Neseniai vykusioje progreso konferencijoje "Login 2012" sostinės meras Artūras Zuokas supažindino su ambicingu išmaniojo miesto projektu. Tačiau kol kas pristatyta tik vienos bendrovės nemokama paslauga.
Gegužės pabaigoje vykusioje progreso konferencijoje buvo pristatytas projektas "Smart Vilnius", skirtas, pasitelkus naująsias technologijas, patogiai ir interaktyviai teikti miesto paslaugas vilniečiams ir sostinės svečiams. Projektas esą apims ne tik elektroninius sprendimus, susijusius su miesto transportu, bet ir visų Vilniaus savivaldybės teikiamų paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę bei mobiliąsias programėles, nemokamo interneto zonų įkūrimą mieste, išmaniojo energijos vartojimo skatinimą ir kitas.
Antradienį A.Zuokas pristatė vieną žingsnį išmaniojo miesto link – lankomiausiose miesto vietose veikiantį nemokamą internetą. Paspartinti Vilniaus virsmą išmaniuoju miestu pasiūlė interneto ir televizijos paslaugų teikėja "Cgates". Įmonė jau teikia nemokamą belaidį internetą sostinės Rotušės aikštėje, Vokiečių gatvėje, Mokytojų namų kiemelyje, K.Sirvydo ir S.Moniuškos skveruose. Planuojama, kad netrukus nemokamo belaidžio interneto zonų sąrašą papildys dar kelios vietos sostinės senamiestyje ir Neries pakrantėje prie Baltojo tilto. Šiek tiek vėliau – ir Katedros bei V.Kudirkos aikštėse, Vilniaus gatvėje.
"Džiaugiuosi, kad nuo šiol turėsime ne tik greičiausią internetą, bet ir daugybę atvirų erdvių, kuriose galėsime nemokamai naudotis internetu, – sakė miesto meras. – Taip pat kuriame mažą prekybos vietų tinklą, kuriame būtų galimybė sukurti darbo vietą ir turėti nemokamą interneto ryšį. Nes manome, kad kuo daugiau bus nemokamos prieigos prie interneto, tuo žmonės bus aktyvesni, galės dirbti. Ir, kas svarbiausia, dirbti nebūtinai biuruose, o bet kur."
Prie nemokamo belaidžio interneto jau galima prisijungti nešiojamuoju arba planšetiniu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu.
"Interneto prisijungimo zonose kiekvienam prisijungusiam bus užtikrinama ne mažesnė nei 2 Mb/s sparta – pakankama ne tik e. paštui tikrinti, bet ir be trukdžių naršyti internete, socialinių tinklų svetainėse, žiūrėti vaizdo įrašus", – sakė bendrovės generalinis direktorius Paulius Dambrauskas.
Rugpjūčio 15 d. pradės veikti keletą metų trukęs projektas e. bilietas. Kokia bus bilieto kaina, mero teigimu, labai daug priklauso nuo to, ar Seimas ketvirtadienį sumažins PVM mokestį viešajam transportui.
Kitas etapas – konferencijoje "Login 2012" pristatyta m. transporto programėlė.
"Svarbiausia šiemet planuojama pristatyti miesto naujovė, kurios dar neturi nė vienas Europos miestas, – išmaniesiems telefonams skirta m. transporto programėlė, kuria naudojantis bus galima sumokėti už viešąjį transportą, automobilių stovėjimą, iškviesti taksi, ateityje – išsinuomoti miesto dviračius ir elektrorolerius "e. oranžinis", – prieš tris savaites sakė A.Zuokas.
Paklaustas, kaip sekasi įgyvendinti šią idėją, meras teigė, jog dabar vyksta konkursas, kad m. programėlė atsirastų. "Kai tik bus aiškus nugalėtojas, manau, vėlų rudenį turėsime ir m. programėlę", – vylėsi A.Zuokas.
Naujausi komentarai