. Ši ypatinga nuotaika sutraukia pilnas sales žiūrovų ir nemaža jų dalis paklausyti jų ateina kiekvienais metais – taip sukurdami savo pavasario pasitikimo tradiciją.

„Skylės“ pavasario lygiadienio koncertai yra pilni išskirtinės auros. Ją kuria ne tik kruopščiai dėliojama muzika ir tekstai, pasirodymą lydintis specialus apšvietimas bei ypač kokybiškas garsas, bet ir su grupe grojantis styginių kvartetas, kuris tapo neatsiejama koncerto, kurį beveik galima vadinti spektakliu, dalimi. Ypatingo grožio unikalioje Šv. Jonų bažnyčios erdvėje  su jos nuostabiomis akustinėmis galimybėmis renginys įgauna iki širdies gelmių jaudinančio grožio pavidalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mes zemaiciai

Mes zemaiciai portretas
esame vakariniame Lietuvos krante , musu kaimynai danai , svedai , norvegai , latviai , mes taip ir atrodome ir daugybe nauju namu kvartalu ir gyvename vienkiemyje kaip suomiai. Ir norime paklausti prie ko prie "Skyles" Ukraina? Prasytumem , malonekite laikytis Zemaitijos kalvu ir piliakalniu ir didziu Zemaitijos Didviriu istorijos!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių