Iki tūkstančio žmonių dalyvavo šeimų sąjūdžio mitinge: siekiame, kad nebūtų laužoma Konstitucija

Iki tūkstančio žmonių Vilniuje šeštadienį susirinko į Lietuvos šeimų sąjūdžio protesto mitingą, kurio dalyviai sako norintys apginti Konstitucijoje įtvirtintas vertybes.

„Mes siekiame, kad nebūtų laužoma Konstitucija, dabar visur yra pažeidimai, lietuvių kalba žeminama, visokias raides q ir w priėmė, šeimų-ne šeimų sąjungos įstatymą nori priimti. Turi tauta referendumu tokį įstatymą priimti, o ne Seimas susirinkęs iš kažkokių pakampių. LGBT lipa per galvas žmonių“, – BNS sakė mitinge dalyvavęs Šiaulių rajono gyventojas, 68 metų statybininkas Vytautas.

Žmonės sako norintys apginti Konstituciją

Saulėtą spalio šeštadienį prie Katedros aikštės žmonės atėjo nešini Lietuvos valstybine ir istorine, regionų vėliavomis. „Kas miega demokratijoje – atsibus diktatūroje“, „Sugrąžinkime Lietuvą tautai“, „Mažiau Briuselio, daugiau sveiko proto“, „Seimo narys be sąžinės – tauta be ateities“, „Kai tironija tampa įstatymu, pasipriešinimas tampa pareiga“, „Dar 2 metai nusikaltėlių valdžios gresia katastrofa“, – tokie užrašai iškelti prie scenos ir minioje.

42 metų vilnietis IT analitikas-programuotojas Algirdas Karneckas sakė į mitingą atėjęs, nes nori paremti žmones, kovojančius už Konstituciją.

„Atėjau pareikšti savo palaikymo žmonės, kurie kovoja už Lietuvos Konstituciją, kad jos būtų laikomasi, įstatymų laikomasi. Kai matome valdžios degradaciją ir nevaldomą korupcinį siautėjimą, tiesiog labai liūdna dėl valstybės“, – BNS sakė A. Karneckas.

Mitingo dalyvė 59 metų šiaulietė Edita, dirbanti buhaltere, teigė, kad Šeimų sąjūdžio iniciatyvoms pritaria nuo pat judėjimo pradžios.

„Mes pritariam nuo pat pradžių, nuo Vingio parko, kai buvo maršas, šiai visuomenininkų idėjai, jūs puikiai žinot visas idėjas ir visus konfliktus“, – BNS sakė šiaulietė.

Slaugytoja Lina iš Druskininkų sakė mitinge dalyvaujanti, kad apgintų Konstituciją ir įstatymus.

„Kas susipažinę su Konstitucija, kiekvienas galėtų pasakyti, kad daugybė punktų yra laužomi“, – sakė 55-erių Lina.

Lietuvos šeimų sąjungos vadovas Raimondas Grinevičius prieš mitingą BNS sakė, kad „Konstitucija paversta niekiniu popieriumi“.

„Norime atkreipti dėmesį, kad Seimo nariams, Vyriausybei ir dabartinei valdžiai Konstitucijos straipsniai negalioja ir Konstitucija paversta niekiniu popieriumi. Bet kokią sritį imkit – mediciną, švietimą, žmogaus teises“, – sakė R. Grinevičius.

Klausiamas, ar šeštadienio mitinge pavyks išvengti incidentų, jis teigė, kad „nuo to nieks neapdraustas“.

„Su policija derinom visus veiksmus, žiūrim i š mūsų pusės yra savanorių, kurie irgi vaikščios, žiūrės (tvarkos)“, – sakė asociacijos vadovas.

L. Balandžio / BNS nuotr.

Leista rinktis 15 tūkst. dalyvių

Sostinės savivaldybė išdavė leidimą mitinge rinktis 15 tūkst. dalyvių, jį saugo gausios policijos pajėgos, aptverti Seimo, Vyriausybės pastatai.

Asociacijos „Lietuvos šeimų sąjūdis“ interneto svetainėje nurodoma, kad mitingo dalyviai pasisakys prieš Seime svarstomą Civilinės sąjungos įstatymą, Vyriausybės politiką smarkiai išaugus energijos kainoms.

Nuo scenos kalbėjęs Kovo 11-osios Akto signataras Jonas Šimėnas Šeimų sąjūdžio mitingą lygino su Atgimimo judėjimu dėl Lietuvos nepriklausomybės prieš 30 metų.

„Per 30 pastarųjų metų pasaulis didžiuliu tempu keitėsi, ar įmanoma rasti ryšį tarp dabarties situacijos ir idėjų, kurios skatino veikti Atgimimo metais? Kad šiandien susirinkome ginti amžinųjų vertybių yra tai, kas jungė mus tada ir tebejungia dabar“, – sakė J. Šimėnas.

Deja, turime ir tai, apie ką prieš 30 metų niekas nepagalvojo. Tada niekas nemanė, kad teks ginti tradicines vertybes, šeimą.

„Deja, turime ir tai, apie ką prieš 30 metų niekas nepagalvojo. Tada niekas nemanė, kad teks ginti tradicines vertybes, šeimą, nors Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, kad valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, kad santuoka sudaroma laisva vyro ir moters sutartimi, ir taškas“, – kalbėjo signataras.

Jis taip pat apgailestavo, kad „tradicinių vertybių vertybių puoselėtojai ir šalininkai imti marginalizuoti, prikabinant  jiems kremlinių, patvorinių ar vatnikų etiketes“.

„Ir žinokite, kad jei vėl tektų ginti Lietuvos laisvę, tai tie vatnikai ir vėl būtų pirmieji, nes jūs bijotumėte susitepti savo prašmatnumo rūbą“, – sakė J. Šimėnas.

Lietuvos regionų partijos kandidatas į Vilniaus metus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus sakė, kad jam ir džiugu matyti susirinkusius žmones, ir liūdna, kad „tenka priminti, kad valstybės suverenas yra tauta“.

„Valstybės suverenas esam mes, o ne ministrai, seimūnai ar kas kitas, kas save taip įsivaizduoja“, – nuo scenos kalbėjo V. Tutkus.

Judėjimo atstovė: opozicijos Seime nėra

Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovė Vitolda Račkova teigė, jog į mitingą susirinkę žmonės „dirba tą darbą, kurį turėtų dirbti opozicija Seime“.

„Šiai dienai tos opozicijos mes neturime, todėl jūs čia ir esate, bet nepamirškite iš jų reikalauti dirbti savo darbą“, – nuo scenos į mitingo dalyvius kreipėsi judėjimo atstovė.

L. Balandžio / BNS nuotr.

Ji taip pat dėkojo už aukas judėjimui ir pabrėžė, kad tik jomis finansuojamas mitingų organizavimas.

„Noriu jums padėkoti už kiekvieną padėkotą eurą Lietuvos šeimų sąjūdžiui, nes tik jūsų aukų dėka mes esame nepriklausomi, nepriklausomai nuo to, kas ką šneka ir rašo. Niekas, nei viena partija nefinansuoja mūsų mitingų, jau nešnekant apie visus rublius, Australijos dolerius ar kokias kitas valiutas“, – kalbėjo V. Račkova.

Šeštadienį surengtas mitingas yra pirmasis masinis asociacijos renginys sostinėje po metų pertraukos – savivaldybė šiemet neišdavė leidimo organizacijai burtis prie J. Basanavičiaus paminklo Vasario 16-ąją, motyvuodama, kad organizatorių planai kertasi su oficialiais valstybiniais renginiais.

Pastarąjį kartą organizacijos atstovai protestavo birželį prie Seimo, tuomet susirinko per šimtą žmonių. Prieš tai gegužę jie su bendraminčiais rinkosi Kauno rajone, Šeimų gynimo marše, pernai gruodį prie Seimo rengta dviejų savaičių protesto akcija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Už biologinę šeimą

Už biologinę šeimą portretas
Džiaugiuosi visais, kurie dalyvavo mitinge, gindami biologinę šeimą tarp vyro ir žmonos, kurioje vaikai auga saugūs! Būkime geri pavyzdžiai. Ir nenuleiskime rankų. "Jei Dievas už mus, kas gali būti prieš mus?" Šv Raštas

Anonimas

Anonimas portretas
Kodel bluokoja ,

pilietis

pilietis portretas
Sužlugo dar vienas Kremliaus projektas.
VISI KOMENTARAI 114

Galerijos

Daugiau straipsnių