Nejaukūs, prišnerkšti ir nehigieniški studentų bendrabučiai. Tačiau taip gali pasirodyti tik tiems, kurie pirmą kartą čia lankosi.
Nuolatos bendrabučiuose gyvenantis jaunimas jau sako nebepastebintis trūkumų ir į "mažytes" smulkmenas žvelgiantis su ironija.
Neseniai pasikeitusios bendrabučio kambarį studentės Aina Vasiliauskiatė ir Ingrida Kinčiūtė pasakojo, kad norint gyventi bendrabutyje, reikia tiesiog apsiprasti su aplinka. Sostinės Saulėtekio rajone, "Niujorko" bendrabučio gyventojos juokavo, kad net ir tarakonai čia yra natūralus dalykas, prie to priprantama.
"Su tarakonais neįmanoma kovoti, jie niekada neišnyks. Tikriausiai kiekviename kambaryje rastumėte po specialią dėžutę jiems gaudyti, tačiau tai bergždžias reikalas, todėl tenka su jais draugauti", – su lengva ironija kalbėjo A.Vasiliauskaitė.
Merginų teigimu, persikraustydamas į naują kambarį niekada nežinai, kokį jį rasi. Panorusios kartu gyventi studentės priverstos glaustis itin netvarkingame kambaryje, mat geresni išgraibstyti jau seniai.
Geriausiu atveju, ką gali gauti atsikraustydamas gyventi į bendrabutį, – lova. "Žinoma, lovos ne pačios geriausios kokybės, bet tai vienintelis privalomas bendrabučio baldas", – sakė merginos.
Tiesa, kai kuriems pasiseka daug labiau, jei ankstesni kambario gyventojai palieka užgyvento turto: šaldytuvą, stalą ar kokią spintelę.
"Tiesa, kambariuose yra ir spintų, kuriose visada gali ko nors rasti: šiukšlių, kokių nors apipuvusių, nereikalingų daiktų. Bet argi čia nelinksma gyventi?" – su plačia šypsena veide sakė A.Vasiliauskaitė.
Dar vienas gyvenimo bendrabutyje "perliukas" – bendri dušai ir tualetai, kurių dešimčiai kambarių tenka vos du. Virtuvė taip pat bendra, todėl maisto čia geriau nepalikti, nes gali nerasti.
Vis dėlto, nepaisysami tam tikrų gyvenimo bendrabutyje ypatumų, beveik visi kalbinti "Niujorko" gyventojai pripažino, kad bendrumo jausmas atstoja visus minusus.
Gyventi pavojinga
Lietuvos bendrabučiuose atlikus valstybinę sveikatos apsaugos kontrolę paaiškėjo, jog daugiau nei pusė studentų bendrabučių ne tik neatitinka higienos normų, bet ir kelia pavojų juose gyvenantiems jaunuoliams.
Tokias išvadas pateikė teritorinės sveikatos centrai po studentų bendrabučiuose atliktos higienos patikros. Patikrintuose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos studentų bendrabučiuose aptikta įvairaus pobūdžio pažeidimų. Vienas dažniausių – sena ir netvarkinga elektros instaliacija. Daugumoje bendrabučių neveikia ventiliacija, kai kuriuose kambariuose net neatsidaro langai, o studentai priversti gyventi nevėdinamose patalpose. Dušų ir tualetų skaičius yra per mažas gyvenančių studentų skaičiui, negana to, jie dar ir neatitinka higienos reikalavimų, grindų danga, sienos – atsilupusios, baldai sulūžę, neprižiūrimi, kelia traumų pavojų.
Bendrabučių mėnesio nuomos kainos
Vilniaus universiteto
Trivietis kambarys – 150 litų
Dvivietis kambarys – 170 litų
Gedimino technikos universiteto
Trivietis kambarys – 150–160 litų
Dvivietis kambarys – 160–170 litų
Lietuvos teatro ir muzikos akademijos
Trivietis kambarys – 100 litų
Dvivietis kambarys – 110 litų
Mykolo Romerio universiteto
Didlaukio g. 57
Keturvietis kambarys – 120 litų
Trivietis kambarys – 130 litų
Dvivietis kambarys – 160 litų
Didlaukio g. 59
Trivietis kambarys – 193 litai
Dvivietis kambarys – 210 litų
Valakupių g. 5
Trivietis kambarys – 130 litų
Dvivietis kambarys – 160 litų
Naujausi komentarai