Vilniuje pasirodė tai, ko kasmet visi laukia: ar miestas pasiruošęs? Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje pasirodė tai, ko kasmet visi laukia: ar miestas pasiruošęs?

2025-04-15 09:47

Viena laukiamiausių nuotraukų entuaziastų arba tikrų žiedų mylėtojų diena atėjo – Vilniuje prie Baltojo tilto jau pražydo tūkstančiai sakurų žiedų.

Vilniuje pasirodė tai, ko kasmet visi laukia: ar miestas pasiruošęs?
Vilniuje pasirodė tai, ko kasmet visi laukia: ar miestas pasiruošęs? / O. Gurevičiaus / ELTOS nuotr.

Ko nedaryti prie sakurų, plačiau pakomentavo Vilniaus miesto vyriausioji sodininkė Vaiva Marozienė.

– Ar galiu sakyti, kad didžioji diena atėjo – sakuros Vilniuje žydi?

– Taip, pagaliau. Kaip ir kiekvieną pavasarį, praktiškai tuo pačiu metu, gal net šiek tiek anksčiau nei keletą pastarųjų metų, jau turime žiedus ir galime jais džiaugtis.

– Kiek laiko galima mėgautis šiuo grožiu?

– Manau, kad apie dvi savaites tikrai drąsiai galėsime džiaugtis. Truputėlį toliau auga kitos veislės sakuros, tai jos šiek tiek vėliau pražys ir dar ilgai mus džiugins žiedais.

O. Gurevičiaus / ELTOS nuotr.

– Sakura – koks tai medis, koks tai augalas?

– Tai yra kaulavaisis, liaudiškai tariant – vyšnia. Ji nesubrandina didelių sultingų uogų, kaip mes įpratę. Mūsų įprastos vyšnios ir slyvos žydi panašiu laiku.

– Ar tai yra trapus medis, trapus žiedas?

– Taip, visi žiedai yra trapūs ir tiesiog jautrūs tiek šalnoms, tiek šiaip kažkokiems mechaniniams dalykams, todėl labai saugome, labai bijome šalnų.

– Sinoptikai sako, kad šią savaitę bus kaip niekada šilta ir savaitės pabaigai prognozuoja net 25 laipsnius šilumos.

– Labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad sakuros džiugins daugumą vilniečių, daugumą miestiečių bei miesto svečių. Tikrai pas mus yra kur ateiti, pasidžiaugti ir pasigrožėti.

– Ką patartumėte besiruošiantiems čia važiuoti ar ateiti?

– Smagiau būtų, jei žmonės rinktųsi atėjimą pėsčiomis arba atvažiuotų su paspirtukais, su dviračiais, bet ne su automobiliais, nes gatvė tikrai siaura, o pasistatyti – sudėtinga. Tada atsiranda spūstys, nepatenkinti žmonės ir taip toliau. Jeigu yra galimybė ateiti kitu laiku, nei populiaru – sakykime netradiciniu, tarkime anksti ryte, vėl

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

– Ar miestas yra pasiruošęs?

– Taip, miestas visą laiką ruošėsi šiam įvykiui. Tikrai yra daugiau konteinerių, dažniau vaikšto miesto rangovai, kurie rūpinasi šiukšlių priežiūra. Aišku, mes visą laiką labai tikimės sąmoningumo iš pačių piliečių – galbūt tą šiukšlę verta nunešti toliau ar parsinešti namo, ją surūšiuoti. Be abejo, turime ir miesto gyventojų, tokių kaip varnos, kurios irgi prisideda prie šiukšlių tampymo. Turime būti patys sąmoningi, nelaukti, kol kažkas kažką už mus padarys, o patys apsižiūrėti aplink save ir pasirūpinti, kad tų šiukšlių nebūtų.

– Paminėjote, kad šiek tiek toliau yra dar vėlyvųjų sakurų rūšių, bet jų dar yra ir japoniškame sode?

– Taip, yra ir japoniškame sode, kur lygiai taip pat jos pradeda žydėti. Jos dar šviežios, nes japoniškas sodas skaičiuoja tik trečius savo gyvavimo metus. Tos sakuros dar tokios kūdos, palyginus su šiomis. Ten – truputį kita veislė, bet japoniškas sodas yra šiek tiek kitokios aplinkos erdvė. Šiuo metu ten pas mus peri paukščiai – pagaliau gulbė pasirinko tą kūdrą perėjimui. Vis tik labai prašome ir raginame elgtis sąmoningai, atsakingai, santūriai, netriukšmauti, neiti pačiomis didžiausiomis grupėmis, prisirišti augintinius, kad saugotume ir tausotume savo aplinką, nes būtent mes patys džiaugiamės tomis erdvėmis, kurias patys ir saugome.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų