Mokslo metų pailginimas: daugiau naudos ar problemų?

Vilniečiai nepatenkinti

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys vilnietis Andrius Atas "Vilniaus dienai" teigė, jog galima buvo tikėtis panašios savivaldybių reakcijos.

Anot jo, Lietuvos tėvų forumo atstovai jau ne kartą yra sakę, kad mechaninis mokslo metų ilginimas, tiesiog formalūs pakeitimai patys savaime jokios naudos neduoda. Turi realiai keistis ugdymo kokybė, o dėl to jokių žingsnių nebuvo padaryta. Susirūpinimą tėvams kelia ir tai, kad mokyklų patalpos nėra pritaikytos vasariniam darbui.

Vienintelis argumentas, kodėl mokslo metus reikėtų ilginti, buvo vaikiškas: nes kitose šalyse mokomasi ilgiau.

"Kiek man teko gilintis, ruošiantis ilginti mokslo metus, ugdymo kokybei iš viso nebuvo skirta dėmesio. Buvo diskusija iš esmės tik apie tai, turi trukti mokslo metai ilgiau ar neturi, o vienintelis argumentas, kodėl mokslo metus reikėtų ilginti, buvo vaikiškas: nes kitose šalyse mokomasi ilgiau. Tad dabar, jei LSA kreipsis į Vyriausybę, bus proga atkreipti dėmesį į ugdymo proceso kokybę, kad nebūtų vėl daroma kažkas ryškaus, bet tuščiavidurio", – sakė A.Atas.

Kitas Lietuvos tėvų forumo tarybos narys, vilnietis Kęstutis Mikalajūnas taip pat ne kartą sakė, kad situacija, susiklosčiusia pailginus mokslo metus, tėvai yra pasipiktinę.

"Dauguma tėvų nemato prasmės, nes tradicinės pamokos, kokios vyksta ištisus metus, dabar dauguma atvejų nevyksta. Ir ta veikla, kuri dabar vyksta mokyklose, arba filmukų žiūrėjimas kai kuriais atvejais, ar dideli "langai" neturi prasmės ir nesuteikia tos vertės. Yra didelis nusivylimas, kad pridėtos papildomos savaitės neišnaudojamos ugdymui taip, kaip tikisi tėvai", – aiškino K.Mikalajūnas.

Tinkamai nepasiruošta

Birželį, kai Lietuvą užklupo kaitra, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vyko ministro Algirdo Monkevičiaus susitikimas su mokyklų vadovais, mokinių, tėvų atstovais. Po susitikimo ministras teigė, kad atšaukti pailgintų mokslo metų šiuo metu negalima, nes ugdymo planai buvo sudėlioti dvejiems metams ir, nutraukus mokslo metus, kiltų dar daugiau sumaišties. Jis tvirtino, kad mokslo metai buvo pailginti siekiant geresnės ugdymo kokybės, tačiau tam esą reikėjo labiau pasiruošti.

"Aš negaliu sakyti, kad kažkas iki manęs padarė klaidą. Jeigu man būtų leista šitą projektą įgyvendinti, aš būčiau pabandęs tą daryti etapais, pabandęs bandomąjį inicijuotą projektą ir išdėstydamas trupučiuką per ilgesnį laikotarpį, užaugindamas šitą projektą, matant, kokia gera patirtis, kokios klaidos, ką reikia tobulinti, ką reikia taisyti", – sakė A.Monkevičius.

Susitikime kalbėta ir apie tai, kad mokyklose reikia įdiegti klimato kontrolės sistemas. Planuojama, kad vėsinimo sistemos visų pirma galėtų atsirasti mokyklose, dirbančiose pagal visos dienos modelį. Būtina siekti ir tolygaus mokymosi trukmės išdėstymo, užtikrinant kokybę – kad ugdymo programos būtų įgyvendinamos nuosekliai ir mokymosi apimtys išdėstomos išvengiant mokinių perkrovimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Profesionalai bl. Uzmusk karabasa -isgelbesi lietuva.

Ryta

Ryta portretas
Nesamonė visas įšvykas tėvams financuoti,nieko jie ten mokykluose nedaro,duokit tėvam ankėtas pildyti,kas čia per ministrai ateina nesuprantu vaikų anūkų nerurit nežinot kas darosi mokykluose birželio mėneseis ar neidomu kaip sakant jums....

Aušra

Aušra portretas
Pirmiausiai atsakomybę turėtų prisiimti ir tėvai, ypač tie, kurie ugdymo proceso metu keliauja ir atostogauja su mokyklinio amžiaus vaikais. Pats ugdymo procesas buvo išdėstytas subalansuotai. Palikime normalias Kalėdų (iki sausio 6d.)ir Velykų atostogas (kurios gali trukti ir 2 savaitės), ir atmeskime visas papildomas ( Vasario 16-osios - gal ir gražu, bet visos įstaigos, įmonės juk dirba ir švenčia tik tądien). Čia daugiau problemų kyla pradinukų tėvams - kur palikti vaikus nuo birželio pradžios? Savivaldybės galėtų tartis su ugdymo įstaigomis dėl dienos užimtumo centro steigimo, vyresniesiems ( iki 16 metų) taip pat. O nuo 16-kos, juk jau galima dirbti! Savivaldybės su darbo biržomis ar kitomis institucijomis galėtų tartis dėl jaunuolių praktikos, juk jie jau pradeda ( o jei nepradeda, tai pradėtų )galvoti apie tai, ką jie nori veikti gyvenime? Tik ar mūsų savivaldybės netingi to daryti?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių