Šeimų sąjūdis planuoja naują mitingą: galės dalyvauti iki 15 tūkst. žmonių

  • Teksto dydis:

Lietuvos šeimų sąjūdis ketvirtadienį paskelbė, kad spalio 22 dieną Vilniaus Katedros aikštėje planuoja surengti mitingą „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“. Vilniaus miesto savivaldybė leidimą mitingui išdavė.

„Leidimas yra išduotas spalio 22 dienai nuo 6 iki 21 valandos Katedros aikštėje. Jie leidimo paprašė 15 tūkst. žmonių“, – portalui diena.lt teigė Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Patys organizatoriai skelbia, kad mitingas turėtų vykti nuo 13 val.

„3 straipsnis. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką. Ir ta diena atėjo. Karo Ukrainoje pretekstu šalyje faktiškai įvesta ir kasdien stiprinama diktatūra, cenzūruojama spauda, ribojamos ir laužomos piliečių konstitucinės teisės ir laisvės. Nepaisant didžiosios visuomenės daugumos valios, Seime planuojama priimti Konstitucijai prieštaraujantį Civilinės sąjungos įstatymą. Iš neteisės negali kilti teisė, todėl įstatymai, pažeidžiantys Konstituciją, negali būti teisėti. Slapta nuo visuomenės, Lietuvos piliečių vardu Seime aprobuotas Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos direktyvos projektas. Priėmus šią direktyvą šalyje numatoma privalomai įvesti Lietuvos Respublikos Konstitucijai prieštaraujančios Stambulo konvencijos normas, laužyti konstitucinę žodžio laisvę, įteisinant nuomonių cenzūrą, persekioti ir kriminaline tvarka bausti realiu laisvės atėmimu kitaip manančius piliečius. Prasidėjusios ekonominės ir politinės krizės sąlygomis akivaizdžiai išryškėjo valdžios dangstomos ir skatinamos piliečių apiplėšinėjimo schemos. Valdančiosios grupuotės  paskirtų, visose energetikos aferose nepakeičiamų asmenų vadovaujamos, dalinai privatizuotos strateginės valstybinės įmonės elektros rinkos liberalizavimo pretekstu kraunasi milžiniškus pelnus“, – išplatintame kvietime rašė organizatoriai.

Anot Lietuvos šeimų sąjūdžio, iki šiol nepriimti jokie esminiai elektros kainų kompensavimo ir stabilizavimo sprendimai, piliečiai ir vietiniai verslai valdžios praktiškai palikti likimo valiai.

„Didžiausios Europoje infliacijos sąlygomis gautų milijardinių papildomų biudžeto pajamų nenumatoma panaudoti kompensacijoms ir subsidijoms, apie kuro akcizų, būtiniausių maisto prekių, elektros pridėtinės vertės mokesčio mažinimą, kurie taikomi kitose šalyse ir palengvina žmonių gyvenimą, atsisakoma net diskutuoti. Dėl tokio valdžios neveikimo vietiniai nekorporaciniai, smulkieji ir vidutiniai verslai bus priversti bankrutuoti, žmonės neteks darbo ir šis procesas jau prasidėjo. Tuo valdantieji faktiškai vykdo didžiųjų, oligopolinių kompanijų interesą pasinaudoti krize savo naudai ir išplėsti savo įtaką. Po nepaprastosios padėties priedanga vyksta pokiliminiai susitarimai, kurie, faktiškai negaliojant Viešųjų pirkimų įstatymui, sudaro prielaidas grobstyti valstybės lėšas arba naudoti jas netikslingai ir neatsakingai. Tokiais savo veiksmais valdančioji dauguma toliau skatina nepasitikėjimą valstybe bei jos institucijomis. Visuotinio pavojaus valstybei akivaizdoje tai dar labiau didina įtampą šalyje, artina socialinį sprogimą ir kelia realią grėsmę nacionaliniam saugumui. Tolesnis valdančiųjų inspiruojamas ir vykdomas visuomenės skaldymas ir supriešinimas yra nusikalstamas ir antivalstybiškas“, – skelbė organizatoriai.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas teigė, kad viešąją tvarką prižiūrės policijos pareigūnai, jie skaičiuoja, kokių pajėgų reikės.NAUJAUSI KOMENTARAI

to tik,tai

to tik,tai portretas
Mums dzin kur jūs rnksitės, ką šūkausit,tik GĖDA,kad nei himno ale patriotai nemoka,pagėrusios bobos,ant žolės pakritusios,kažką vapėjo,gaila,kad Katedros aikštę smarve užleisit, visokie bedančiai už bambalį atvykę,Normalūs nesirenka su jumsi kartu.GĖDA

liuks naujiena -Citata

liuks naujiena -Citata portretas
Liūdnai pagarsėjęs 41 metų maršininkas Antanas Kandrotas-Celofanas iš Kauno rajono neilgai trukus išgirs dar vieną nuosprendį, šįkart – byloje dėl šmeižto. Trečiadienį sakydama baigiamąją kalbą Kauno apylinkės teisme, prokurorė Jolanta Petraitytė pasiūlė skirti jam realų 7 mėnesių laisvės atėmimą.

Kažkaip vaikiška

Kažkaip vaikiška portretas
tie kiekių nustatinėjimai, vietų slėpimai ir kiti mano nuomone pertekliniai reguliavimai. Girdėjau kad jie dar ir žmones rūšiuoja - senieji, patyrę visuomeninnkai aniems netinka, mat patis geriau žino kaip mitinguot, kovot už savo tikslus, reikalaut iš valdžiukų ir burt žmones
VISI KOMENTARAI 65

Galerijos

Daugiau straipsnių