Trikojai Vilniuje: policija praneš apie jų buvimo vietą

Nežymėtas lazerinis mobilusis greičio matuoklis maždaug per savaitę sostinėje užfiksavo apie 700 atvejų, kai viršytas leistinas greitis, praneša Vilniaus apskrities policija.

„Labai intensyviai nenaudojome, reikia susipažinti su prietaisu, bet maždaug apie 700 pažeidimų jau užfiksuota. (...) Tai nėra mažai“, – per spaudos konferenciją žurnalistams pirmadienį sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

Anot jo, prietaisas automobilius fiksuoja 70–80 metrų atstumu, o nuotrauką padaro 30–15 metrų atstumu. Vadinamasis trikojis registruoja tuos pažeidėjus, kurie leistiną greitį viršija ne mažiau kaip 20 kilometrų per valandą.

„Tai yra toks pažeidimas, už kurį numatyta bauda nuo 30 eurų. Tie, kurie padarė (pažeidimą – BNS) pirmą kartą, jiems bus 15 eurų baudos“, – teigė D. Šalomskas.

Policija yra parengusi ir planuoja viešai išplatinti žemėlapį, kuriame bus nurodytos vietos, kur nežymėti lazeriniai mobilieji greičio matuokliai bus statomi. Tokių vietų bus daugiau nei 20.

„Mūsų apskrities žmonės galės patys pasižiūrėti, kur jų gali laukti matuoklis“, – sakė sostinės Kelių policijos valdybos viršininkas.

Nėra tikslas nubausti, mūsų tikslas – kad žmones save kontroliuotų.

Pasak D. Šalomsko, pareigūnai nesureikšmina uždarų grupių feisbuke, kur vairuotojai dalijasi informacija apie kintančias greičio matuoklių vietas.

„Nėra tikslas nubausti, mūsų tikslas – kad žmones save kontroliuotų“, – komentavo pareigūnas.

Reaguodamas į Kaune automobiliais specialiai užstatomus greičio matuoklius, D. Šalomskas sakė, kad pareigūnams neturėtų kilti problemų, sprendžiant tokias situacijas.

„Jei jis bus pastatytas draudžiamoje vietoje, be abejo, pareigūnai imsis priemonių, kad jis ten nestovėtų. Jei bus leidžiamoje vietoje, mes neturėsime teisinių priemonių jo patraukti. Bet mes puikiai galime patraukti matuoklį“, – sakė jis.

Vilniaus apskričiai skirti septyni naujieji greičio matuokliai. Vilniaus mieste ir rajone, planuojama, veiks vienas „trikojis“, likusius šešis naudos kitų apskrities rajonų pareigūnai.

„Šios savaitės antroje pusėje pradės intensyviau naudoti jau ir rajonų policijos komisariatai“, – komentavo D. Šalomskas.

Nauja greičio kontrolės priemone pasipiktinę vairuotojai internete sukūrė peticiją, kuria siekia, jog prieš šiuos greičio matuoklius būtų įrengti apie juos įspėjantys ženklai. Ją pasirašė beveik 6 tūkst. žmonių.

Pasak policijos, informacinių ženklų „Automatinė eismo kontrolė“ prieš šiuos matuoklius neįrengti leidžia Kelių eismo taisyklės, kadangi jie nėra įrengiami kelyje ir nepriskirtini prie įrengtų greičio matavimo prietaisų.

Greičio viršijimai lazeriniais mobiliaisiais matuokliais matuojami nuo sausio.

Lietuvos policija 37 lazerinius mobiliuosius greičio matuoklius įsigijo pernai rugsėjį. Vadinamieji trikojai pažeidimus gali fiksuoti 300 metrų atstumu, veikti naktį ir dieną tiek mieste, tiek užmiestyje.

Šie lazeriniai mobilieji matuokliai kainavo beveik beveik 1,3 mln. eurų. Juos Lietuvos policija įsigijo iš Estijos kompanijos „Alarmtec AS“.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Galetu pareigūnai ir pacituoti kokia čia KET dalis sako kažką apie įrengta automatine greicio kontrole :)? Nebuvo nei vieno žodžio KET apie “įrengta”, buvo tik parašyta “prieš automatine greicio kontrolės priemone turi būt Pastatytas įspėjimo ženklas”

v

v portretas
Viskas grįžta į savo vėžes. Trikojai taps priemone pasirodyti vairuotojams kaip jie moka gražiai važiuoti. Policijos pareigūnai galės vėl nieko neveikti, ir KET pažeidimų statistika taps graži.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių