Vakcinacijos turas didmiesčiuose: gyventojus skiepys prekybos centruose

  • Teksto dydis:

Startuoja dar viena Nacionalinio kraujo centro (NKC) iniciatyva –  ketvirtadienį Vilniaus „Akropolyje“ prasideda vakcinacijos turas, kuris tęsis kituose sostinės ir didmiesčių prekybos centruose.

Čia įrengtoje mobilioje vakcinacijos vietoje saugiomis vakcinomis nuo koronaviruso (COVID-19) bus galima pasiskiepyti greičiau ir patogiau, be išankstinės registracijos visiems gyventojams ir vaikams nuo dvylikos metų, o galimybių paso galiojimą pratęsti vietoje arba tą pačią dieną, sakoma NKC pranešime.

Laikinas mobilus vakcinacijos punktas Vilniaus „Akropolyje“ veiks gruodžio 30 d., 11-16 val., prie 3-iojo įėjimo (viduje), nuo Ozo g.

Vėliau NKC vakcinacijos turas tęsis kituose prekybos ir pramogų centruose sostinėje bei šalies didmiesčiuose, bendradarbiaujant su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), kuri vienija didžiuosius šalies prekybos centrus. Šiuo metu tariamasi su prekybos centrais „Ozas“, „Panorama“, Ogmios miestas, Vilnius Outlet, VCUP, Kauno „Akropolis“. Apie kitas turo išvykas bus skelbiama iš anksto, kad gyventojai žinotų, kur galima pasiskiepyti greitai ir patogiai.

Atvykstant skiepytis į šį vakcinacijos punktą nebūtina išankstinė registracija, reikia turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų reikiamus duomenis suvesti į duomenų bazę ir pratęsti galimybių paso galiojimą. Pasiskiepyti bus galima kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta vakcina „Comirnaty“, kuria vakcinuotis gali visi suaugusieji ir vaikai nuo dvylikos metų – tiek sustiprinamąja, tiek pirma ir antra dozėmis.

Direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, NKC džiaugiasi partneryste su prekybos centrų atstovais, kurie labai operatyviai sureagavo į prašymą padėti įrengiant daugiau laikinų vakcinacijos vietų didžiausiuose šalies prekybos centruose, siekiant užtikinti geresnį skiepų prieinamumą.

„Mūsų tradicijos tęsiasi – ir toliau vežame vakcinas kuo arčiau žmonių, ką darėme ir vasarą turo per Lietuvą metu.

„Mūsų tradicijos tęsiasi – ir toliau vežame vakcinas kuo arčiau žmonių, ką darėme ir vasarą turo per Lietuvą metu. Didieji prekybos centrai pasirinkti neatsitiktinai, nes į juos žmonės traukia įsigyti būtinų daiktų ar tiesiog praleisti laiką su draugais, šeima, vaikais. Tad tuo pačiu kviečiame stabtelėti keliolikai minučių naujoje NKC vakcinacijos vietoje ir greitai pasiskiepyti saugiomis vakcinomis. Tai padaryti galės ir suaugusieji, ir vaikai nuo dvylikos metų“, – sako D. Gutauskas.

Pasak jo, artimiausiu metu bendradarbiaujant su LNTPA bus atidaryta ir dar daugiau naujų vakcinacijos vietų Vilniuje ir kitų didžiųjų miestų prekybos centruose.

LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius džiaugiasi verslo ir valstybinio sektoriaus partneryste ir tiki, kad tik suvieniję pajėgumus galime sulaukti rezultatyvių padarinių.

„Ši iniciatyva demonstruoja verslo bendruomenės ir valstybinių institucijų gebėjimą solidariai susitelkti kovoje su pandemijos keliamomis grėsmėmis. Lietuvoje veikiančių didžiųjų prekybos centrų pilietiškas ir atsakingas požiūris, siekiant padėti valstybei stringančiame vakcinacijos procese, teikia vilties, kad tai neliks vien tik fragmentiniu bendradarbiavimu, o taps perspektyvia tradicija. Tad norime tikėti, kad ši iniciatyva reikšmingai paskatins teigiamus vakcinacijos rodiklius“, – sako M. Statulevičius.

Vilniaus „Akropolio“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento Dominykas Mertinas tvirtina, kad kuriama galimybė žmonėms skiepytis prekybos centruose yra išties reikalinga ir patogi.

„Džiaugiamės galėdami aktyviai prisidėti prie iniciatyvų, skirtų užtikrinti visuomenės sveikatą bei saugumą. Visos pandemijos metu skiriame ypatingą dėmesį tiek saugios apsipirkimo patirties pirkėjams užtikrinimui, tiek darbuotojų saugumui. Dar vasarą prie „Akropolių“ buvo galima pasiskiepyti specialiuose skiepobusuose. Palaikome naująją iniciatyvą žmones skiepyti prekybos centruose – tokia galimybė yra išties reikalinga ir patogi, tad labai tikimės, kad mūsų lankytojai, atvykę apsipirkti ar pramogauti, ja pasinaudos“, – sako D. Mertinas.

Ši iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Durniau dar galima?

na va

na va portretas
dabar jau skiepytus gaudo, nes be skiepo į akropolį nepateksi :D lazda visada turi du galus :)

vi

vi portretas
Prekybos centrai ne vakcinoms skirti, bet prekėms.Jokios logikos, Prezidente !
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių