Prasideda Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės naujo priestato statybos

Vilniuje, Naujamiesčio mikrorajone po dviejų metų turėtų iškilti naujas Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės priestatas.

Kaip informavo sostinės savivaldybė, 1,8 tūkst. kv. metrų priestatas Kauno gatvėje bus pradėtas statyti dar šiemet, o duris atvers 2022-aisiais.

Pasak savivaldybės, naujajame priestate bus įrengtos 87 lovos: 10 reanimacijos ir intensyvios terapijos lovų ir 77  slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyvios pagalbos lovos. Iš minėtų slaugos vietų 31 lova būtų skirta paliatyviai pagalbai, 46 – palaikomajam gydymui ir slaugai. Taip pat numatoma įsigyti medicininę ir kitą įrangą, įrengti 24 vietų lengvųjų automobilių parkavimo aikštelę, pritaikytą ir neįgaliesiems.

Planuojama, kad pastačius priestatą visos Vilniaus mieste teikiamos stacionarinės paliatyvios pagalbos paslaugos bus sukoncentruotos vienoje įstaigoje, turinčioje galimybę teikti pagalbą itin sunkiems ligoniams, kur bus moderniai įrengtos reanimacija ir klinikinės laboratorijos.

Antradienį kapsulės įkasimo ceremonijoje Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad Vilnius auga ne tik jaunais, bet ir vyresniais žmonėmis, tad projektas yra „svarbus indėlis į vilniečių sveikatą“.

„Nūdienos aktualijų kontekste, kai kasdien kalbame apie žmonių sveikatą, gerovę ir globą, kurių taip reikia vyresniesiems, ligoninės statyba yra ypač svarbi.  Ligoninės plėtra suteiks Naujamiesčiui savitą veidą, įsilies į aplinką ir palaikys rajoną margą, dinamišką“, – tikisi R. Šimašius.

Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų prieinamumo Vilniaus miesto gyventojams gerinimas yra viena iš VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės strateginių veiklos krypčių. Pasak savivaldybės, pastebima, kad sostinėje daugėja vyresnių nei 60-70 m. amžiaus gyventojų, todėl stacionarinės paliatyvios pagalbos, palaikomojo gydymo ir slaugos pagalbos poreikis išlieka didelis.

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės direktorius Rimvydas Tučinskas sako suprantantis, kad ateityje reikės daugiau kokybiškų paslaugų vyresnio amžiaus žmonėms, o naujas pastatas leis užtikrinti šį poreikį.

Savivaldybė šiemet priestato statyboms skyrė 400 tūkst. eurų, kitąmet numatytas 1,4 mln. eurų finansavimas. Bendra projekto vertė – 4,84 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Kam tu ligoninių daugiau reikia, keista, tuščios esamos. Žmonės nutarta negyditi.Kyla klausymas,kodėl tada tyri mokėti ,arba mokėjo pensininkai visą gyvenimą sveikatos draudimą ??? Ir kam tų ligoninių reikia daugiau ,keista ...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių