„Pagal rizikų matricą indeksacija yra 16,2 mln. eurų, dėl nenumatytų aplinkybių turime šiek tiek daugiau nei 9 mln. eurų, kas be PVM (pridėtinės vertės mokesčio – ELTA) sudaro beveik 25,5 mln. eurų. Kadangi visus skaičius su PVM pateikiame, tai skaičius su PVM yra 27,1 mln. eurų, tai galutinė suma, kuria indeksuojame visą statybų eigą“, – antradienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdžio metu teigė A. Bužinskas.
„Savivaldybė dengia 17,1 mln. eurų, ministerija 10 mln. eurų ir 9,5 mln. eurų dengia koncesininkas“, – pažymėjo jis.
A. Bužinskas aiškino, kad kainos indeksavimui yra labai du aiškūs pagrindai, numatyti sutartyje – tai rizikos matrica bei nenumatytos aplinkybės.
„Kainos indeksavimui yra labai aiškūs du pagrindai, visų pirma rizikos matrica, pagal kurią indeksuojame ir antras punktas – nenumatytų aplinkybių. Remiantis šiais dvejais sutarties punktais ateiname į indeksaciją ir teikiame ją tarybai“, – kalbėjo konservatorius.
„Faktas, kad statybų sąnaudų elementų kainų pokytis lyginant 2022 m. sausį, kuomet buvo pateiktas įpareigojantis pasiūlymas, buvo 113, 2022 m. liepą, kuomet sutartis įsigaliojo, jis buvo 146. Šiuo metu SSKI vis dar auga, jei imtume dabartinį, dar daugiau turėtume indeksuoti“, – teigė jis.
Papildomų darbų, t. y. 3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universalios arenos statybų, vertė siekia 10,8 mln. eurų be PVM.
A. Bužinsko pristatytose skaidrėse nurodoma, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau, tad Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota, t. y. 158,4 mln. eurų.
Dėl šių pokyčių Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėtų apsispręsti vasario 28 d. posėdyje.
Kontrolės komitetas projekto pokyčiams nepritarė, kreipėsi į VPT
Sostinės savivaldybės Kontrolės komitetas, kurio daugumą sudaro opozicijos nariai, vis tik kritiškai vertino pristatytus projekto pokyčius ir nusprendė kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) dėl teisinio įvertinimo.
„Prieš“ sprendimą kreiptis į VPT balsavo vienintelis „laisvietis“ Skirmantas Tumelis. „Už“ kreipimąsi pasisakė komiteto pirmininkas Jaroslavas Kaminskis bei komiteto nariai Vytautas Sinica, Aleksandras Nemunaitis ir Antanas Zabulis.
Kaip skelbta anksčiau, Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. (iki 18 tūkst.) didinamas vietų skaičius.
ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.
„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti 2026 m.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
Naujausi komentarai