Atstatyti Baltuosius Vilniaus stulpus užsidegę senųjų tradicijų puoselėtojai trečiadienį surengė akciją, kurios metu siūlė miestiečiams įsigyti 30 litų kainuojančius marškinėlius ir taip padėti įgyvendinti jų idėją. Kiek anksčiau jau buvo pristatyti ir puodeliai su Baltųjų stulpų vaizdu.
Istorinius Baltuosius stulpus sostinėje atkurti siekia M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas ir etnologas profesorius Libertas Klimka. Jis vylėsi, kad vilniečiai susidomės šiuo projektu. „Akcija yra skirta mūsų idėjai paremti, kad Vilniaus viešosios erdvės turėtų istorinės atminties ženklus. Sostinės aikštės ir skverai yra praradę istorinę dvasią, o Vytį galime išvysti tik ant Aušros vartų“, – nuogąstavo profesorius L.Klimka.
Baltųjų Vilniaus stulpų atkūrimas esą būtų simbolinis ir nebrangus. Profesorius L.Klimka mano, kad būtų puiku, jog, kiekviena karta atstatytų ką nors iš praeities, nes Vilnius - garsus savo istorija ir monumentais.
„Pinigų jau šiek tiek surinkome. Miestiečiai, įsigiję mūsų akcijoje marškinėlius, galės didžiuotis, besti pirštu į jau pastatytus Baltuosius stulpus ir sakyti: „Čia yra mano plyta“, - įsijautęs pasakojo profesorius L.Klimka.
Akcija traukė ne vieno miestiečio dėmesį: jos metu grojo gyva muzika. Jos garsai viliojo smalsuolius prieiti arčiau ir įsigyti marškinėlius su Baltųjų stulpų vaizdu.
„Labai gražiai mergaitė dainuoja, negalėjau neprieiti ir nepasidomėti, kas čia vyksta. Džiaugiuosi, kad yra žmonių neabejingų Lietuvos istorijai. Paremti šią akciją ir įsigyti marškinėlius - norėčiau ir aš, bet man – per brangu“, - mintimis dalinosi mokytoja Birutė.
„O kas tie stulpai?“ - tarpusavyje krizeno paauglių grupelė. Aplinkui pašmižinėjo, tačiau marškinėlių nepirko – kaip gali mokėti pinigus už tai, ko nežinai.
Dosniausiais Baltųjų stulpų atstatymo rėmėjais tapo turistai. Marškinėlius ir puodelius jie pirko kaip suvenyrus lauktuvėms.
„Simpatiškas daikčiukas, manau, mano draugei patiks“, - šypsojosi 25 litų už puodelį nepagailėjęs britas Jasonas.
Baltieji Vilniaus stulpai - vartai, žymėję miesto ribą, ilgiausiai išsilaikė J.Basanavičiaus gatvės ir Savanorių prospekto sankirtoje. Pastatyti XVIII amžiuje, jie buvo o nugriauti po II-ojo pasaulinio karo. Vartų viršų puošė bronziniai Vyčiai. Caro valdymo metais Vytį pakeitė dvigalvių erelių statulos.
Naujausi komentarai