Sunkmečiu tiks ir dėvėta mokyklinė uniforma

Siuvyklos, kasmet rugpjūtį vos spėdavusios siūti mokyklines uniformas, skundžiasi, kad šįmet užsakymų sumažėjo – sunkmečiu daugiau tėvų vaikams ieško padėvėtų uniformų.

Naujų žvalgosi mažiau

Paprastai prieš naujus mokslo metus gimnazijų ir kitų bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių tėveliai vaikams parūpina naują uniformą. Senoji būna išaugta arba nusidėvėjusi. Tačiau sunkmečiu vaikus į mokyklą išleisti su nauja uniforma išgali ne kiekviena kauniečių šeima. Tai rodo sumažėjusios siuvyklų apyvartos.

"Kai šeimoje yra trys vaikai, visiems nupirkti naujas uniformas sunku. Ypač kai šeimos pajamos yra labai sumažėjusios, o vyras – netekęs darbo", – guodėsi kaunietė Janina.

Pernai birželį moteris už naujas uniformas dviem sūnums ir vienai dukrai sumokėjo daugiau kaip 600 litų. Trijų vaikų mama, kaip ir nemenka dalis kitų moksleivių tėvelių, naujų mokyklinių švarkų ir klostuotų sijonų atžaloms ketina ieškoti per dėvėtų uniformų išpardavimus mokykloje, kurie paprastai būna rugsėjo pradžioje. Dėvėtas uniformas parduoda vyresnių klasių moksleivių tėveliai.

"Kaina visada buvo labai svarbi klientams, tačiau šįmet kai kurie kauniečiai, atėję į siuvimo saloną, apsigręždavo ir sakydavo, kad bandys ieškoti dėvėto drabužio, nes naujo neįperka", – pasakojo siuvimo bendrovės "Tometa" direktorė Edita Činčikaitė.

Darbymetis, nors ir mažesnis

Su gimnazijomis sutartis sudariusios siuvyklos laikosi kur kas geriau nei likusios, tačiau sutaria: šįmet uniformų poreikis mažesnis.

"Darbo turime, mokykla atsiunčia klientų, bet pernai jų buvo tikrai daugiau", – tendenciją patvirtina siuvyklos Ukmergės gatvėje šeimininkė Reda Amosejevienė. Jos įmonė yra sudariusi sutartį dėl uniformų siuvimo su "Saulės" gimnazija.

Verslininkė sakė, kad sumažėjus darbo apimtims teko mažinti ir kolektyvą, todėl šiuo metu uniformas siuva tik dvi siuvėjos.

"Prieš mokslo metų pradžią kai kurie tėveliai, švelniai tariant, atsibudo ir, likus kelioms savaitėms iki rugsėjo 1 d., nori užsisakyti uniformą. Tokiems padėti negalime, nes užsakymų turime pakankamai daug", – darbo trūkumu nesiskundė R.Amosejevienė.

Daugelį siuvyklų mokyklinių uniformų audiniais aprūpinanti bendrovė "Drobė LT" šią vasarą parduoda mažiau audinių, nei prognozavo.

"Neskubame daryti išvadų, nes dar yra rugpjūtis ir rugsėjis, gal tais mėnesiais audinių paklausa padidės", – svarstė "Drobė LT" Pardavimo skyriaus vadovė Rūta Povilaitytė.

Ji skaičiavo, kad paprastai per sezoną parduodama apie 20 tūkst. m uniforminio audinio. Šįmet toks audinys yra iki 5 proc. brangesnis, nes didėjo gamybos sąnaudos – brango šildymas, elektra.

Rugpjūtį siūdintis brangu

Mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai patvirtintų, kad mokyklų direktoriai ragina tėvelius pateikti užsakymus siuvykloms dėl naujų uniformų birželį. Esą tuomet siuvyklos planuoja darbo apimtis, galima būti ramiems, kad iki rugsėjo 1 d. uniforma bus pasiūta.

"Paskambinome į siuvyklą, su kuria mokykla yra sudariusi sutartį, ir supratome, kad pavėlavome – siuvykla naują užsakymą galėtų įvykdyti tik lapkritį", – skundėsi kaunietė Jūratė. Kai kurių tėvelių teigimu, surasti siuvyklą, kuri iki rugsėjo 1-osios pasiūtų uniformą, įmanoma, tačiau skubus užsakymas kainuotų brangiau.

Tiesa, kai kuriems neskubėjusiesiems pirkti uniformų gali pasisekti jų įsigyti pigiau. Pavyzdžiui, kauniečio Tado šeima nemaloniai nustebo, kai "Urmo" bazės ketvirtame sandėlyje pamatė daug pigių uniformų.

"Mokykloje birželį vaikai buvo matuojami, visiems siuvykla pasiuvo uniformas. Už sūnaus, būsimo pirmoko, uniformą sumokėjome 190 litų, o bazėje tokią pačią pamatėme už 120 litų", – apmaudo neslėpė vyras, kurio sūnus rugsėjį pradės eiti į Dainavos vidurinę mokyklą.


Uniformų kainos (litais su PVM)

Sijonai mergaitėms – 80

Švarkai berniukams ir mergaitėms – 120–210

Kelnės berniukams – 80–110

Pradinuko švarkas – 120–140

Pradinuko liemenė – 60

Pradinukės sarafanas – 80

Pradinukės suknelė – 100

Šaltinis: Kauno siuvyklų duomenys


Šiame straipsnyje: uniformamokyklinė uniforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

rasa

rasa portretas
ir pernai gavom dėvėtą nusipirkti -iš vyresniokų.tai visa laimė kad taip yra,ir ne pirmi metai. Nevisi buvo pajutę tokį algų augimą kaip statybininkai ir vadybininkai taip kad ką liečia krizė tai jau ir pernai buvo tokiu metu, o kas nejaučia(valstybininkai) tai jiem ta krizė tik telike.

Mama

Mama portretas
Visa uniforma vaikinukui Saulės gimazijai kainuoja 480 litų - plius batai , marškiniai, kaklaraištis - visi 700 litų bus. Vaikinai auga "kaip ant mielių", todėl per metus ne vieno kostiumo gali prirekti. (Nekiekvienas suaugęs gali sau leisti tokį kostiumą sunkmečiu nusipirkti.) Tai ar neturėtų ir Gimnazijų reikalavimai keistis, nes ne uniforma gimnazijoje mokoma, o - ŽMOGUS.

Goda

Goda  portretas
Kvailas ismislas ir pinigu metymas.Galima panaudoti vaikams geresnems mokymo priemonems ir geresniam maistui,o ne skurliams.Kazkoks kareiviniu grozio supratimas ir ilgesys.Turi visi buti kaip kiausiniai ,tai tada mokytojams grazu.O kas nutiks, jei vaikai ims ir nepirks sutartinai tu atgyvenu.Negi del uniformos ismes is mokyklos?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių