Vilniaus medžius stebės palydovai ir dirbtinis intelektas

Vilniaus miestą ruošiamasi žalinti naudojant palydovinius duomenis ir dirbtinį intelektą – savivaldybė pasirašė sutartį su startuoliu „Coetus“, kuris iki rugsėjo planuoja sukurti tam reikalingą sistemą.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio vedėjas Vytautas Račkauskas BNS teigė, jog šiuo metu medžių ir kitų želdinių inventorizacija vyksta rankiniu būdu, o nauja sistema padės tai daryti efektyviau. 

„Šiuo metu medžių inventorizacija yra rankinis darbas, žmonės eina per teritoriją ir inventorizuoja medžius. Faktas, kad viso miesto mes žmogiškai rankiniu būdu negalime patikrinti greitai, todėl kilo idėja, kad naudojant dirbtinį intelektą, palydovines nuotraukas, būtų galima inventorizuoti ir žinoti medžius, jų būklę – kiekį, rūšį, aukštį, būklę ir kurioje vietoje jie auga“, – teigė V. Račkauskas.

Sutarties su „Coetus“ vertė siekia 33,2 tūkst. eurų, ji pasirašyta gruodį. Pasak V. Račkausko, projektą finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Kilo idėja, kad naudojant dirbtinį intelektą, palydovines nuotraukas, būtų galima inventorizuoti ir žinoti medžius, jų būklę – kiekį, rūšį, aukštį, būklę ir kurioje vietoje jie auga.

„MITA turi finansavimą startuoliams ir mes pateikėme paraišką“, – teigė V. Račkauskas.

Pasak jo, laimėtojo pasiūlyta sistema gali nustatyti, ar trūksta vandens, ar reikia laistyti, ar nuvytęs medis.

„Mūsų tikslas buvo, kad galėtume vykdyti medžių monitoringą, matyti, kuo skiriasi, tarkime, medžiai, kurie auga prie gatvės ir toliau nuo gatvės, arba kodėl džiūsta, ar gruntas, ar kiti veiksniai lemia medžių pasikeitimus“, – pasakojo savivaldybės atstovas. 

Šiuo metu medžius prižiūri savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“. Ji yra parengusi miesto infrastruktūros ir želdinių duomenų bazę, pagal kurią planuojami darbai. Savivaldybės teigimu, siekiant kontroliuoti ir stebėti visą miestą, reikalingi dideli administraciniai ištekliai, bet net ir turint juos, gana sunku identifikuoti neteisėtus medžių kirtimus.

Tikimasi, jog nuotolinio monitoringo sistema užtikrins nepertraukiamą miesto želdinių priežiūrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Eilinis pinigų plovimas, Pačiame Vilniaus mieste pilna nesutvarkytų, žaliųjų zonų kur nuvirtę medžiai pūva niekas jų netvarko.

Pinigu

Pinigu portretas
Isasavinimo shema ,per dirbtinius intelektus , kurie nepatikimi .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių