Gyventojai priešinasi siekiui bendrabutyje įrengti socialinius būstus

Vilniaus rajono Bukiškio bendruomenė priešinasi rajono savivaldybės siekiui bendrabutyje įrengti socialinius būstus, savivaldybė teigia, kad gyventojų nerimas – nepagrįstas.

Savivaldybės taryba penktadienį spręs dėl Bukiškio bendrabučio perėmimo iš Turto banko. Čia planuojama įrengti 38 socialinius būstus.

Bendruomenė dėl to rengia protestą prie savivaldybės, piktindamiesi, kad norima įkurti „nepasiturinčiųjų getą“.

„Vilniuje yra ne vienas rajonas, pavyzdžiui, Pilaitė, kur, akivaizdu, kad didelė koncentracija tam tikrų socialinių problemų turinčių žmonių, nesprendžia problemų, net atvirkščiai – jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą  ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą“, – viešame laiške teigia bendruomenė.

Taip, yra buvusių našlaičių, kurie užaugo globos namuose – taip, kontingentas yra įvairialypis, yra ir daugiavaikių šeimų. Bet tai nėra narkomanai ar dar kas nors.

Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska BNS teigė, kad sprendimai dėl mokyklai anksčiau priklausiusio bendrabučio suplanuoti seniai, rajone itin trūkstant socialinių būstų, ypač vieno-dviejų kambarių, nes čia vyrauja nuosavi namai. Pasak jos, iš viso socialinio būsto laukia apie 200 šeimų.

„Vakar buvo raštų, Seimo narių susidomėjimo, patys bukiškėnai įvardija, kad bus getas padarytas, kažkokie narkomanai – juk socialinio būsto eilėse laukia tie patys Vilniaus rajono gyventojai, kurie galbūt negali už nuosavas lėšas įsigyti būsto, kažkas negali gauti paskolos. Taip, yra buvusių našlaičių, kurie užaugo globos namuose – taip, kontingentas yra įvairialypis, yra ir daugiavaikių šeimų. Bet tai nėra narkomanai ar dar kas nors“, – tikino ji.

Anot administracijos direktorės, savivaldybė stato ar planuoja įrengti ir daugiau socialinių būstų, pavyzdžiui, statomame name Nemenčinėje, projektuojamame name Mickūnuose.

„Tai nėra socialinės globos, nakvynės namai. Tai – žmonės“, – pridūrė L. Kotlovska.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Gal ponia Katlofska irgi norėtų tokios kaimynystės? Ar kuris iš jūsų čia skaitančių? 38 bedarbių šeimų. Šalia. Va. Neblogai skamba? Aš jus irgi paguosčiau, kad nieko čia tokio, arba pamoralizuočiau, koks tu beširdis. Ar šauniai skamba? Oi ne, ne 8 butai, o 38!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių