Meras: nuo Žaliojo tilto nukėlus meninę instaliaciją, naujų kol kas neplanuojama

Rugpjūčio pradžioje prasidėjus Vilniuje esančio Žaliojo tilto atnaujinimo darbams bei juos vykdant nukėlus architekto Andriaus Ambraso meninę instaliaciją „Žaliojo tilto ženklai“, kitų kūrinių ant tilto nėra planuojama, sako sostinės meras Valdas Benkunskas.

„Dabar nebus nieko, jokių skubotų sprendimų, o jeigu jie ir bus, tai bus nuo viešo konkurso būdu idėjos siūlomos“, – BNS sakė jis.

„Dabar nukeliame, sutvarkome estetiką, perdažome ir kol kas gali pabūti (...). Sprendimas yra, kad nuimam, sutvarkome ir tie pjedestalai stovi taip, kaip dabar yra“, – pastebėjo meras.

Kaip yra informavusi savivaldybė, iki vasaros pabaigos vyksiančių darbų metu planuojama nuo konstrukcijų nuplauti grafičius ir rūdis, sutvarkyti ir perdažyti turėklus, šonines sijas, atitvarus ir apšvietimo atramas.

Taip pat bus remontuojami po tiltu vedantys laiptai, pėsčiųjų takai.

Tvarkant tiltą, naktį iš rugpjūčio 3-iosios į 4-ąją buvo nukelta ir ant jo nuo 2021-ųjų rugpjūčio buvusios kiauros, narvus primenančios metalinės konstrukcijos, žyminčios 2015-aisiais nukeltas sovietines skulptūras.

Šios keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios sovietų kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto buvo pastatytos 1952 metais ir nukeltos 2015–aisiais, motyvuojant, jog tai yra  sovietinės propagandos dalis. 2021-aisiais skulptūros perduotos  Lietuvos nacionaliniam muziejui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Danutė

Danutė portretas
O kiek šiė metaliniai remai kainavo....Siaubas.Na daug proto reikėjo juos sukurti ir tiek pinigų sumokėt

,,..prasčiokų kultūra

,,..prasčiokų kultūra portretas
ir jos beskoniai kūriniai.."

Anonimas

Anonimas portretas
jei trys triubos yra menine instoliacija tada aš kosmonautas
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių