Vilniaus universitetas kviečia į protesto akciją: diplomus dalins „Už Ačių“

Trečiadienį Vinco Kudirkos aikštėje rengiama protesto akcija, kurioje Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas visiems, palaikantiems akademinę bendruomenę, diplomus įteiks „Už Ačių".

Anot rektoriaus, akcija skirta atkreipti dėmesį į tai, kad aukštasis mokslas, generuojantis milžinišką grąžą valstybei, yra virtęs paskutiniu šalies prioritetu.

„Vyriausybė nevykdo savo įsipareigojimų ir atrodo labiau susirūpinusi ateinančiais rinkimais, bet ne valstybės ateitimi. Akademinė bendruomenė, profesinės sąjungos tikisi mokslininkų, dėstytojų, neakademinio personalo atlyginimų augimo, stipendijų dydžių studentams peržiūrėjimo, kas buvo jai pažadėta. Taip pat norima tvarios finansavimo strategijos, proporcingo ir adekvataus įvertinimo pagal kvalifikaciją, kompetencijas ir atsakomybę. Turime suprasti, kad kalbame apie investavimą, kuris generuotų ateityje didesnę grąžą ir uždirbtų pinigus. Pinigai švietimui nėra išlaidos, ir Vakarų valstybės tai jau yra supratusios“, – Eltai sakė A. Žukauskas.

Jeigu norima Vyriausybės veiksmais ar neveiksnumu šiuos diplomus paversti beverčiais, vadinasi, mes juos ir dalinsime tokiu pačiu principu – už dyką.

Rektorius teigia, kad jeigu valstybė neinvestuos į mokslą, neatlygins dėstytojams, mokslininkams už darbą, negerins studentų sąlygų, aukštojo mokslo diplomams iškils reali grėsmė būti beverčiais.

„Mums tikrai sunku išlaikyti ir pritraukti geriausius specialistus, kurie ugdytų mūsų jaunąją kartą bei būtų pavyzdys. Jeigu norima Vyriausybės veiksmais ar neveiksnumu šiuos diplomus paversti beverčiais, vadinasi, mes juos ir dalinsime tokiu pačiu principu – už dyką. Į akciją kviečiama prisijungti visa akademinė bendruomenė, studentai, neabejingi piliečiai, kuriems rūpi, kokį išsilavinimą gaus jų artimieji bei mūsų vaikai“, – teigė jis.

ELTA primena, kad lapkričio 28 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga bei Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) taip pat skelbia terminuotą dviejų valandų streiką. Antradienį Lietuvos studentų sąjunga (LSS) taip pat pranešė, kad jungsis prie mokytojų, dėstytojų rengiamo įspėjamojo streiko bei piketo akcijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Che: konservai' virtuoziškai kelia sumaišty šaly kad galėtų kažkaip pateisinti savo ruošiamą karinį perversmą... :/

rms

rms portretas
tipo profesura minimumus gauna...visais laikais jie buvo turtingi...

Kęstas

Kęstas portretas
Lietuvoje brangus maistas ir brangios paskolos. Netikite? Nuvažiuokite į Lenkiją ir pasižiūrėkite. Iš kur tas brangumas? Turime monopolijas šiose srityse (pavyzdžiui Maxima, SEB ir kitos monopolijos). Daro, ką nori. Valstybiniai kontroliuojantys biurokratai yra nupirkti, darbe miega. Čia Lietuva, čia lietūs lyja, miegoti gera... Valstiečių vadovaujama koalicija sugalvojo pareikalauti iš šių monopolijų pasidalinti viršpelniais su valstybe. Kyla daug riksmo. Tikrai, ar dar nepabrangs duona ir paskolos? Ne. Jau brangti nėra kur. Ir taip nepadoriai brangu. Teks dalintis viršpelniais. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių