Kapinėse – lapių užkandinė

Tarp Lazdynų ir Karoliniškių įsikūrusios neoficialios gyvūnų kapinės sulaukia neįprastų svečių – jose lankosi maisto ieškančios lapės. Miesto valdžia žada skubiai spręsti šį klausimą.

Mėtosi keturkojų kūno dalys

Kapinaitėse savo augintinius lankantiems vilniečiams dabar kiek ramiau, mat spustelėjęs šaltukas sustingdė žemę, ir prisikasti prie čia palaidotų keturkojų palaikų tapo sunkiau. Tačiau pavasario kapinaičių lankytojai laukia su nerimu: baiminamasi, kad iki pašalimo kapinėse šeimininkavusios lapės čia vėl kels puotas.

"Vilniaus dienos" kalbintų vilniečių teigimu, kapinaičių teritorija kaip užkandine naudojasi mažiausiai dvi lapės. "Jei gyvūnai negiliai pakasti, lapės juos išsikasa ir ėda. Vaizdas ne iš gražiųjų", – pasakojo dažnai į kapinaites užsukanti vilnietė Kristina.

Esą lapėms nėra per mažo ar per didelio grobio: jos iškasa tiek smulkius gyvūnėlius, tiek stambius. Štai žiemos pradžioje plėšrūnės smaguriavo išsikastu vilkšuniu. Po puotos apgraužtos keturkojo kūno dalys mėtėsi dideliame plote, kol kraupaus vaizdo neatlaikę žmonės gyvūno neperlaidojo iš naujo.

Mokamų kapinių nenori

Vilniaus miesto savivaldybėje kapinaičių klausimas keltas ne kartą. Tačiau lig šiol politikų siūlyti sprendimo variantai keturkojų šeimininkų netenkina.

Vienas galimų sprendimų – kapinaites užversti žemėmis, tačiau pabijota, kad yrantys gyvūnai gali tapti užkrato židiniu. Savivaldybėje taip pat svarstyta įrengti legalias gyvūnų kapines, tačiau ir šis variantas gyventojams ne itin priimtinas. Mat, visų pirma, legalios kapinaitės būtų mokamos, antra, jose būtų galima laidoti tik registruotus gyvūnus.

Svarstys jau šiandien

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, iš "Vilniaus dienos" sužinojęs apie situaciją kapinaitėse, pašiurpo. "Viešpatie! Jeigu atvirai, kol kas šito komentuoti negaliu, apie tokias lapių išdaigas dar nesu girdėjęs", – stebėjosi G.Paluckas.

Tačiau administracijos direktorius pažadėjo, kad lapių užkandine tapusių kapinių klausimas bus sprendžiamas kiek įmanoma skubiau. "Turint galvoje šitą informaciją, reikės daryti kažkokias išvadas. Reikės prisėsti ir operatyviai pasvarstyti. Jau pirmadienį pasitarime iš karto kelsiu šitą klausimą. Dieve mano, lapės tai nelauks", – sakė pašnekovas.

Labiausiai savivaldybės administracijos vadovą baugina galimi lapių puotų padariniai. Mat plėšrūnės gali ne tik sudarkyti kapinaičių vaizdą, bet ir tapti įvairių užkratų ar net pasiutligės nešiotojomis.

G.Paluckas užsiminė apie du galimus sprendimo variantus. Vienas jų – kapinaites legalizuoti ir prižiūrėti. Kita, galbūt pigesnė alternatyva – bent jau aptverti kapinaičių plotą, kad lapėms būtų sunkiau pasiekti savo "užkandžius".

Seniūnė legalizuoti nenori

"Skundai (dėl lapių – red. past.) mūsų nepasiekė, o ir mes kasdien juk nebraidom po tą sniegą", – situacija patikėti negalėjo ir Karoliniškių seniūnė Violeta Gedminaitė.

Tačiau tikėtina, kad jeigu sostinės valdžia pagaliau nuspręs Vilniuje atidaryti legalias gyvūnų kapines, joms reikės ieškoti naujos vietos. Mat Karoliniškių seniūnija, kurią ne itin džiugina neoficialios kapinaitės, idėja jas legalizuoti toli gražu nesižavi.

"Su savivaldybe dar nebuvo kalbėta, ir negaliu šito komentuoti. Susideda daug niuansų. Miesto mastu šią problemą kaip nors reikėtų išspręsti. Bet čia jau reikia specialistų nuomonės – aš negaliu nieko siūlyti. Mūsų seniūnija yra intensyviai užstatyta, ir tam reikalui vietos miškai ir parkai netinka. Manau, kad tokia vieta turėtų būti įrengta kur nors kitur", – "Vilniaus dienai" sakė V.Gedminaitė.


Legalių gyvūnų kapinių nėra

Kol kas Lietuvoje nėra nė vienų legalių gyvūnų kapinių. Vilniaus valdininkai į šias kapinaites pripažįsta žiūrintys atlaidžiai – juolab kad šeimininkai savo mirusių augintinių kapus uoliai prižiūri. Tačiau legalaus tokios paskirties ploto mieste nėra. Norą savo mieste turėti gyvūnėlių kapines išreiškė ir klaipėdiečiai bei šiauliečiai, tačiau, kaip ir Vilniuje, procesas įstrigo mirties taške.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių