Neįgaliai kandidatei kelias į rinkimų debatus – neįveikiamas

Antradienio vakarą vykusiuose Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuojamuose Žirmūnų apygardos debatuose nepavyko dalyvauti Laisvės partijos kandidatei Monikai Ošmianskienei – su neįgaliojo vežimėliu ji negalėjo patekti į pastatą.

Tokios nelygiavertės teisės papiktino daugelį politikų ir šie atitinkamai kreipėsi į VRK prašydami sudaryti visiems kandidatams vienodas galimybes dalyvauti debatuose.

„Per ilgai žmonės su negalia buvo nematomi. Tarsi jų nėra gatvėse, parkuose, viešajame gyvenime, politikoje ir net rinkiminiuose debatuose. Tikiuosi, kad iš šios istorijos mes visi pasimokysime, kad mūsų valstybės įstaigos, erdvės, paslaugos, o pagaliau ir mes patys būtume atviri žmonėms su negalia, nes tai mūsų dalis ir ji nusipelno lygių galimybių su visais“, – teigė Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

A. Armonaitė kreipimesi VRK prašo surengti pakartotinus Žirmūnų vienmandatės apygardos kandidatų debatus, kuriuose galėtų dalyvauti ir judėjimo negalią turinti kandidatė M.Ošmianskienė.

Problema ta, kad debatų pastate nėra nieko. Laiptai, o tada dar vieni laiptai. Debatų organizatoriai patarė paprašyti kelių vyrukų, kurie galėtų Moniką užnešti.

Konservatoriai Paulė Kuzmickienė bei Justas Džiugelis taip pat kreipėsi į VRK prašydami sudaryti visiems kandidatams vienodas galimybes dalyvauti debatuose. Anot jų, jie gavo VRK atsakymą, kad įėjimu į pastatą turėjo pasirūpinti debatų rengėjas.

„Jums gali kilti klausimas, kur čia problema. Nes XXI amžiuje yra liftai, specialūs keltuvai, galų gale tiesiog betoniniai ar metaliniai užvažiavimo takeliai. Problema ta, kad debatų pastate nėra nieko. Laiptai, o tada dar vieni laiptai. Debatų organizatoriai patarė paprašyti kelių vyrukų, kurie galėtų Moniką užnešti. Ne sprendžia klausimą iš esmės, ne siūlo kitą vietą ar techninius sprendimus, bet užnešimą. Kaip daikto. Jei jau spėjote pamiršti, tai primenu, kad dabar XXI amžius“, – savo feisbuko paskyroje teigė P. Kuzmickienė.

Seimo rinkimų įstatymo 46 str. 1 d. ir 51 str. kalba apie visų kandidatų lygias teises būti išgirstiems.

VRK: debatai bus perfilmuoti

Debatai su į patalpas dėl negalios negalėjusia patekti Laisvės partijos kandidate sostinės Žirmūnų apygardoje M. Ošmianskiene bus filmuojami iš naujo, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad kandidatei M. Ošmianskienei filmuojant kandidatų diskusijas teko patirti nepatogumų. VRK prašymu viešoji įstaiga „Pilietinė medija“, kuri organizuoja minėtas kandidatų diskusijų laidas, sutiko įrengti specialią konstrukciją, kad negalią turintys kandidatai patogiai patektų į patalpas, ir debatai būtų perfilmuoti“, – pranešime cituojama VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. 

M. Ošmianskienė sako, kad galimybė pristatyti save ir atstovaujamas vertybes rinkiminiu periodu „nėra nepatogumai“.

„Mes kalbame apie esminius pilietinių ir politinių teisių apribojimus. Mes kalbame apie prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimus, Lietuvos teisės aktų nevykdymą. Negalime rinkiminių debatų metu diskutuoti socialinės atskirties ir žmogaus teisių tema ignoruodami esamą situaciją“, – teigia kandidatė.

Ji kviečia trečiadienį 16 val. ateiti prie VRK pareikšti solidarumą su asmenimis, turinčiais negalią. „Ne apgailestavimai, o atsakomybės prisiėmimas ir tvarūs pokyčiais yra būtini šiandien“, – pažymi M. Ošmianskienė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
INVALIDAI TURI NUSILEISTI ANT ŽEMĖS , KIEKVIENO PASTATO JUK NEPRITAIKYSI JIEMS , O GAL PAS MUS INVALIDŲ IR IŠKRYPĖLIŲ ŠALIS .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių