Snygis Vilniuje sukėlė chaosą: kai kur su sniego lavinomis gyventojams teko kovoti patiems

  • Teksto dydis:

Troleibusą stumiantys keleiviai – tokiais vaizdais socialiniuose tinkluose dalijosi vilniečiai. Kam teko stumti troleibusą, o kam iš paskutiniųjų stengtis išlaikyti automobilį įkalnėje. Tiek prisnigus Tauro kalną įveikti galėjo ne kiekvienas, pasakojama LNK reportaže.

Vakar prasidėjusi pūga nepatogumų kėlė dar ir prašvitus.

„Prastai, matote situaciją – sniego iki kelių“, – sakė užkalbintas vyras.

„Labai blogas kelias“, – lingavo galva ir kitas vairuotojas.

„Ramiai išvažiavau iš namų, bet labai lėtai, nes kol nusikasiau mašiną... Ir dabar dar visa sniegu aplipusi“, – kalbėjo jaunuolis.

Vilniaus gatves prižiūrinti bendrovė „Grinda“ sakė, kad per pusę paros išbarstė apie tūkstantį tonų druskos. Į gatves buvo paleista virš 50 gatvės valymo ekipažų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Kai situacija klostosi tokiu būdu, taupyti nėra kur. Labai gerai, kad mes turime ir dienines, ir naktines pamainas. Vyrai nepervargo, bet darbo tikrai turėjo daug. Kiekvienas automobilis suko po keturis penkis reisus. Vien per užvakar prasuko maždaug 10 tūkst. km. Vilniaus mieste“, – padėtį komentavo „Grindos“ Komunikacijos departamento vadovas Egidijus Steponavičius.

Tiesa, bendrovė didžiausią dėmesį skyrė pagrindinėms sostinės gatvėms. Kitur su milžiniškomis sniego lavinomis gyventojams teko kovoti patiems.

„Tai kad mašina žema. Atsinešiau kastuvą pakasti, kad galėčiau išvažiuoti“, – kalbėjo daugiabučio gyventoja.

„Sunkiai ėjosi, sunkiai, bet ką darysi. Užklimpau kieme, nes jis visiškai buvo nevalytas“, – skundėsi kitas pašnekovas.

„Pagrindinis mūsų akcentas – užtikrinti judėjimą intensyviausio eismo gatvėmis. Taip pat greito eismo gatvėse, tokiose kaip Geležinio Vilko ar Vakarinis aplinkkelis“, – sakė E. Steponavičius.

Dėl sniego ir pūgos sekmadienio naktį Vilniaus ir Kauno oro uostuose atšaukta daugiau nei dvidešimt skrydžių.

„Oro sąlygos diktuoja skrydžius. Natūralu, kad tų atšaukimų gali būti daugiau. Todėl keleiviai turėtų būti tam pasiruošę – apsišarvavę kantrybe, nes su oru nepakovosi. Tokių iššūkių oro uostas nematė gal 12–13 metų“, – teigė Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Vos nenukentėjo ir sostinės sporto arenos. Rytą dėl gausaus sniego darbininkams skubiai teko gelbėti pripučiamus futbolo maniežus.

„Vieni kolegos atkasinėja, kiti kolegos išputinėja sniegą už tvoros. Su kitu agregatu mes išvežinėjame sniegą, kurio negalime išpūsti“, – situaciją komentavo sporto arenų vadovas Mindaugas Vilius.

„Kiek prisnigo, tiek ir sniego – 15 cm, bet padauginkite iš ploto, gauname keliasdešimt tonų turbūt“, – aiškino aukštalipys Jonas.

Sinoptikai sakė, kad bent Rytų Lietuvos gyventojai galės šiek tiek atsipūsti. Tokio stipraus snygio jau nebebus.

„Naktį ciklonas traukėsi tolyn į Šiaurę ir pasieks Estiją. Bet vis tiek dar mūsų orus lems ciklonas, neišvengsime sniego“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Daugiausia nuo užvakarykštės nakties prisnigo Tauragnuose. Čia iš ryto sniego storis siekė net 39 cm.NAUJAUSI KOMENTARAI

snygis kaip by....

snygis kaip by.... portretas
gaude senis lydį ir nušalo byy- nes prasidėjo snygis

Kokia didvyriska

Kokia didvyriska portretas
ir nelygi kova! Kiek joje kritusiuju! Net trys masinos kai kuriuos,vidury kelio "zuvusius",pervaziuoja!

Is kur pas jus

Is kur pas jus portretas
Tiek druskos atsirado?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių