Vilniuje nusileido lėktuvas su beveik 100 žmonių iš Romos: keleiviai tikrinti lėktuve

Ketvirtadienį apie 20 val. Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Romos. Jame – ir 22 choristai, į Italiją išvykę prieš savaitę kultūrinei misijai.

Internete kilus pasipiktinimui, kad choro Langas atstovai neatsisakė kelionės, kuri buvo skirta koncertui jubiliejinės Kovo 11-osios proga, choras teigė, kad situacija minėtoje šalyje grėsminga tapo tik jiems į ją jau nuvykus.

Dar trečiadienio vakarą choras paviešino savo poziciją –savo kaltės nematė, dėl kelionės konsultavosi su Lietuvos institucijomis.

Ketvirtadienio vakarą portalas kauno.diena.lt iš choro vadovės Ritos Kraucevičiūtės sulaukė laiško su  išsamesniais atsakymais į klausimus.

Choras „Langas“/„Facebook“ nuotr.

Moteris teigė, kad iš viso lėktuvu skrido apie 100 keleivių. Lietuvos oro uostų Komunikacijos vadovas Marius Zelenius BNS patikslino, kad keleivių – 91.

Pasak jo, 20.10 val. tikrinimo procedūros dar nebuvo pradėtos. Oro uostas ir visuomenės sveikatos specialistai keleivius tikrina jiems neišlipus iš lėktuvo.

„Orlaivis iš Romos Čiampino oro uosto 19.55 val. nusileido Vilniaus oro uoste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų sprendimu, jis bus pasitiktas perone, t.y. keleiviai iš orlaivio nebus išleisti, kol situacijos neįvertins specialistai. Tik įvertinus faktinę situaciją, bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų“, – BNS sakė M. Zelenius.

Padėties rimtumą suprantame ir vykdome visus Lietuvos vyriausybės nurodymus.

M. Zelenius taip pat patvirtino, kad tokia procedūra oro uoste pastaruoju metu taikoma antrą kartą. Lėktuve keleiviai buvo tikrinami ir vasario pradžioje, kai įtarta, kad iš JAV per Varšuvą į Vilnių skridęs keleivis gali būti užsikrėtęs koronavirusu. Tuomet įtarimai nepasitvirtino.

Choro atstovai portalui kauno.diena.lt aiškino, kad iš oro uosto vyks tiesiai į vietą, kur dvi savaites galės būti izoliuoti.

„Romą skridome kovo 5 d., kai ten dar buvo saugu, dirbo visi muziejai, veikė kavinės, žmonės ėjo į darbą. Prieš skrisdami, kovo 4 d. komunikavome su Lietuvos ambasada, kurios renginyje turėjome dalyvauti. Renginys tuo metu dar buvo neatšauktas ir ambasada nematė kliūčių mums atvykti į Romą. Kovo 5 d. iš ryto skambinome į NVSC ir dar kartą klausėme, ar saugu skristi į Romą. Jie apie mūsų kelionę jau žinojo ir mus informavo, kad skristi į Romą nėra pavojinga (tuo metu pavojinga buvo tik Italijos šiaurėje)“, – komentavo R. Kraucevičiūtė.

Tačiau, kaip pasakojo, kovo 9 d. chorui jau būnant Romoje, dėl susidariusios padėties, nuspręsta atšaukti  choro dalyvavimą renginyje. „Kai Italijos vyriausybė uždraudė be svarbios priežasties eiti į gatvę, ambasada pasirūpino, kad mus maitintų Villa Lituania, kur buvome apsistoję, sudarydama sąlygas mums izoliuotis“, – aiškino choro atstovė.

Jos turimais duomenimis, chorui grįžus į Lietuvą ambasados parūpintas autobusas narius išvežios į vietas, kur dvi savaites bus karantine.

„Padėties rimtumą suprantame ir vykdome visus Lietuvos vyriausybės nurodymus. Mūsų grupėje 22 žmonės. Lėktuvu skrenda virš šimto lietuvių...“ –skaičiavo moteris.

Ministras: toks elgesys – neatsakingas

Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos vedėja Valda Dirginčienė portalui kauno.diena.lt ketvirtadienį perpiet pateikė tokį komentarą dėl choro vizito į Italiją:

„Kaip žinia, iki kovo 10 d. rizikingomis buvo paskelbti keturi Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai, nuo kovo 10 d. – visa Italija.

Kaip SAM patikslino Užsienio reikalų ministerija, choras buvo susisiekęs su Lietuvos ambasada Italijoje, ir atvyko dar iki rekomendacijos nevykti į Italiją paskelbimo. Tuo metu visa Italija dar nebuvo paskelbta karantino zona. Situacija visoje Italijoje pasikeitė tik po kelių dienų. Nedelsiant buvo atšauktas koncertas, o choro nariams rekomenduota visą laiką likti viešbutyje. Šiandien choras grįžta į Lietuvą, į oro uostą juos nuveš ambasados užsakytas autobusas.

Pažymėtina, kad tiek anksčiau, tiek dabar žmonės, susiplanavę keliones į naujojo koronaviruso paveiktas šalis, buvo raginami pasverti, ar keliauti yra tikrai būtina, ar planų negalima atidėti vėlesniam laikui arba tiesiog atsisakyti. Paprastai tariant, šiuo metu keliauti į paveiktas šalis nerekomenduojama. Vis dėlto, šiuo metu ypač svarbus pačių žmonių sąmoningumas ir atsakingas požiūris į savo bei aplinkinių sveikatą. Tai nuolat pabrėžiame ir primename Lietuvos gyventojams.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, choristai gali grįžti į Lietuvą be ribojimų, tačiau labai svarbu, kad jie laikytųsi rekomendacijų. Visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Per šias 14-lika dienų rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.).

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), reikia nedelsiant skambinti telefonu skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus. Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą“.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga choristų elgesį keliauti į Italiją siaučiant koronavirusui pavadino neatsakingu.

„Šitie žmonės, grįžę namo, turėti likti namuose 14 dienų saviizoliacijai. Toks yra bendrai nurodymas iš tų šalių grįžtantiesiems“, – ketvirtadienį Seime BNS žurnalistams sakė ministras.

Jis tvirtino, kad iš viruso paveiktos šalies grįžtantys asmenys privalo patys pasirūpinti, kaip saugiai parvykti namo ar į kitą saviizoliacijos vietą.

Lietuvoje koronavirusas kol kas nustatytas trims asmenims. Ketvirtadienį Vyriausybė nusprendė nuo pirmadienio drausti skrydžius iš Italijos, kuri paskelbta pavojinga zona dėl koronaviruso. Į Italiją lėktuvai keleivių nebeskraidins nuo penktadienio.


Šiame straipsnyje: choraslangasItalijaRoma

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Nutraukti visus skrydžius su Italija debilai

deja,deja

deja,deja portretas
Žmonės,nekarksėkit ant valdžios.Negalėjo jie uždaryti anksčiau,kol ES neleido. Neleido,nes ten vadovauja irgi neatsakingi žmonės. JUk leido skrydžius iš Kinijos porą mėnesių ? Tai ir mūsų valdžia negalėjo nei užrausti,nei anksčiau nei leidžia Es skelbti epidemiją. Matomai, ir italams tas pats. Juk ES įstatymai turi viršenybę.O tiek ES, tiek mūsų oligarchija, šou ir pramogų vadai rėkia klykia dėl savo pelnų, kas jiems žmonės? Todėl ir neskelbė, nors medikai kalbėjo ką kita.Ir karantinas dar nepaskelbtas, galimai, dėl per mažo užsikrėtusių skaičiaus.Dabar tik ekstremali padėtis. Gal nuo pirmadienio jau bus karantinas. Deja,Sąjungos yra sąjungos...kaip ir dėl Černobylio. Pažiūrėkite,ar tie vadovai atrodo labai kompetentingi? Pinigai,malonumai,pelnai -štai kas valdo Europą.

Anonimas

Anonimas portretas
Debilai patis platina virusą...
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių