Ginčas dėl nacionalinio stadiono konkurso vis aštrėja

Kaip skelbia bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), Daugiafunkcio komplekso Vilniaus Šeškinėje koncesijos konkurso komisija pripažino, kad bendrovė atitinka konkurso reikalavimus. VNS teigia, kad kreipsis į prokuratūrą su prašymu pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą ir ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba.

Kaip skelbia VNS, šią savaitę konkurso komisija perdavė bendrovei posėdžio, kuriame priimtas sprendimas dėl bendrovės pašalinimo, protokolą. Jame rašoma, kad komisija, kurią sudaro savivaldybės, Vyriausybės ir kitų institucijų atstovai, vienbalsiai pritarė, jog VNS atitinka kvalifikacinius reikalavimus dėl finansavimo ir subrangovų galimybės statyti ypatingos rūšies statinį, kurie buvo esminiai, pakartotinai vertinant dalyvio kvalifikaciją.

„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, spalio mėnesį grąžinęs mus į konkursą, aiškiai pasisakė, kad komisija turi vertinti mūsų pateiktą pasiūlymą. Vietoje to nuspręsta dar kartą tikrinti mūsų kvalifikaciją. Galiausiai buvo paskelbta, kad jos neva neatitinkame ir dėl galimai melagingos informacijos esame šalinami. Tačiau pateikti protokolai patvirtina, kad komisija vienbalsiai pripažino, jog kvalifikacijos reikalavimus atitinkame. Deja, komisija šio fakto nepaviešino, o viešoje erdvėje tendencingai buvo formuojama nuomonė apie mus kaip apie nepatikimą ir konkurso sąlygų neatitinkantį dalyvį - nors tai - visiškas melas“, - pranešime sako VNS direktorius Renatas Načajus.

Tačiau pateikti protokolai patvirtina, kad komisija vienbalsiai pripažino, jog kvalifikacijos reikalavimus atitinkame.

Pasak jo, komisija bendrovei nurodė, kad pašalino ją dėl pateiktos neva melagingos informacijos. Tam komisija pateikė dvi pagrindines priežastis: Lenkijos kompanija „Budimex“, vienas iš bendrovės subtiekėjų, tvirtina nutraukęs visus susitarimus su VNS, o privataus kapitalo fondas „BaltCap“, pateikęs neįpareigojantį pasiūlymą iš dalies finansuoti projektą, tikina to nebesvarstantis.

„Esame ne kartą aiškinę šias situacijas. Nepaisant to, ką tvirtina „Budimex“, mes su jais turime įpareigojančią sutartį, kurios ši kompanija vienašališkai nutraukti negali - tai esame ne kartą akcentavę. Šią sutartį turi ir komisija, žino jos turinį bei sąlygas. Dėl „BaltCap“ - jų pateiktas raštas buvo informacinio pobūdžio, neturėjo galiojimo trukmės, apie šio rašto negaliojimą ar atšaukimą nebuvome informuoti.

Taip pat pažymime, kad fondas niekada ir nebuvo prisiėmęs jokių įsipareigojimų, tą ne kartą pabrėžėme ir komisijai. Galų gale, pati komisija pripažino, kad finansavimą esame užsitikrinę, todėl ši detalė nėra esminė. Lygiai taip pat ir su „Budimex“ - turime alternatyvius subrangovus, kurie yra pasiruošę statyti stadioną. Komisija vienbalsiai patvirtino, kad Turkijos bendrovė „Kayi“ atitinka kvalifikacijos reikalavimus“, - teigia R. Načajus.

ELTA primena, kad, savivaldybei paskelbus viešąjį konkursą dėl nacionalinio stadiono statybų, pasiūlymus pateikė dvi bendrovės - koncerno „Icor“ valdoma „Axis Industries” ir VNS.

Vilniaus mero sprendimu bei remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) bei Centrinės projektų valdymo agentūros išvadomis, iš konkurso buvo pašalinta bendrovė VNS. Pernai spalio 19 dieną Aukščiausiasis Teismas patenkino VNS ieškinį ir įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą nacionalinio stadiono statybų konkurse.

Sausio pabaigoje savivaldybė pranešė, kad bendrovė VNS vėl šalinama iš dalyvavimo Nacionalinio stadiono koncesijos konkurse. Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto komisija, įvertinusi per metus dėl įvairių aplinkybių pasikeitusią VNS techninę ir finansinę kvalifikaciją, nusprendė, kad, siekdamas įrodyti savo tinkamumą projekto reikalavimams, VNS teikė melagingą informaciją apie savo konsorciumo sudėtį, taip pat techninius bei finansinius pajėgumus.

Bendrovės vadovas R. Načajus teigė, kad su jais siekiama susidoroti, paminti konkurenciją ir atverti kelią „Axis Industries“ „susitarti dėl vilniečiams ir visiems Lietuvos gyventojams nenaudingų sąlygų“.

Praėjusį trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba preliminariai pritarė sutarčiai dėl nacionalinio stadiono statybos. Galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį. Savivaldybė sutartį dėl stadiono statybos koncesijos turėtų pasirašyti su „Axis Industries“.

Seimo Antikorupcijos komisija, į kurią dėl nacionalinio stadiono kreipėsi konservatoriai, praėjusio trečiadienio posėdyje taip pat nusprendė kreiptis į atsakingas institucijas - VPT ir Vilniaus miesto savivaldybės administraciją. Konservatoriai teigia, kad šiame projekte „kyla pagrįstų klausimų dėl galimo interesų konflikto“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių